Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Company of Heroes 2

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015
sal

am vazut pe site ul CoH2, atat pachetul de baza, Western Front, cat si upgrade ul standalone, Ardennes assault

am tot incercat sa citesc pe site, da' al dracu site e confuz raau de tot !
si nici forumul lor nu e de mare ajutor (adica deloc) - nici un read me, prezentare clara, etc

sa nu mai punem la socoteala fundalul extrem de deranjant - in loc sa aiba fundal clasic, negru cu litere albe sau alb cu litere negre, simplu

cine stie si ma poate ajuta cu raspunsuri clare:

1) ambele versiuni au si modul skirmish, adica single player vs A.I. ?

2) la ambele versiuni, in modul single player, skirmish vs A.I., pot juca eu + 1 A.I. vs alte doua A.I. ?

3) la ambele versiuni, se poate sa pun doar doua A.I.  (sau echipe de A.I.) sa lupte intre ele si eu sa privesc doar?
  (cam cum e modul spectator/ arbitru din Starcraft 2 cand pui sa se bata 2 AI si tu te uiti numai)

4) la ambele versiuni, exista salvare de replay sa o pot vedea apoi?  ...se poate ajusta sa vad doar din perspectiva unui jucator (om sau A.I.) sau fara fog of war?

5) daca dupa ce am instalat si confirmat jocul, pierd internetul, mai pot juca skirmish ?  single player vs A.I. ?
de pilda, il pun pe laptop si nu mai sunt acasa

6) Ardennes Assault (expansionul standalone) e ca un fel de HotS pt SC2, nu ?  
adica aduce unitati noi si chestii noi in single player, da? iar varianta The Western Front Armies e ca WIngs of Liberty la SC2, nu ?

7) pe site -ul lor, vad screenshoturi fara tool-tipuri . se poate da hide sau dezactiva selectiv tool tipurile?
   daca da, care se pot ascunde selectiv?  mie imi place un ecran cat mai liber, oxigenat, degajat de tot felul de tool tipuri, sa ma pot concentra si relaxa in lupta...e vorba de imersiune
   i.e. ca in SC2, cand ascund bara de hit points a unitatilor ...

8) sunetele sunt bune? realiste?  aduc imersiune?

9) exista vreo taba care sa fie Overpowered in draci ?
   ...sau una la care sa muncesti de te ia dracu', fata de altele (asa cum in SC2, terranii cer de 10x mai multa munca decat zergii sau protosii)

stiu ca echilibrul perfect nu exista...dar nici sa fie vreo parte care sa poata da A + move la victorie



intreb mult, fiindca nu vreau sa dau banii ca idiotul!

multumesc!

Edited by CentOS_Operator, 11 February 2015 - 22:17.


#2
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Eu am cumparat recent ultimele DLC-uri de pe Steam si am varianta completa.

Treaba e asa pentru SP ai jocul de baza Company of Heroes 2, Company of Heroes 2 - Southern Fronts Mission Pack | Company of Heroes 2 - Case Blue Bundle | Company of Heroes 2 - Victory at Stalingrad Bundle, Company of Heroes 2 - Ardennes Assault si Ardennes Assault: Fox Company Rangers. Pentru MP ai jocul de baza COH2, The Western Front Armies si The British Forces. Acuma e toata seria la reducere pe steam.

Daca ai jocul de baza poti sa te joci atat SP, MP cat si skirmish.

Edited by Papillon_, 30 November 2015 - 14:50.


#3
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 24.12.2010
ca sa nu mai deschid topic nou.. joaca cineva coh2 ? vad ca nu prea exista discutii active ori toti jucati world of tanks
lasati-mi ID-u vostru de Steam si poate ne vedem la un joc :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate