Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Intrebare legata de inrolare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
695 replies to this topic

#55
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Nu a beneficiat nimeni de nimic.
La cei batrani care au fost in lagare le-au dat o amarata de pensie de 1-2 mil si astia de la putere au facut burta mare.

#56
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,824
  • Înscris: 22.05.2011
Copilasi, sa inteleg ca va e frica ca va trimit astia la razboi cu nenea Putin? Posted Image
Pana una alta va recomand sa vizionati filmul Biloxi Blues si dupa aia 'om mai vedea.

#57
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007

View PostBusiness_style, on 10 februarie 2015 - 19:58, said:

Dupa cat de mult ma ajutat sistemul din Romania...daca o sa inceapa razboiul o sa fiu primul acolo, in primul rand. Doar ca in echipa adversa Posted Image


O sa ne privim ochi in ochi! O sa am o bucurie imensa sa te ,,scot din lupta,, !

Oricum, o sa lupt pentru familia ta, pentru familia mea, pentru omul de langa mine.......

Edited by autom2, 10 February 2015 - 20:41.


#58
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Dezamagitor...Toti agresivii, vitejii, taiosii, sniperii, vitezistii la... pacanit tastatura sau pacanelele, tinerii frumosi si liberi, unii cu sute sau mii de ore la sala de forta, au intrat in panica la un zvon, la un posibil scenariu...Pacat! Asta-i doar unul din rezultatele non-obligativitatii serviciului militar. Neinfricati pe net sau jocuri de razboi, la o adica, fac in pantaloni sau fug pe plaje exotice. Halal "tinerime romana", cum ar fi zis poetul...
Nu vreau sa fiu inteles gresit, nimeni nu-si doreste un conflict militar, insa "dac-o fi s-o fi sa fie", cam cine ar trebui sa ia arma in mana? Ah da, uitasem; pensionarii domnilor!!! Pe astia ii blamati non-stop, astia sant cei mai indicati, si-au trait traiul si nici n-ar mai consuma locuri de munca, bani, locuinte, etc, etc, de care nu pot beneficia tinerii frumosi si viteji, fiind ocupate. Da, da...asta e solutia cea mai buna, "generatia ratata" cum eticheta @tomaso (fost ofiter ?!)...
Asa nu v-ar fi disturbata linistea si nici stirbita combativitatea pe...net !

LE: Am uitat, va dati seama cate locuri libere ar fi in...tramvaie, trolee, metrou, autobuze ? Posted Image

Edited by cenick, 10 February 2015 - 20:49.


#59
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View PostM3ntal, on 10 februarie 2015 - 16:33, said:

Am vazut si eu stirile privind inrolarile tinerilor intre 20-35 de ani in caz de razboi (eu am aproape 26)

Intrebare este, pot fi considerat apt pentru armata, in conditiile in care am 58kg, 1.80, miopie oarecum avansata (-3 spre -4 la ambii ochi) si conditie medicala cu precedent hidronefroza de gradul II la rinichiul drept?

Cu miopia am mai auzit discutii ca te poate declara inapt doar pentru asta, dar nu am vazut explicatii foarte clare

Daca nu esti bun pentru carne de tun vei fi trimis la diribau, adica la munci.Tara are nevoie si de diribisti.Vei fi folosit ca animal de povara in cadrul trupelor diribau.

Edited by fredy2007, 10 February 2015 - 20:46.


#60
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014

View Postandreic, on 10 februarie 2015 - 17:51, said:

Pai nu te trimite nimeni fara sa pui mana pe arma... nici macar in Ucraina nu fac asa Posted Image 3 luni este instructia de baza, dupa aia bagi juramant si e oki, nu e musai sa faci 1 an, capeti experienta "pe drum". Deci la o urgenta se recruteaza si se face instructia de baza.


Doar cand se instaureaza legea martiala, in rest se face munca/penitenciar.

Mie mi se pare so last century să fii obligat să lupți împotriva voinței tale.

Nu cred că se mai practică.

Trebuie să fie ceva reglementări ONU în privința asta.

Probabil se va recruta pe bază de voluntariat.

În plus de asta, de ce mai avem armată, dacă tot noi luptăm?

#61
Tarara09

Tarara09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 23.04.2014
De-abia astept sa lupt intr-un razboi inventat :D

#62
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007

View PostSchnucki, on 10 februarie 2015 - 20:48, said:


Mie mi se pare so last century să fii obligat să lupți împotriva voinței tale.

Nu cred că se mai practică.

Trebuie să fie ceva reglementări ONU în privința asta.

Probabil se va recruta pe bază de voluntariat.

În plus de asta, de ce mai avem armată, dacă tot noi luptăm?


Tinere!

Iti convine sau nu, asta e! Esti barbat, mergi la arme cand este nevoie!

Cel putin eu, sunt intransigent cand vine vorbe de asa ceva.

Sa te am in echipa mea si sa te aud ca te vaicaresti, smiorcai,etc, te trezesc imediat ! Si te trezesc brutal si fara mila.

#63
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 22.05.2011
Nu cred ca se va face inrolari in romania, acum se duc altfel razboaiele. Dar daca se va face inrolari, multi vor fugii din tara, si peste un timp mai inspre batranete ar cere pensie de veteran de razboi

#64
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

View PostSchnucki, on 10 februarie 2015 - 17:39, said:

Deci, mă interesează consecințele legale ale refuzului.
Pneumonie...e rece glontul.

#65
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostSchnucki, on 10 februarie 2015 - 20:48, said:

Mie mi se pare so last century să fii obligat să lupți împotriva voinței tale...
Hey, kinder! Stai bre linistit, n-are nevoie tara asta de lasi si detractori, viitori dezertori...Nici dracu' nu te va lua in armata, nu e cazul sa-ti tremure budigaii de frica...

#66
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007

View PostSchnucki, on 10 februarie 2015 - 20:48, said:

În plus de asta, de ce mai avem armată, dacă tot noi luptăm?

pentru ca "ei" au armata, cam cit avem noi populatia tarii si mai intreb o data ca in postul meu anterior, cind soldatii platiti, de meserie, se termina, ca nu merge cu cheaturi sa-i reinvii, cine te mai apara?

#67
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostM3ntal, on 10 februarie 2015 - 16:33, said:

Am vazut si eu stirile privind inrolarile tinerilor intre 20-35 de ani in caz de razboi (eu am aproape 26)
este razboi?

#68
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
Cand intra legea martiala in vigoare, se inchid granitele! Se restrictioneaza drepturile cetatenesti, totul se judeca in regim de urgenta fara asazisele drepturi democratice.

#69
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014

View Postr_murphy, on 10 februarie 2015 - 20:54, said:

pentru ca "ei" au armata, cam cit avem noi populatia tarii si mai intreb o data ca in postul meu anterior, cind soldatii platiti, de meserie, se termina, ca nu merge cu cheaturi sa-i reinvii, cine te mai apara?

Suntem într-o alianță militară.

Dacă luptăm noi, luptăm împreună cu toate țările din NATO.

Cred că voluntariatul ar asigura suficienți soldați.

#70
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
Nu te intreaba NIMENI ce credeti dvs!  TREBUIE sa te prezinti in locul indicat la ora indicata. Nu te supui, suporti consecintele!

Mananci ce ti se da, executi ce ti se ordona!

Apropo, nu va exista retea de internet.......

Edited by autom2, 10 February 2015 - 21:00.


#71
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014

View Postcenick, on 10 februarie 2015 - 20:54, said:

Hey, kinder! Stai bre linistit, n-are nevoie tara asta de lasi si detractori, viitori dezertori...Nici dracu' nu te va lua in armata, nu e cazul sa-ti tremure budigaii de frica...

De ce detractor?

Eu n-am zis că refuz să-mi aduc contribuția la un eventual război; mi-o aduc, dar nu luptând.

Cine vrea să lupte, s-o facă, cine nu, nu.

Iar cei care nu luptă pot face alte chestii tot în logica războiului.

#72
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014

View Postautom2, on 10 februarie 2015 - 20:53, said:



Tinere!

Iti convine sau nu, asta e! Esti barbat, mergi la arme cand este nevoie!

Cel putin eu, sunt intransigent cand vine vorbe de asa ceva.

Sa te am in echipa mea si sa te aud ca te vaicaresti, smiorcai,etc, te trezesc imediat ! Si te trezesc brutal si fara mila.

In conditii de front eu as zice sa o lasi mai usor cu brutalitatea asupra militarilor din subordine, nu de alta dar nu stii de unde iti vine un glont ,,ratacit'', brutal si fara mila.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate