Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Fonduri Prima Casa 2015

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5201 replies to this topic

#73
amalia2015

amalia2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 22.01.2015

View Postalbertyrome, on 16 februarie 2015 - 09:21, said:

Felicitarii Posted Image sincer sa fiu asteptam mesajul asta de la tine
Sper sa se urneasca si BRD-ul odata si sa trimita dosarele, ca luni imi expira antecontractul. De asta am tot stresat ministerul si fondul.
Are cineva vre-un numar de telefon de la BRD Prima Casa, as vrea sa-i stresez si pe ei nitel....ca la mail nu binevoiesc sa raspunda.

#74
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015
si io am sunat la fond si cica sa alocat plafonu la banci inca  de vineri   totul e ok doar sa se puna bancile pe treaba trebuie facut presing pe banci

View Postamalia2015, on 16 februarie 2015 - 09:27, said:

Sper sa se urneasca si BRD-ul odata si sa trimita dosarele, ca luni imi expira antecontractul. De asta am tot stresat ministerul si fondul.
Are cineva vre-un numar de telefon de la BRD Prima Casa, as vrea sa-i stresez si pe ei nitel....ca la mail nu binevoiesc sa raspunda.
daca suni la brd zi mi ce raspuns ai primit

#75
albertyrome

albertyrome

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 22.02.2008

View Postdarioo, on 16 februarie 2015 - 09:30, said:

si io am sunat la fond si cica sa alocat plafonu la banci inca  de vineri   totul e ok doar sa se puna bancile pe treaba trebuie facut presing pe banci


daca suni la brd zi mi ce raspuns ai primit
am trimis si eu mail la consiliera mea , deja nici nu imi vine sa o mai sun ,, cum imi raspunde va anunt.

#76
amalia2015

amalia2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 22.01.2015

View Postdarioo, on 16 februarie 2015 - 09:30, said:

si io am sunat la fond si cica sa alocat plafonu la banci inca  de vineri   totul e ok doar sa se puna bancile pe treaba trebuie facut presing pe banci


daca suni la brd zi mi ce raspuns ai primit
Am sunat la Vocalis si ei nu stiu nimic, consilierea mea nu mi-a raspuns la telefon, iar de la BRD Prima Casa, acolo de unde se trimit dosarele la fond nu am nici un numar de telefon ca as suna. Consiliera mea imi spunea ca nici ea nu are numar de telefon de la ei, doar prin mailuri vorbesc, desi nu cred o iota. Poate reuseste cineva sa dea de consilierul lui sa intrebe...

#77
proxyfieed

proxyfieed

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.02.2015

View Postamalia2015, on 16 februarie 2015 - 09:20, said:

Good news : am sunat la Minister si au zis ca au alocat banii pe 2015 la banci. Ca sa ma conving, am sunat si la fond si mi-au confirmat si ei ca s-a impartit plafonul pe 2015, au primit instiintare de la Minister si am inteles ca Ministerul a trimis-o si bancilor. Numai cei de la Vocalis BRD spun ca n-au primit nici o informare, iar consiliera mea nu mi-a raspuns la telefon ca sa-mi confirme. Asadar sa vedem azi daca se trimite ve-un dosar la fond sau nu. Cine are modificari la status sa posteze si aici please, impreuna cu numele bancii, sa stim si noi.

Si eu am sunat la MFP, dar au spus ca aceste informati se dau in scris pe mail si nu telefonic (poate nu am sunat la numarul care trebuie). Am trimis deja un mail de saptamana trecuta, dar n-am primit raspuns pe motiv ca nu continea toate informatiile cu privire la solicitant si se considera anonim. Am retrimis acum un nou mail cu informatiile complete. Sper sa primesc un raspuns... Am dosar la BRD.

Data Starea Se află la
26.01.2015 14:49 Solicitare în completare la banca BANCA
27.01.2015 14:24 Solicitare în analiza la banca BANCA

#78
albertyrome

albertyrome

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 22.02.2008

View Postamalia2015, on 16 februarie 2015 - 09:35, said:

Am sunat la Vocalis si ei nu stiu nimic, consilierea mea nu mi-a raspuns la telefon, iar de la BRD Prima Casa, acolo de unde se trimit dosarele la fond nu am nici un numar de telefon ca as suna. Consiliera mea imi spunea ca nici ea nu are numar de telefon de la ei, doar prin mailuri vorbesc, desi nu cred o iota. Poate reuseste cineva sa dea de consilierul lui sa intrebe...
are dreptate acolo nu se poate suna , nu lucreaza direct cu clienti

#79
MemeAM

MemeAM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.02.2015
Eu am sunat de fiecare data la numarul de mai jos , pentru informatii PRIMA CASA BRD. Raspunde cineva si te redirectioneaza la cei care se ocupa de asta.Chiar am reusit sa vb  cu o doamna amabila care mi a verificat dosarul si mi - a explicat care e starea lui.

Tel: +4 021 302 6161 (apelabil din orice retea)

#80
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015
asa si ce tia spus detaliaza

#81
MemeAM

MemeAM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.02.2015
Pai am sunat acum o saptamana si mi s-a explicat ca dosarul meu a fost evaluat in back office si trimis in centrala pe data de 22 ianuarie, insa nu poate pleca mai departe la fond intrucat plafonul ramas din 2014 acopera numai dosarele depuse in decembrie si inceputul lui ianuarie. De aceea nu ramane decat sa astept ( la fel ca toti cei care au dosar la BRD depus dupa jumatatea lunii ianuarie) alocarea plafonului pe 2015.
Pentru mine a fost folositor pentru ca in sfarsit mi a spus cineva de ce stam pe loc, de ce nu pleaca dosarul, de ce , de ce ....Lucruri pe care ulterior i le aduc si eu la cunostinta consilierei mele care niciodata nu stie nimic!

Mentionez ca am dosar BRD nr. 12625*

Edited by MemeAM, 16 February 2015 - 09:53.


#82
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015
asa io am dosar brd 125xx si am sunat azi la fond si se lucreaza pe plafon 2015   atentie sa alocat plafonu faceti presiune pe consilieri de banca

#83
Iulianecamp

Iulianecamp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.02.2015
Am vorbit cu consiliera mea de la BRD acum 5 minute. A spus ca au alocat fondurile pentru 2015 si ca de azi ori cel târziu mâine dau drumu la dosare.

După ce vorbiți cu consiliera voastră sa îmi Spune-ți va rog.

#84
MemeAM

MemeAM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.02.2015
Nu trebuie publicat in Monitorul oficial acest lucru, ca s-a alocat plafonul pe 2015? Are cineva ceva scris , oficial?

#85
amalia2015

amalia2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 22.01.2015

View PostMemeAM, on 16 februarie 2015 - 10:12, said:

Nu trebuie publicat in Monitorul oficial acest lucru, ca s-a alocat plafonul pe 2015? Are cineva ceva scris , oficial?
Nu trebuie publicat nimic, am intrebat eu la Minister si la fond.

#86
MemeAM

MemeAM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.02.2015
Ok. Multumesc!

#87
bogdanseven

bogdanseven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.02.2015
Hai cu fondurile :)) Posted Image

#88
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015
doamne ajuta la toata lumea sa ne mutam la casa noua

Edited by darioo, 16 February 2015 - 10:30.


#89
MemeAM

MemeAM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.02.2015
Am vorbit acum cu consiliera mea - BRD - si nu stie nimic de fonduri ca nu a primit nicio informare... Si zice ca de cate ori suna sau trimite email sa ceara informatii, i se spune sa stea linistita.... Cred ca au o maaaaaaaaaaaare problema de comunicare interna...

#90
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015
am sunat la vocalis brd astept raspuns

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate