Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Lenovo P70

- - - - -
  • Please log in to reply
1160 replies to this topic

#1135
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

View PostWissrapid, on 15 martie 2017 - 10:09, said:

Salut, L-am lasat toata noaptea ieri, absolut nimic. Nu stiu pe care din cele 2 variante se merg, desi cred ca mai degraba e bateria decat pinii din gaura aia.
Daca tre sa o schimb ai idee o pot face singur? Are niste sigilii cu "Do not remove" si nu pare atat de simplu ca la Samsung unde o scoateai imediat.
E destul de complicat sa schimbi bateria la P70, daca n-ai mai facut pana acum inlocuire de baterie fixa. Daca te apuci si iti strici ceva la telefon, nu-mi asum responsabilitatea! Aceste operatii se executa in service-uri specializate sau de cei care se pricep.

#1136
Wissrapid

Wissrapid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.06.2008
Nu ma bag daca nu stiu. Imi poti recomada un Service bun in Bucuresti?

#1137
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Asta chiar nu pot, locuiesc in alt oras. Va trebui sa cauti singur. Dupa ce gasesti un atelier care poate schimba bateria acesta, ar trebui sa o si cumperi, sper sa se mai gaseasca.

#1138
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
De vina ar fi mai degraba incarcarea. Functioneaza alimentat de la PC/laptop ?

Am trecut la Lollipop si acum imi urca agenda telefonica pe closetofonul de pe masina. In schimb tot imi dubleaza contactele cu cele de pe Whatsapp.

@cris2d2 am KitKat si Lollipop cu recovery Lenovo. Daca pun alt recovery mai pot reveni la KitKat/Lollipop original sau o sa am nevoie de recovery original ?

#1139
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Ramane de actualitate intrebarea mea de mai sus: daca pun un alt recovery si firmware mai pot sa ma intorc la cele stock ?

Am reusit pe Lollipop root cu Kingo Root plus King Root cum prezinta cineva pe Youtube. Pentru ecranele invazive ale softului e suficienta dezinstalarea aplicatiei Purify cu care vine la pachet. Asta ca raspuns pentru cineva care se plangea mai sus ca metoda ar avea dezavantajul asta.

#1140
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
Am pus Kingroot din nou. Asta e ecranul invaziv de care povesteam. Nu am instalat Purify. Tie nu iti apare ?
Am gasit in setari, charging lock screen :)
Gata, am root si Adaway ieeei !

Attached Files


Edited by catalin30, 04 April 2017 - 11:36.


#1141
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Mi se tot reseteaza soneriile pe Lollipop. Stie cineva daca e de la telefon ? Cele personale trebuie puse intr-un anumit folder ?

#1142
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Rezolvat dupa ce am postat Posted Image Era de la o terta aplicatie. Timp de o luna de cand am Lollipop-ul am cautat in zadar explicatia. Noroc cu efectul de... forum Posted Image

Daca tot am ocupat spatiul: am primit de Florii un selfie stick cu fir.
Functioneaza fara nicio setare pe Xiaomi Redmi Note 3 si pe Samsung Galaxy A3.
Nu functioneaza pe urmatoarele: Lenovo P70, Huawei P8 lite, iPhone5, Lumia 535, E-boda v...

Interesant e ca Lenovo P70 stie sa faca poza cu click pe butonul de volum, insa cand introduc mufa de la selfie stick in jack-ul audio nu mai merje asa cum o fac celelalte doua telefoane. Nu ca m-ar fi "coafat" ideea. Altele mi-ar fi placut sa mearga la telefonul asta...

#1143
dascallu

dascallu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.03.2015
Miui 8 stabil pentru lenovo P70 știe cineva unde găsim si cum il instalam?


#1144
Grosu21

Grosu21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.11.2015
Salutare! Am și eu o problemă ciudată, până de curând aveam activat "rotire fundal odată cu ecran" și chiar îmi plăcea această funcție, acum după ce buzunarul meu și-a făcut de cap in telefon acest lucru nu mai funcționează... Din setări ecran este activată dar nu glisează imaginea de fundal odată cu ecranul... Știe cineva o soluție?
Încercat: restat, modificare imagine, modificare temă, dezactivat/reactivat functie. Android 4.4

#1145
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
De exemplu in Nova launcher gasesti optiunea in meniul look&feel.
Nu stiu daca lanasatorul implicit permite rotirea ecranului de start.

#1146
qmpzal

qmpzal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 14.11.2013
Baieti, am o rugaminte...
Am o problema, insemnand lag atat in aplicatii cat si in navigatie...plus, acum cand vreau sa intru in gallery, imi da ca aplicatia are eroare si se va inchide...
A mai patit cineva ceva similar?
Multumesc...

Ps maine plec prin tara vreo 2 zile si n-am de gand sa ii dau reset, wipe cache etc...

#1147
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012

View Postqmpzal, on 18 mai 2017 - 19:55, said:

Baieti, am o rugaminte...
Am o problema, insemnand lag atat in aplicatii cat si in navigatie...plus, acum cand vreau sa intru in gallery, imi da ca aplicatia are eroare si se va inchide...
A mai patit cineva ceva similar?
...
Aceesi problema am si eu un lag de imi vine sa dau cu el de pamant, am sters toate pozele si filmele am spatiu liber de 2.7GB sa raspund la o convorbire e criminal pana pot apasa ca nu imi arata pe ecran nimic primele 10-15 secunde, la fel si cand apas sa spun pana intru in contacte, pana apas si pana efectiv formeaza numarul cred ca trec 30-40 secunda de imi vine sa dau cu el de paman sa il fac tandari si altul nou. Ce as putea face aveti ideei am 5.1 pe el ca android din decembrie 2015 si a fost ok pana acum cateva zile in concediul de rusalii cand nici poze nu am reusit sa fac primele zile ca pana intra in meniu ma plictiseam iar de focalizat eu apasam si parca era setat pe noapte ca scoatea pozele dupa multe secunde.

Ce rezolvare are?

Edited by marius_optimist, 07 June 2017 - 12:22.


#1148
qmpzal

qmpzal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 14.11.2013
salut, nu am gasit rezolvare...am facut reset, reinstalat aplicatiile si toate cele...si merge un pic mai bine...dar nici pe departe fata de cum functiona in decembrie (ca sa fac o comparatie). Ma gandesc ca este finalul lui, poate luna asta sau in iulie il schimb.... Nu a mai avut nimeni problemele astea sau suntem doar cativa care il forjam peste puterile lui???

#1149
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
O sa fac si eu reset, dupa care daca nu se rezolva la garantie il trimit, se rezolva bine nu asta e altu nou. A rezistat un an si 9 luni fara probleme sper sa ii treaca nebunia cu hard reset.

#1150
verygood

verygood

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.04.2002
Aveam și eu lag și, fix cum ziceți voi, îmi venea să îl arunc efectiv pe geam. Am experimentat diverse ROM-uri și m-am oprit la CyanogenMod 13.
Din noiembrie anul trecut, când l-am instalat, telefonul funcționează foarte bine și fluent. A mai avut câteva bâlbe izolate care s-au rezolvat cu un simplu reboot.

#1151
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
+1 pt Cyanogen mod 13. Nu mai folosesc telefonul acum dar in ultimele ~6 luni cu CM13 a mers foarte bine.

#1152
Olivia_n

Olivia_n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 09.04.2012
Dupa vreo 2 ani si ceva trante serioase luate (pe asfalt/gresie) Lenovo al meu da semne serioase de oboseala. Se aude extrem, dar extrem de incet pana la punctul la care daca nu sunt intr-un loc foarte linisitit nu il pot folosi decat la casti. Incepe sa aiba probleme si touch-ul si butonul de lock. Ce ziceti, are sens sa il duc la un service? Mi-e destul de drag telefonul asta, pana acum a fost preferatul meu, dar nu stiu daca merita. Probabil difuzorul ar trebui inlocuit.
Si daca ar fi sa imi iau unul nou, au mai scos Lenovo ceva intre timp care sa merite atentia?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate