Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Kingsman: The Secret Service (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m4NCribDx4U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un film interesant, o amestecatura de spy movie cu umor britanic presarat din gros peste tot. Are ratingul de R, deci e destul de violent.

#2
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Probabil inca un trailer mai misto decat fimul in sine..in ultima vreme doar traileru e de ele :)

#3
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Si filmul asta din pacate nu mai apare la Cinema City, la fel cum a fost si cu Exodus

#4
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Parca mai vazusem un topic pentru filmul asta.Oricum toata lumea spune ca filmul e misto , nu e cazul ca trailerul sa fie mai bun decat filmul in sine.

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Un film bun. Nu am vazut decat afisele pe strada si ma asteptam sa fie mai serios (un fel de Tinker Tailor Soldier Spy).

#6
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Excelent film, cum putine mai vezi în ultima perioada! Excelente decoruri, costume etc. inclusiv CGI-ul foarte bine realizat. Parca tânarul actor principal a jucat un pic mai stângaci...

Edited by florinbad, 21 May 2015 - 08:46.


#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Personajul lui Samuel Jackson a fost fain. Felul cum vorbea :lol:

#8
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Da,chiar haios Samuel,vb.sasait,peltic.filmul e ok ,relaxant

#9
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 13.10.2010

Quote

|  Action, Adventure, Comedy  |
Actiune...asa si asa. Aventura...putintica. Da` unde-i comedia???Posted Image  Si pentru ce are nota aia uriasa pe imdb?! Posted Image

A mai tinut si doua ore!

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Felul cum a fost realizat filmul a placut multora. Acum ca nu ti-a placut tie, ghinion, asta e!
Scena din biserica a fost foarte frumos regizata. Au fost 2, 3 secvente care mi-au placut mult.

Edited by Bursul, 26 May 2015 - 14:30.


#11
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Actoru ala principal zici ca-i Torje. Adica e actor cum e Torje fotbalist :lol:

Un film usor cretin, iar singurul aspect la care se scoate e ca vedem un SL Jackson peltic

#12
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postbadsica, on 26 mai 2015 - 19:12, said:

Actoru ala principal zici ca-i Torje. Adica e actor cum e Torje fotbalist Posted Image

Un film usor cretin, iar singurul aspect la care se scoate e ca vedem un SL Jackson peltic
Bai da ce ii sau innegrit buzele lui Jackson...a imbatranit si asta ca istoria,dar inca e cautat.

#13
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Mie nu mi-a placut deloc. Mi s-a parut slab, de altfel nici n-am rezistat pana la final am vazut cam jumatate. Scenele de deschidere mi s-au parut foarte promitatoare si fresh, mai ales scenele de actiune cu acea gagica ce-l despica pe ala in doua cu piciorul, scena din bar, decorul de sub pamant etc. De cand a ajuns insa pustiul la academie mi se pare ca s-a prostit. Cam de acolo am renuntat sa ma uit, de la faza de dupa inundatie..

#14
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Pacat ca nu ai stat sa-l vezi pana la final !
La final
Spoiler


Scrie in google Hanna Alström kingsman  Posted Image
Ti-as pune link, da' mi-e sa nu fiu suspendat !

#15
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
:)) Interesanta scena nu pot sa mint, dar totusi nu cred ca merita sa mai pierd juma' de ora cu el.

#16
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da, dar scena aia face tot filmul !
Poate cu exceptia rolului Samuel L. Jackson  Posted Image

#17
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003

View PostBursul, on 26 mai 2015 - 14:29, said:

Felul cum a fost realizat filmul a placut multora. Acum ca nu ti-a placut tie, ghinion, asta e!
Scena din biserica a fost foarte frumos regizata. Au fost 2, 3 secvente care mi-au placut mult.
Deci in 2015 am vizionat acest film scriind despre scena din biserica. Dupa 2 ani descopar ascultand un CD oarecare un solo de chitara extraordinar : Free Bird - Lynyrd Skynyrd. Cred ca am ascultat la melodia asta jumate de an.

Iar acum cateva momente nu stiu cum am corelat melodia respectiva cu scena din biserica. Pentru mine a fost blow minding sa vad ca e chiar solo-ul respectiv.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t1WWDBTda2Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bursul, 13 November 2017 - 15:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate