Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Verificare colete vama

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
BoogieV

BoogieV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2015
Salut! Daca as dori sa comand ceva de la un magazin online sa zicem la intamplare din Olanda Posted Imagesi nu stiu sigur cat este de legal la noi in tara pachetul va fi verificat la vama? Si daca da, de cine se ia politia...de mine pentru ca am comandat sau de magazin? Doar de curiozitate..Posted Image

#2
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014

View PostBoogieV, on 10 februarie 2015 - 00:54, said:

Salut! Daca as dori sa comand ceva de la un magazin online sa zicem la intamplare din Olanda Posted Imagesi nu stiu sigur cat este de legal la noi in tara pachetul va fi verificat la vama? Si daca da, de cine se ia politia...de mine pentru ca am comandat sau de magazin? Doar de curiozitate..Posted Image
De ce ai comanda din olanda? In romania exista destui dealeri. Si ai avantajul ca stii pe ce dai banii :lol:

#3
elless

elless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 05.02.2007
La comenzile din EU nu prea se verifica.Doar daca iti ajunge cu posta romana.Dar daca iti vine cu dhl sau fast delivery, nu prea se verifica, iti ajunge direct la usa.

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Te referi la substante legale acolo dar aici nu?

#5
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu exista vama intre tarile uniunii europene. Doar frontiera. Sper insa ca intrebi de ceva gen un telefon sau laptop daca e sau nu legal din punct de vedere al taxelor vamale, nu de ceva furat sau ilegal si daca ar fi cumparat din tara.

#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Tu vrei să comanzi semințe, zi drept.

#7
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.02.2007
La coletele astea s-ar putea sa primesti un "bonus" ... in functie de cat de norocos esti.

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
se ia de tine, evident. nu pentru ca ai comandat, ci pentru posesie.
pentru ca's suficient de destepti sa te salte dupa ce ai ridicat coletul.

#9
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Asteapta si tu sa se legalizeze si la noi.Posted Image

#10
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Vama nu are treaba cu coletul tau, Olanda fiind in UE.
Problema apare la preluarea coletului in tara de origine, nu stiu cum e cu posta insa un curier nu-ti va prelua coletul pana nu vede ce este inauntru si nu va accepta preluarea daca este o chestie ilegala sau interzisa la transport prin curierat rapid.

#11
BoogieV

BoogieV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2015
Era vorba de un cactus peyote si poate niste ciuperci Posted Image  dar din ce imi spuneti cred ca mai bine caut prin tara...Posted Image multumesc de avertizare Posted Image

#12
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Daca e legal ceea ce cumperi, nu ai de ce sa-ti faci griji. Daca o sa cumperi substante interzise, grabeste-te, poate ai noroc sa mergi cu Lenuta in aceeasi masina. Vezi daca merita.

#13
BoogieV

BoogieV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2015
Faza e ca nu cred ca o sa gasesc la noi peyote...despre ciuperci nu mai zic ca astia de la mine din oras le iau de la Bucuresti da nu au idee ce sunt Posted Image  mergeam si eu pe principiu lu' Daniel ca sa ajung preafericit "Dai un ban, da cumperi ceva frumos"Posted Image totusi daca as lua spori de ciuperci ar avea ceva cu mine? Stiu ca pana la o anumita faza a cresterii canabisul nu e illegal, se aplica si la ciuperci?Posted Image Si daca tot suntem aici, la noi trufele magice sunt legale? Din cate stiu in Olanda au fost o portita de scapare cand au interzis ciupercile

Edited by BoogieV, 10 February 2015 - 09:11.


#14
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
''d. postarea de discutii sau deschiderea de topicuri despre subiecte care contravin legilor Romaniei (incluzand dar fara a se limita la informatii false, vulgare, defaimatoare, rasiste, cu orientare sexuala sau orice alte date considerate ilegale pe teritoriul Romaniei) sau care instiga la incalcarea acestor legi.''

Subiect închis.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate