Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ce parere aveti de tanarul acesta?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009
Un tanar din Romania canta pe strazile din Scotia. Dupa parerea mea este un adevarat talent care nu are loc la noi in tara din cauza "adevaratelor talente" si ale non-valorilor care sunt promovate zi de zi de "La Magaruta" , "Abces DinRect" si altele. O sa pun mai jos 2 link-uri cu cover-uri ale unor melodii. Scuze limbajul si frustrarea, dar chiar nu pot intelege cum toti manelistii, romii si c..vele pot ajunge "pe sticla", dar asa ceva nu.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IzV06svH6Xg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Cffxx3Yi9HY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
La munca!

#3
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009
Asteptam sa apara o persoana ca tine. Acum stai jos, la tine in locatie.

#4
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Si ce face el este tot munca.

#5
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 22.05.2005
A...nu . Ce facea alde Visinescu e munca si inca bine rasplatita .

#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View Postwattu, on 11 februarie 2015 - 15:48, said:

Si ce face el este tot munca.

Si co-etnicu' meu care face pe orbu' prin tramvaiu' 32 tot munca face, nu?

Edited by potae, 11 February 2015 - 15:55.


#7
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009

View Postpotae, on 11 februarie 2015 - 15:45, said:

La munca!

Ce face el este tot munca. Canta frumos. Problema sunt altii care se pun si canta manele in metrou in barcelona sau alte orase ale europei. Nu stiam unde sa ma ascund cand i-am vazut. Ei se credeau la nunta. Dadeau intr-una cu i-auzi nasule..

#8
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Daca te uiti pe canalul lui de YT vei vedea ca are la profil o poza de la un eveniment.
Ce face el in strada e pentru publicitate.

#9
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009

View Postpotae, on 11 februarie 2015 - 15:52, said:


Si co-etnicu' meu care face pe orbu' prin tramvaiu' tot munca face, nu?
Nu am deschis acest topic pentru a crea polemici, iar referitor la orbul ala nu stiu ce munca face el umbland cu ochii inchisi, pe cand in tanarul asta zace un real talent.
Aaaa, stai ca nu a cantat imnul Romaniei in gara din Amsterdam sa arate ca este un adevarat patriot si sa ne umplem de lacrimi, desi acel tanar mi-a placut foarte mult, mai ales prin refuzul de a merge la Latrina 3.

#10
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Omul asta sta si canta la coltul strazii. Daca vrei ii dai, daca nu, NU. Nu se lipeste de tine sa-ti spuna povestea celor 7 copii care mor de foame si se mananca intre ei.

#11
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009

View Postmeshgheru_andu, on 11 februarie 2015 - 15:55, said:

Daca te uiti pe canalul lui de YT vei vedea ca are la profil o poza de la un eveniment.
Ce face el in strada e pentru publicitate.
Dar eu nu am pus clipurile aici ca sa-l promovez ca e sarac si hai sa sarim toti sa-l ajutam sa vina acasa sa ne cante la un chef. Am zis ca el canta pe strazile din Scotia in loc sa fie promovat in Romania in fata celor pe care i-am enumerat mai sus.

#12
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu-i reclama aia la Sony ? Cand canta unul de ti se rupea inima si era casetofonul in spate ?

#13
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View Postdiavloo, on 11 februarie 2015 - 15:57, said:

Aaaa, stai ca nu a cantat imnul Romaniei in gara din Amsterdam

Ala nu avea lada de la pian deschisa sa-i puna lumea bani ;). In schimb asta are tot ce trebuie. Se numeste cersit ce face ca nu ii cere nimeni sa cante muzica. Oamenii pe strada nu au nevoie de muzica. El de fapt agreseaza la un mod foarte pasiv trecatorii la modul "hei, treci pe langa mine, nu vezi ca cant?!?!?! nu vezi ca am un talent dar cersesc?!?! hai da-mi niste bani se poate...". M-am cam saturat de fiecare data cand e vorba de cetatean roman si strainatate sa fie vorba de cerseala intr-un mod sau altul...

#14
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014

View Postwattu, on 11 februarie 2015 - 15:57, said:

Omul asta sta si canta la coltul strazii. Daca vrei ii dai, daca nu, NU.
Dupa parerea ta asta-i un semn de civilizatie ? sporita ? europeana ?
ar trebui sa-i facem si o statuie ?
La munca . sa cante dupa program si daca nu are succes prea mare sa plateasca el pe cineva sa-l asculte .
Sa inhirieze 3mp de spatiu public si sa-si dezveleasca talentul , fara sa incaseze absolut nimic de la trecatori

#15
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009

View Posttiopedi, on 11 februarie 2015 - 16:03, said:

Dupa parerea ta asta-i un semn de civilizatie ? sporita ? europeana ?
ar trebui sa-i facem si o statuie ?
La munca . sa cante dupa program si daca nu are succes prea mare sa plateasca el pe cineva sa-l asculte .
Sa inhirieze 3mp de spatiu public si sa-si dezveleasca talentul , fara sa incaseze absolut nimic de la trecatori

Stai linistit ca nu doar romanii fac asta. Am vazut multi spanioli, englezi la coltul strazii cu un caine langa ei si un pahar in care sa ii pui bani. Inveliti de o patura iar unii dorm pin banci(de bani). Saraci si cersetori sunt in toate tarile. Daca sta acolo si canta ceva la vioara sau sta si nu deranjeaza pe nimeni nu face rau.

Problema am cu coloratii care merg prin trenuri si impart servetele sau se pun in genunchi si spun replica pregatita. Altii fac matanii(defapt altele).

#16
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Cat timp nu furi si nu agresezi oamenii cum fac cersetorii, atunci este o forma de munca cinstita.

#17
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007
Eu zic ca si-a ales total aiurea unde sa cante...  In Scotia !?! Patria zgarceniei...
Sau macar de se punea pe trotuarul celalalt, la iesirea din banca...

#18
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Tot in metrou,tot in Barcelona era un tip ce-a bagat din vioara un vivaldi-anotimpurile,la ce fel  dadea din arcus ,i-am bagat 3 euro in buzunar,bineinteles ca s-a umplut paharutul de plastic instant, de la cei din jur,banuiesc ca tipu era student la arte...muzica ca prea bine le canta,facea si el un ban de-un codru de paine cu nutella,ce sa-i faci e viata grea!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate