Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Scalare tabel html

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ionita_adrian

ionita_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.02.2010
salut,

am  un tabel in html, se vede bine pe desktop dar cand il accesez de pe telefon nu se vede intregul tabel si nici nu pot sa ma misc ca sa vad tot tabelul ce pot sa ii fac? pagina cu pricina e aici.
Va rog sa ma indrumati cum sa fac astfel incat sa se scaleze tabelul in functie de dizpozitiv.

multumesc.

#2
PhilipGeek

PhilipGeek

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 25.01.2015
Salut,

Foloseste Bootstrap ca sa nu iti mai bati capul cu CSS. Descarci Bootstrap.css si intri aici (http://www.w3schools..._css_tables.asp) sa vezi cum setezi table class in HTML. Spor!

#3
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 29.10.2014
Văd că site-ul are media queries pentru niște rezoluții. Dacă ai făcut site-ul, cred că e evident cum se lucrează, dacă ai implementat deja media query-uri.

Altfel, nașpa. Tabelul are mărime fixă (simple-table;table-layout: fixed; width: 954px). De fapt nici nu știu ce vroia să fie scris acolo că nu e CSS valid.

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-se poate cu bootstrap 3, Responsive tables : http://getbootstrap....bles-responsive

#5
ionita_adrian

ionita_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.02.2010
merci, site-ul e facut de mine.. dar sunt incepator, l-am facut cu franturi de coduri de pe w3schools.

Am descarcat bootstrap si o sa il fac in el imi place e exacte ce cautam

#6
nickyro

nickyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.01.2015
la cate informatii ai in tabel nu ar strica sa-i dau un border 1, altfel scalat pe mobil arata alandala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate