Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Puțin ajutor în HTML

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Încă nu am învățat despre așa ceva. Am aplicat în site numai noțiunile învățate până în prezent.
Nu funcționează în schimb pagina de contact. Am încercat să-mi trimit mesaje dar nu le primesc pe mail. Probabil este limitată această funcție de site-ul care îmi găzduiește pagina.

PS: Mulțumesc pentru pontul cu Bootstrap.

Edited by ammazon, 01 March 2015 - 16:18.


#20
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Lasa functionalitate din spate gen trimiterea de email; aia e altceva.
Esti concentrat pe aspect, aprofundeaza partea de aspect.

#21
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
@dani.user, crezi că am fost puțin cam rău? http://www.seminar2.net76.net
Vezi paginile Evenimente JS 1 și Evenimente JS 2. Posted Image
Dacă html-ul e destul de accesibil și ușor de înțeles, javascriptul mă disperă total. Este la fel ca și în contabilitate, trrebuie să înțelegi perfect domeniul pentru că altfel nu ai cum să reușești să lucrezi cu așa ceva. Informațiile oferite de cei unde fac cursul, în cazul javascript, sunt extrem de puține, lipsind cele esențiale. Este imposibil să înveți din 5-6 pagini de curs ceea ce alții învață în 4 ani de facultate.
Ca să faci webdesign e obligatoriu să știi și javascript?
Chiar și în cazul html informațiile oferite de acest curs sunt zgârcite, în ceea ce privește tagurile meta. Am aflat de pe internet despre importanța lor însă corect era să învăț despre ele din cursul pe care l-am plătit.

Notă: Având în vedere că linkul postat nu are scopul de a promova acest site, care de altfel nu are nicio valoare, fiind doar tema la un curs de webdesign, nu consider că încalc regulile acestei arii.
Dacă se consideră totuși că postarea linkului contravine regulilor ariei, rog un moderator să le șteargă și să mă anunțe pentru a evita pe viitor această situație.

Edited by ammazon, 09 March 2015 - 08:06.


#22
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Este cineva binevoitor să-mi spună și mie cum fac să îmi apară în partea dreapta a paginii un text marcat de tagul marquee?
Am încercat cu div dar nu are niciun efect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate