Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum conectez pe DLNA un TV TOSHIBA 40TL938

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
flursu

flursu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.07.2011
Nu gasesc manual pentru acest model de televizor si nici in meniul televizorului nu am gasit setari pentru DLNA. Daca se priocepe cineva sa ma ajute sa conectez televizorul la telefon pe DLNA. Am un NOKIA LUMIA 925. Multumesc.

#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Manual nu ai.... în meniu nu are setări specifice... ce te face să crezi că are DLNA?

#3
flursu

flursu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.07.2011
are DLNA ca scrie in specificatii...

Toshiba AppsConnect
Toshiba Media Controller compatible Yes - PC version
DLNAUSB Video Recording (to external USB storage device) AT, BE, CH, DE, ES, FR, GB, IT, NL, PL, PT
Wi-Fi Protected Setup (WPS)
MediaGuide powered by Rovi
Wi-Fi (Built-in)
YouTube Channel (LeanBack) BE, CZ, DE, ES, FR, GB, HU, IE, IT, NL, PL, RU, SE
Internet Browser
DLNA DMP
SkypeTM Ready
Toshiba Places
WiDi (Intel Wireless Display)
HbbTV

#4
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Cred ca ai si cautat mult...
Ia incearca ce zice aici:
There is no other way to enable WiDi than.... entering Intel WiDi from QUICK menu on the remote. I've solved this just by an accident.
After entering via QUICK menu, WiDi application launches and then we could make a connection from any device.

#5
flursu

flursu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.07.2011
Multumesc DUALIS, acum am gasit si eu...
Re: Toshiba 40TL938 - Intel Wireless Display connection does not work
Posted: 25-Oct-2013 14:50   in response to: tomeq_ in response to: tomeq_
As I supposed - problem solved and WiDi is WORKING.
There is no other way to enable WiDi than.... entering Intel WiDi from QUICK menu on the remote. I've solved this just by an accident.
After entering via QUICK menu, WiDi application launches and then we could make a connection from any device.
It's quite sad that there is no hint anywhere that we need to launch WiDi from QUICK menu. WiDi is also inaccessible from Toshiba My Places nor Preferences.
hope it will help someone Posted Image

...dar nu am reusit sa fac legatura cu NOKIA LUMIA 925...

am descarcat pe telefon aplicatia LUMIA PLAY TO pentru a activa DLNA si a cauta dispozitive compatibile...dar nu vede televizorul.

Edited by flursu, 08 February 2015 - 21:56.


#6
Zugor

Zugor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.05.2017
Buna ziua. Dețin un televizor Toshiba tl40938 și am o problema cu el, nu îmi arată contul pe ecran, a dispărut cu totu. Am incercat sa reinstalez Toshiba place dar nu prea găsesc cum sar face. Mă poți ajuta și pe mine cam ce ar trebui sa fac? Mulțumesc și scuzați de deranj.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate