Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Ce parere aveti de tanarul acesta?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Iti dau dreptate cu maruta si abces. Dar in rest. e banal. Nu mi se pare ceva iesit din comun.

#20
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Nu l-am ascultat (sunt la lucru), dar daca canta coveruri dupa melodii cunoscute sunt altii mult mai buni decat el. E un videoclip cu niste fete care canta la vioara, alea stiu si muzica, arata si bine, si stiu sa faca si spectacol.
Eu imi cumpar in fiecare an When Classic meets Rock. Melodii cunoscute interpretate de Filarmonica din Anglia. Daca baiatul scoate si el un album nu cred ca e mai tare ca Garret "nu mai stiu cum il cheama" violonistul din pe CD-urile mele.
Am vazut pe youtube o gramada de talente, dar ca sa ai succes parca mai trebuie si altceva ... nu stiu ce ...

#21
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009
Nu ma intelege gresit. Nu am zis ca e ceva iesit din comun. Sunt convins ca sunt si alti necunoscuti atat de buni, si cu siguranta mult mai buni decat el, dar nu sunt promovati. Cel putin la noi se alege sa se promoveze cu totul altceva. La fel si cu cersetoria cum spuneau altii, nu doar romani stau si canta sau cersesc sa faca un ban. Asa ca nu vad cu ce deranjeaza el ca sta si canta pe strada. Nu te obliga nimeni sa-i dai ceva, iar la chestia ca deranjeaza trecatorii cu muzica pe care o canta, daca asta e muzica deranjanta pentru unii va recomand sa schimbati frecventa pe Salam, Guta si alte specimene, si nu utati la 17:30 va asteapta Maruta cu niste subiecte incredibile si picante.

#22
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mie imi plac astea ale lui Dub FX, tot "de strada"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UiInBOVHpO8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Sau asta
ori asta

Edited by gumball3000, 11 February 2015 - 16:51.


#23
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postdiavloo, on 11 februarie 2015 - 16:49, said:

Nu ma intelege gresit. Nu am zis ca e ceva iesit din comun. Sunt convins ca sunt si alti necunoscuti atat de buni, si cu siguranta mult mai buni decat el, dar nu sunt promovati. Cel putin la noi se alege sa se promoveze cu totul altceva. La fel si cu cersetoria cum spuneau altii, nu doar romani stau si canta sau cersesc sa faca un ban. Asa ca nu vad cu ce deranjeaza el ca sta si canta pe strada. Nu te obliga nimeni sa-i dai ceva, iar la chestia ca deranjeaza trecatorii cu muzica pe care o canta, daca asta e muzica deranjanta pentru unii va recomand sa schimbati frecventa pe Salam, Guta si alte specimene, si nu utati la 17:30 va asteapta Maruta cu niste subiecte incredibile si picante.
Bre...la noi vorbeste banu', nu talentu'...nu ai bani, nu te promoveaza nimeni.

Daca vrei sa vezi de ce e banal, uite un pusti in argentina, tot pe strada: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TKXvV4Et-e4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pot sa sari direct pe la minutul 1

Si nici asta nu e senzational. Dar e peste banal.

E deja vedeta...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WngjOZVxv9k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xtremdriving, 11 February 2015 - 16:56.


#24
criistake

criistake

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 14.01.2009
Problema e in felul urmator. Manuirea bine a unui instrument, unealta, utilaj, orice ar fi, sta in antrenament. Talentul sta in creativitate, inovatie. Poate sa cante el la perfectie, nici o nota sarita, nici o tonalitate gresita, atat timp cat interpreteaza creatiile altora nu prea l-as putea numi talent. Vrei sa ma impresionezi vino cu ceva nou, ceva ce nu am mai auzit, care sa ma miste, sa-mi trezeasca sentimente, emotii etc....
Uite un exemplu
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aTsMTIofG2Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Si asta iti starneste emotie? E o melodie...care se repeta. Simpluta.

#26
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Sunt emisiuni Vocea Romaniei, Romanii au talent ... unde necunoscutii se pot promova.

#27
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postdiavloo, on 11 februarie 2015 - 15:47, said:

Asteptam sa apara o persoana ca tine. Acum stai jos, la tine in locatie.
Asta-i romanu frate....deaia a fugit baiatu asta prin alte tari.

#28
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostBursul, on 11 februarie 2015 - 17:03, said:

Sunt emisiuni Vocea Romaniei, Romanii au talent ... unde necunoscutii se pot promova.
Mda. daca asta vrei sa crezi...se mai puteau promova. Acum si astia sunt impusi de profesorii cu influenta. Castigatorii se stiu...sa nu imi aduc aminte de xf si cine a castigat... si cum a castigat

Edited by xtremdriving, 11 February 2015 - 17:11.


#29
criistake

criistake

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 14.01.2009

View Postxtremdriving, on 11 februarie 2015 - 17:02, said:

Si asta iti starneste emotie? E o melodie...care se repeta. Simpluta.
Adevarat ce spui tu dar e altceva,  omul ala daca ar avea posibilitatea de a da frau liber imaginatiei, creativitatii sunt convins ca ar putea mai mult de atat, asta e ideea.

#30
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Ma, da' de asta
Spoiler
care au banuit-o ca face playback, ce parere aveti  Posted Image ?

#31
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postcriistake, on 11 februarie 2015 - 17:14, said:

Adevarat ce spui tu dar e altceva,  omul ala daca ar avea posibilitatea de a da frau liber imaginatiei, creativitatii sunt convins ca ar putea mai mult de atat, asta e ideea.
aia e posibil. sau e posibil ca genetic sa nu aiba vointa sa faca ceva. asta e unul dintre motivele pentru care lumea ar trebui sa urasca banul. numai daca il ai poti face ceva. Lipsa lui e o bariera impotriva creativitatii umane. Lumea a cam inceput sa priceapa. Vor mai trece ceva sute de ani pana se va schimba ceva

View Posttom_1133, on 11 februarie 2015 - 17:18, said:

Ma, da' de asta
Spoiler
care au banuit-o ca face playback, ce parere aveti  Posted Image ?
astea cu banuitul fac parte din regie. In mare parte cei care iau sunt cunoscuti de juriu. In plus si la vocea si la xf au PRESET pe voce ca sa sune bine. IN realitate nu prea canta asa cum ii auzi.

Edited by xtremdriving, 11 February 2015 - 17:21.


#32
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Cu alte cuvinte suntem prostiti pe fata de mass media, nu  :(  ?

#33
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Posttom_1133, on 11 februarie 2015 - 17:31, said:

Cu alte cuvinte suntem prostiti pe fata de mass media, nu  Posted Image  ?
o, da!

#34
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Vorbind despre furaciune...tocmai mi-a spus cineva ca i s-a cerut 10 000 euro spaga sa intre la lipatti in clasa a 9a!

Edited by xtremdriving, 11 February 2015 - 19:52.


#35
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
hmm , unii nu-s in stare sa treaca strada dar stau precum chibitii la fotbal pe marginea terenului si critica pe toata lumea .
sa le cumparam si seminte virtuale ?

daca buton de dislike nu se doreste a se pune pe forum , macar sa puna un buton sa le dam in loc de like niste seminte de spart pe marginea santului haterilor de serviciu .

bravo celui care canta la vioara si bravo initiatorului ca a facut topicul .

#36
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Du-te mah si plimba-te. Nici cu masina nu stii, nici muzica nu stii. Din pacate eu spun ce vad. Nu pot sa il laud daca nu e bun. Dar tu cum nu pricepi nimic. esti bun numai sa stai pe tusa; si sa te bagi singur in seama.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate