Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Laptopul intra prea repede in standby; ecranul de blocare ma incomodeaza

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
bercea23

bercea23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.02.2015
Buna seara,sunt nou pe acest forum,ma rog...nu stiu daca are vreo relevanta,sunt aici pentru ca de cateva zile am o problema..in ceea ce priveste laptopul.Cu alte cuvinte pentru a nu ma mai prelungi cu detaliile,as dori sa ma ajutati sau sa mi ziceti daca stiti din ce cauza nu se dezactiveaza standby.ul , hibernarea ...sau ma rog...nu s un priceput al calculatoarelor,dar pe scurt ,nu  pot viziona la un film, un videoclip,etc ...din cauza intrarii in standby al monitorului sau ecranului de blocare ,dupa 2 minute; Si cum ziceam nu.s un priceput,dar totusi am reusit sa intru in control panel,sistem si securitate,am dezactivat tot ce e posibil pentru a nu mai intra in standby sau hibernare....ma rog...in zadar,nu merge, ce as putea face in cazul asta,sau ce e de facut,mersi anticipat.Sper sa primesc raspuns...cat mai curand ca innebunesc:))

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Power Options.
(Exista mai multe cai de acces catre optiuni: Control Panel, click pe iconita bateriei din TaskBar, Search din Charms...)

Pentru cea de-a doua problema: Cum dezactivam Lock Screen si Login Screen in Windows 8?

Edited by _-_, 08 February 2015 - 07:10.


#3
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
Ca să dezactivezi hibernarea: cmd (clic dreapta-run as administrator) - tastezi "powercfg -h off" (exact asa, făra ghilimele) - apeşi enter

#4
bercea23

bercea23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.02.2015
Salut din nou,click dreapta pe destop,"personalizeaza","screen saver" acolo era buba,ms oricum!

Edited by _-_, 09 February 2015 - 10:47.
dublu post


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate