Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Strategia Scor Corect

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
stanstan112

stanstan112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.10.2014
Pentru strategia scor corect avem nevoie de 3 lucruri: bet365, betfair si inspiratie.
Cum functioneaza aceasta stategie?
Punem un pariu de 1-1 la bet365 pe scor corect înainte de începerea meciului la o cota de 7,50 aproximativ, pe o suma de 50 de euro sau 200 de euro, mai mult sau mai putin, depinde cât de mult va permite bugetul.
Asteptam sa se înscrie primul gol si imediat punem un pariu la betfair(neaparat pe meciurile În Play) pe LAY scor corect 1-1 pe o cota care va fi mai mica de 7,50 si suntem pe profit indiferent ce se mai întâmpla în continuare.
Pariem la betfair doar daca s-a înscris cel putin un gol, altfel nu facem nicio miscare pentru ca suntem acoperiti de promotia bet365.
Daca meciul ramâne doar cu un gol marcat câstigam pariul Lay 1-1 pus la betfair, daca se termina 1-1 câstigam pariul pus la bet365.
Daca se termina 2-1,2-3,4-1 sau orice alt scor în afara 1-1, suntem pe plus pentru ca avem pariul de LAY 1-1 la betfair.
Trebuie sa alegeti meciuri echilibrate pentru ca NU trebuie sa pariati pe meciuri cu favorita clara de genul: Barcelona sau Juventus pentru ca exista riscul sa se înscrie repede si nu mai puteti iesi pe profit.
Articol preluat de pe net.  Haideti sa-l dezbatem. Eu cel putin nu stiu cu ce se mananca betfair.  Daca stiti alte strategii postati-le sa le dezbatem.

#2
luca.matei

luca.matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.03.2007
1. Clientii din Romania nu mai beneficaza de promotiile bet365. Aveau unele misto (si inca le mai au) cu un pariu live fara riscuri (primeai miza inapoi daca il pierdeai) pe meciurile mari, cu conditia sa pui un pariu de aceeasi suma inainte de meci. De cand au anuntat ca se retrag din Romania, oferta a disparut pentru cklientii romani (cel putin la mine nu a mai ajuns).
2. La strategia asta nu ai nevoi de conturi la doua case. Poti da back si apoi lay la betfair, daca sunt bani in piata, daca nu e blocat, etc.
Eventual, dupa ce dai back, poti da un lay pe cota la care crezi ca se va ajunge dupa marcarea primului gol. Ca un fel de pariu in asteptare, care e luat cand se ajunge la cota dorita de tine.
bafta

Edited by luca.matei, 08 February 2015 - 22:44.


#3
stanstan112

stanstan112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.10.2014
Eu nu stiu cu ce se mananca betfair...poate poate cineva sa imi explice..spre exemplu am intrat pe un meci pe care era scorul de 1- 0 , pentru scorul de 1-1 pentru back indica vaoloarea de 10 iar pentru lay de 11. Am apasat lay am pus suma de 10 si imi scrie acolo ca posibil sa pierd 100 . sa inteleg ca 11 ala e cota. sau ce se intampla...ca sincer nu prea inteleg ce se intampla...sunt dispus sa invat insa daca ar fi careva sa ne explice pe limba prostului ce si cum ar fi tare ok.

#4
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Betfair nu e o casa de pariuri propriu-zisa, e mai mult o platforma de exchange intre clienti. Adica tu interactionezi cu alti jucatori, trebuie sa gasesti oameni care sa "tina" pariul propus de tine, sau poti intra tu cu diverse cote (pe care le stabilesti cum ai chef) pe pariurile altora. Practic, simplificand la maxim, totul se rezuma la a gasi oameni care sa parieze impotriva ta. De mentionat ca la astfel de platforme e nevoie de o banca serioasa.

#5
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Sumele sunt in functie de cat profit vrei sa ai. Poti incerca pentru un profit mai mic echivalentul in RON de 5-20 lei.

#6
stanstan112

stanstan112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.10.2014
da carei treba pana la urma cu betfair..spre exemplu joc la bet365 scor corect 1-1 , 10 euro, cota 7,5, dupa ce se inscrie un gol fac lay pe 1-1 la bet fair...acolo imi arata 11...ce semnifica acest 11 ? iar daca pun suma de 10 euro pe lay imi zice ca posibile pierderi 100 euro....deci sistemul in mare il inteleg insa la betfair chiar nu ma pricep deloc...:(

#7
lose99

lose99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.01.2010
Ce nu intelegi?
Trebuie sa pui pe lay cand cota e sub cea de la bet365 pentru 1-1. Daca e mai mare (dupa cum zici tu e 10) atunci e clar ca pierzi diferenta intre 7,5 cat obtii la bet365 si 10 cat pierzi la betfayr.
Capisci??

#8
stanstan112

stanstan112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.10.2014
Buna, dar daca pui lay pe 1-1 asta inseamna ca tu zici ca nu se face 1-1 dn cate am inteles...iar daca nu se face 1-1 practic ai castigat. in cazul de mai sus cat?

#9
lose99

lose99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.01.2010

 stanstan112, on 13 februarie 2015 - 22:22, said:

Buna, dar daca pui lay pe 1-1 asta inseamna ca tu zici ca nu se face 1-1 dn cate am inteles...iar daca nu se face 1-1 practic ai castigat. in cazul de mai sus cat?

Daca se termina 1-1 castigi la bet365 si pierzi dincolo.
Daca se termina altfel castigi cota de la lay , care, pentru siguranta, trebuie sa fie maxim cat cea pentru care ai pariat pentru 1-1.
Daca pe lay ai cota de 5, pierzi de 5 ori suma pariata (care trebuie sa fie la fel cu cea pariata pe 1-1). Astfel esti asigurat la castig pe diferenta dintre cote.

bet365: cota 7 x miza 5 = castig 35 (daca iese 1-1)    /  = pierdere 5 (daca nu iese 1-1)
lay 1-1 cota 6 x miza 5  = pierdere 30 (daca iese 1-1)/  = castig   30 (daca nu iese 1-1)

Ai priceput?

Edited by lose99, 13 February 2015 - 23:18.


#10
stanstan112

stanstan112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.10.2014
Acum ai fost foarte explicit. Am inteles. Mersi Mult!

#11
tocmaiacum

tocmaiacum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 07.12.2005
E foarte tare gaselnita :).
Se bazeaza pe promotia celor de la bet365 care spune ca daca nu se inscrie niciun  gol iti iei banii inapoi.
Una dintre situatiile in care poti pierde bani daca se inscrie in ultimele momente.
Atunci, probabil, nu vei gasi prea multi doritori sa afirme ca se termina 1-1 la betfair.

#12
jok2706

jok2706

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.07.2015
http://bettips.simdif.com/ diseara o sa postez meciurile de maine :) good luck!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate