Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#4321
geopop2005

geopop2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.02.2014
Propunere legislativa privind excluderea copiilor sub trei ani de la plata intretinerii!
http://www.mediafax....inerii-15700551

#4322
geopop2005

geopop2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.02.2014

 cozmin_t, on 21 martie 2017 - 14:33, said:

... Eu am auzit ca daca isi cumpara si loc de parcare primeste masina si boxa....Posted Image
Glumesc, fiecare are dreptul la o opinie.
E suficient sa iti spui o parere si multi vor sari la tine, de parca zici ca sunt postaci (ca mine) (ca mine) (ca mine)...

Opinia mea este ca adevarul se afla ca de obicei la mijloc. Pana acum ce s-a promis s-a cam oferit.
-S-a vrut loc de joaca intre blocuri, s-a tras (probabil la hei-rup) pt loc de joaca, acum ploua in parcare
-S-a vrut deblocate pasajele de trecere (e normal nu trebuie cei de la scara B sa ocoleasca un bloc, cu risc de trecere prin santier pt a ajunge in statia de autobuz) s-au dat drumul. Acum de ce nu sunt pavate. Haideti sa ridicam provocarea asta: a venit caldura, se pot finisa pasajele fara a face treaba de mantuiala,
-S-a vrut darea in folosinta a parcarii subterane (aici recunosc si eu am vrut, nu de alta dar mi se lungeau mainile din fata blocului 1 pana la blocul 2 cu baxurile de apa), de ce nu s-au finisat casa liftului in subsol. Alta provocare: s-au cam terminat cu retusurile (va amintiti lunile iulie-octombrie) cand toti aveam probleme si nu se remediau atunci cand le sesizam lui Ciprian sau responsabilului de scara, asa ca acum se poate lucra si aici.
-Am citit din nou garantia: 2 ani hidroizolatie, durata de viata elemente de rezistenta.Mai departe ana lizeaza fiecare. Insa eu vreau sa vina vara si abia atunci sa repare, nu de alta, vreau un lucru facut bine, nu pe graba, nu pe hai sa le scot ochii ca am rezolvat si asta.
:) Hai ca daca e sa o luam asa, suntem mai multi care ne incadram in categoria asta suspecta, a postacilor :)
Si nu e cazul sa puneti la suflet zicerile lui Shush. Nu mai stiu cine remarcase, cu alta ocazie, ca ii place sa bage batul prin gard si sa zgandare. De, fiecare cu placerile lui!

#4323
ipetreanu

ipetreanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.03.2017
Buna seara tuturor! Suntem o familie tanara, de 2+1 peste cateva luni si ne vom muta, in viitorul apropiat, din Iasi in Brasov. Am studiat un pic piata pe internet si ne-a atras atentia proiectul Isaran, Comparativ cu ceea ce gasim in Iasi, mi se pare pur si simplu incredibil: extrem de spatioase si bine pozitionate si, cu toate astea, un pret de numai 700 de euro la metrul patrat. Usile acelea de sticla ni se par chiar geniale. La noi (deocamdata, Iasul este inca "la noi"), preturile pentru un apartament sunt de la 1.000 de euro pe metru patrat in sus, iar constructia, finisajele si amplasamentele nu se compara. Nu am avut rabdare sa parcurgem toate paginile forumului, dar am petrecut ceva timp aici si am vazut si cele bune, si cele criticate. Ne atrag in special suprafata foarte mare si finisajele, despre care aproape toata lumea de aici e multumita. Pe noi ne ajuta si amplasarea. Ne-ati putea ajuta cu opinii in acest sens? Cum este gresia/faianta? Dar parchetul? Baile si restul vin dotate chiar asa cum scrie pe site sau e loc de interpretare? Chiar si dressing-ul? Multumim anticipat! :)

#4324
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008

 ggbrasov, on 21 martie 2017 - 12:18, said:


Altadata cand te apuci sa scrii minciuni, gandeste-le mai bine, MINCINOSULE!Posted Image Bine ca ai auzit tu VINERI cum vorbea lumea despre postarea mea care urma sa fie facuta peste trei zile. Care postare nu cuprinde absolut de loc nici o lauda. Ai vrut sa fii ironic si nu ti-a reusit ironia, ai dovedit numai ce caracter poti sa ai! Daca as fi la fel de josnic ca tine, ar trebui sa ma apuc sa postez si eu tot felul de prostii despre si in numele lui Shush pe forumul celor de la Urban, dar nu-mi sta in caracter! RUSINE!

Este vreo lege care imi interzice sa scriu minciuni pe forum ? Daca altii au dreptul sa manance rahat eu de ce nu as avea ?
Adica tu ai voie sa scrii ce ai auzit ca au zis anumite persoane despre alti colegi de forum, dar eu nu am voie ?
Cu ce e diferita postarea mea de a ta ? In afara de faptul ca eu am inceput cu minciuna pe fata ?
Te rog sa iti controlezi limbajul, eu inteleg ca aiurim pe forum, dar jignirile nu au ce cauta.
Cat despre scris pe topicul Urban, esti liber sa o faci, dar vezi ca eu nu am scris nimic in numele tau, doar am scris ce am auzit, cum ai scris si tu ce ai auzit de Norian.

#4325
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

 ipetreanu, on 21 martie 2017 - 21:16, said:

Buna seara tuturor! Suntem o familie tanara, de 2+1 peste cateva luni si ne vom muta, in viitorul apropiat, din Iasi in Brasov. Am studiat un pic piata pe internet si ne-a atras atentia proiectul Isaran, Comparativ cu ceea ce gasim in Iasi, mi se pare pur si simplu incredibil: extrem de spatioase si bine pozitionate si, cu toate astea, un pret de numai 700 de euro la metrul patrat. Usile acelea de sticla ni se par chiar geniale. La noi (deocamdata, Iasul este inca "la noi"), preturile pentru un apartament sunt de la 1.000 de euro pe metru patrat in sus, iar constructia, finisajele si amplasamentele nu se compara. Nu am avut rabdare sa parcurgem toate paginile forumului, dar am petrecut ceva timp aici si am vazut si cele bune, si cele criticate. Ne atrag in special suprafata foarte mare si finisajele, despre care aproape toata lumea de aici e multumita. Pe noi ne ajuta si amplasarea. Ne-ati putea ajuta cu opinii in acest sens? Cum este gresia/faianta? Dar parchetul? Baile si restul vin dotate chiar asa cum scrie pe site sau e loc de interpretare? Chiar si dressing-ul? Multumim anticipat! :)

Finisajele foarte ok  ...gresie, faianță,  parchet,  centrala , lustre. ..Băile dotate exact ca în apartamentele de prezentare  (mobilier, cada. Wc,  bideu, bateriile la duș,bideu și la chiuveta...capac wc. ..oglinda )
Și dacă sunt retușuri de făcut se rezolva cu siguranță. ..usa de la intrare de cea mai proasta calitate și țigănia cu locurile de parcare respectiv lanțurile din jurul blocurilor  ...în rest foarte ok totul (izolația termica foarte buna în schimb izolație fonica nu prea cred ca exista)

#4326
isocell

isocell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.09.2007
.

Edited by isocell, 22 March 2017 - 07:02.


#4327
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

 geopop2005, on 21 martie 2017 - 18:39, said:

Propunere legislativa privind excluderea copiilor sub trei ani de la plata intretinerii!
http://www.mediafax....inerii-15700551

Mi se pare chiar de bun simt sa nu fie trecuți la întreținere copii pana în 3 anișori  (eu nu i-aș trece nici pe cei de 4 ani )...aceștia consumă apă. ..lumină și gaz pe contorul lui mami și tați... nu cred ca la 4 anișori merge singur afară încât sa se aprinda luminile pe casa scării sau sa folosească singur liftul. ..

#4328
fapetrei

fapetrei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.10.2016

 ipetreanu, on 21 martie 2017 - 21:16, said:

Buna seara tuturor! Suntem o familie tanara, de 2+1 peste cateva luni si ne vom muta, in viitorul apropiat, din Iasi in Brasov. Am studiat un pic piata pe internet si ne-a atras atentia proiectul Isaran, Comparativ cu ceea ce gasim in Iasi, mi se pare pur si simplu incredibil: extrem de spatioase si bine pozitionate si, cu toate astea, un pret de numai 700 de euro la metrul patrat. Usile acelea de sticla ni se par chiar geniale. La noi (deocamdata, Iasul este inca "la noi"), preturile pentru un apartament sunt de la 1.000 de euro pe metru patrat in sus, iar constructia, finisajele si amplasamentele nu se compara. Nu am avut rabdare sa parcurgem toate paginile forumului, dar am petrecut ceva timp aici si am vazut si cele bune, si cele criticate. Ne atrag in special suprafata foarte mare si finisajele, despre care aproape toata lumea de aici e multumita. Pe noi ne ajuta si amplasarea. Ne-ati putea ajuta cu opinii in acest sens? Cum este gresia/faianta? Dar parchetul? Baile si restul vin dotate chiar asa cum scrie pe site sau e loc de interpretare? Chiar si dressing-ul? Multumim anticipat! Posted Image
Da, stiu si eu cum sunt preturile prin Iasi. Nici la Brasov nu sunt cu mult mai mici, insa la Isaran este o exceptie. Iar cand am cumparat eu, erau chiar si mai mici. De atunci au mai crescut putin, asa ca te sfatuiesc ca, daca esti convins de alegere, sa actionezi rapid. Finisajele sunt OK, adica exact ce am ales din gama pusa la dispozitie, iar calitatea e buna. Spania zice, Spania este. Baile complet mobilate, racorduri si in baie si in bucatarie. Plus ca am si corpuri de iluminat. Eu inca nu m-am mutat definitiv, asa ca am facut deocamdata investii minime, asa ca au fost foarte folositoare in primul moment.

#4329
eidosxp

eidosxp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.01.2010

 ipetreanu, on 21 martie 2017 - 21:16, said:

Buna seara tuturor! Suntem o familie tanara, de 2+1 peste cateva luni si ne vom muta, in viitorul apropiat, din Iasi in Brasov. Am studiat un pic piata pe internet si ne-a atras atentia proiectul Isaran, Comparativ cu ceea ce gasim in Iasi, mi se pare pur si simplu incredibil: extrem de spatioase si bine pozitionate si, cu toate astea, un pret de numai 700 de euro la metrul patrat. Usile acelea de sticla ni se par chiar geniale. La noi (deocamdata, Iasul este inca "la noi"), preturile pentru un apartament sunt de la 1.000 de euro pe metru patrat in sus, iar constructia, finisajele si amplasamentele nu se compara. Nu am avut rabdare sa parcurgem toate paginile forumului, dar am petrecut ceva timp aici si am vazut si cele bune, si cele criticate. Ne atrag in special suprafata foarte mare si finisajele, despre care aproape toata lumea de aici e multumita. Pe noi ne ajuta si amplasarea. Ne-ati putea ajuta cu opinii in acest sens? Cum este gresia/faianta? Dar parchetul? Baile si restul vin dotate chiar asa cum scrie pe site sau e loc de interpretare? Chiar si dressing-ul? Multumim anticipat! Posted Image

Daca te raportezi la un ap 2c - pretul final / mp cu tot cu parcare si utilitatile trase (din cate stiu eu racordarile ti le faci singur - ai de umblat de ti se acreste) pretul ajunge undeva pe la 820 euro / mp dupa calculele mele (*daca vrei parcare subterana pretul creste la 870 euro / mp)
La pretul asta mai "mic" ai ceva dezavantaje de care trebuie sa tii cont:
100 de familii pe scara - 3 scari / bloc - total 1200 de familii in complex (+ 1500 in viitorul nu foarte indepartat) - poti sa spui ca locuiesti intr-o mica comunitate aflata pe un teren de fotbal Posted Image
Aglomeratie infernala in parcare (salvarea, taxiurile sau prietenii aflati in vizita nu vor intra in complex cu masina) - daca nu esti sef in manevre la milimetru ai puso
Loc de joca pt. copii - nu merita mentionat
Distanta mica intre blocuri
Izolare fonica intre apartamente zero

La alti dezvoltatori mai decenti pretul este mai mare - ba chiar in crestere - unii au trecut de 1000 si in Brasov. Dar dezavantajele acolo sunt un pic diferite

Cantereste bine toate avantajele si dezavantajele ... vei fi poate pe viata acolo - o alegere nepotrivita duce la regrete mari

Isaran are si avantaje evident : suprafete / ap. cu mult peste medie, pret mic / mp , si multe altele

O buna parte din cei ce au cumparat in Isaran nu regreta

Succes

#4330
ipetreanu

ipetreanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.03.2017
Am studiat foarte atent zona, pentru ca e cea mai potrivita pentru mine. Am vazut ca toate rezidentialele care au acces direct la strada sunt mari, ca numar de apartamente vorbesc. Chiar daca blocurile sunt mai mici, tot e vorba de multe apartamente pe o suprafata restransa. Planul meu e oricum sa iau ceva la un etaj superior, unde nu m-ar deranja distanta dintre blocuri. Asta cu izolarea fonica, din ce am citit, e discutabila. Unii se plang si altii spun ca nu e cu nimic mai deosebit decat standardele. Am vazut ca recent intreba cineva despre etajele superioare. Nu stiu daca as vrea chiar la 10, dar cert e ca as prefera pe la 8 sau 9. Oricum, mai astept sfaturi si va multumesc pentru feedback.

#4331
CatalinaTrofin

CatalinaTrofin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.03.2017
Bună ziua ! Am văzut mulțumiri, nemulțumiri în ceea ce privește Isaran. Acum mai am o întrebare...Pe site scrie că un apartament,de exemplu cu 3 camere ar avea 131 mp , 98 util încălziți și 13,2 terasa. Dar nu iese socoteala....Unde sunt ceilalți 20 mp? Va rog să mă lămuriți.

#4332
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
20 mp sunt ocupati de pereti.

#4333
geopop2005

geopop2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.02.2014
:) Peretii. Suprafata utila e aia fara pereti, cea construita e cea cu pereti si terasa.

#4334
Johnyboy87

Johnyboy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.06.2007
Ce mai e cu str IC Bratianu? Se asfalteaza pana la urma sau e doar pt accesul la noul santier?

#4335
funnygusta

funnygusta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.02.2013
Ce bine ar fii!

#4336
dikam

dikam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.02.2015

 ipetreanu, on 21 martie 2017 - 21:16, said:

Buna seara tuturor! Suntem o familie tanara, de 2+1 peste cateva luni si ne vom muta, in viitorul apropiat, din Iasi in Brasov. Am studiat un pic piata pe internet si ne-a atras atentia proiectul Isaran, Comparativ cu ceea ce gasim in Iasi, mi se pare pur si simplu incredibil: extrem de spatioase si bine pozitionate si, cu toate astea, un pret de numai 700 de euro la metrul patrat. Usile acelea de sticla ni se par chiar geniale. La noi (deocamdata, Iasul este inca "la noi"), preturile pentru un apartament sunt de la 1.000 de euro pe metru patrat in sus, iar constructia, finisajele si amplasamentele nu se compara. Nu am avut rabdare sa parcurgem toate paginile forumului, dar am petrecut ceva timp aici si am vazut si cele bune, si cele criticate. Ne atrag in special suprafata foarte mare si finisajele, despre care aproape toata lumea de aici e multumita. Pe noi ne ajuta si amplasarea. Ne-ati putea ajuta cu opinii in acest sens? Cum este gresia/faianta? Dar parchetul? Baile si restul vin dotate chiar asa cum scrie pe site sau e loc de interpretare? Chiar si dressing-ul? Multumim anticipat! Posted Image
Si sora-mea si-a luat un apartament in proiectul nou Isaran si cred ca a iesit mai avantajata decat mine, pentru ca sunt ceva imbunatatiri. In primul rand, ma refer la ferestre: trei foi de geam sunt cu adevarat eficiente, nu ca astea pe care le am eu, in blocul doi, nu ar fi si ele bune. Pe urma, la trei camere sunt doua bai, iar cabina de dus e chiar bestiala De altfel, cel mai fain la Isaran, dupa mine, sunt baile. Nu sunt deloc meschine, sunt bine construite, ai loc sa iti pui masina de spalat si apoi mai poti si sa te misti in ele fara sa te impiedici de toate. Plus dressing-ul, care e foarte util. Un alt avanaj dupa mine il constituie faptul ca, pe langa balconul inchis are si o terasa deschisa. Desi foarte multi, dupa ce cumpara un apartament nou, se grabesc sa isi inchida terasele, la asta e bine ca ai si-si!
Cat despre vecinii multi, cum scria eidosxp, totul e ca la loterie. Cei din primul bloc nu au avut atatea probleme de comunitate cum au fost la noi :) Oricum, parca au inceput sa se mai aseze un pic lucrurile.

#4337
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007
Propunem administratiei sa anunte o sedinta pe tema infiltratiilor de la subsol?

#4338
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

 bycushor, on 24 martie 2017 - 12:17, said:

Propunem administratiei sa anunte o sedinta pe tema infiltratiilor de la subsol?

Ar trebui. ..

Și sa vină și cu soluția în același timp

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate