Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Site licitatii Franta / Belgia

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Salut. Citisem in urma cu 2-3 saptamani intr-un topic pe aici faptul ca un user spunea ca a adus sau aduce masini la luate la licitatii din Franta / Belgia. Nu mai gasesc exact topicul respectiv si nici nu mai stiu cine este acel user. As dori daca se poate sa ma contacteze deoarece am cateva nelamuriri. Deasemenea, cine are nelamuriri / intrebari este liber sa spuna aici.
Multumesc.

#2
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Australe.fr
De asta stiam si de aici si-a luat un coleg o masina acum cativa ani!

#3
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Stiam ca poti participa la licitatii numai daca ai firma ce activeaza in domeniul auto. O sa ma uit sa vad pe unde salvasem o adresa de site de genul, dar acolo sigur era regula cu firma. Cand imi cautam Xsara Picasso acum 3 ani am vrut sa iau una din Franta, mai ales ca stateam fix langa granita, dar pana la urma  am renuntat la idee si am cumparat din Germania. Revin daca gasesc adresa respectiva.

#4
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

Australe.fr au niste conditii naspa...

Si eu am vrut sa iau de la ei...dar sunt "rechini" de rigoare pe langa....

Unde mai pui ca munti sunt si romani!


#5
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Auto de care...
Stiu asta care au licitatii in mai multe tari.
Auto aveau mai putine dar nici nu ma interesau cand am trecut ultima data pe la ei.
Aveau cateva Ford fusion.


http://www.euroaucti...aspx?catid=3645

Edited by ddaannii, 07 February 2015 - 23:37.


#6
Capsunarul-Anonim

Capsunarul-Anonim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.01.2015
Salut , am sa scriu aici desi sunt putin off-topic. Caut sa achizitionez un Citroen C5, din Franta, site-ul pe care caut cel mai des e www.leboncoin.fr/voitures .Ma intreb daca cineva a  cumparat masina din Franta ,si ma poate ajuta cu niste informatii despre acte necesare pasii care trebuie urmati si toate alea. Eu locuiesc in ˝minunata ˝ tara vecina, Spania, chiar la granita cu Franta si in vara as vrea sa cumpar masina si sa o inmatriculez in Romania. Apreciez orice sugestii/indicatii/sfaturi. Va multumesc .

#7
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Pai zi concret ce te intereseaza....
Eu sunt in masura sa iti raspund, pentru ca am trecut prin asaceva!

#8
Capsunarul-Anonim

Capsunarul-Anonim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.01.2015
Salut. M-ar interesa fiecare pas ce trebuie urmat de cand o cumpar pana ies din Franta. Ok, am gasit masina, bat palma cu vanzatorul, daca cumpar masina de la ceva dealer de masini sh se ocupa ei de toate actele: contract de vanzare cumparare, numere provizorii, asigurare pe cateva zile? Aproximativ cam cat ar dura, din momentul in care am batut palma si pana as putea sa ies cu masina pe poarta dealer-ului. In principiu as dorii sa cumpar masina din Franta, dau o fuga pana in Spania o cam umplu de una alta cu destinatia finala Romania pentru inmatriculare.
Daca mi-ai putea indica, aproximativ bineinteles, costul care il presupun actele, asigurarea si ce mai e nevoie ca sa fiu in regula cu toate. Niste sfaturi , orice informatie mi-ar fi de mare ajutor. Mersi mult.

#9
Autodealbogdan

Autodealbogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.03.2015
Salut, site licitatii alcopa-auction.fr locatie Beauavis(fostul australe), licitatie in fiecare saptamana  , Autodeal se ocupa cu importul auto de la licitatii si gasiti detalii la user bogdanmaftei  sau facebook  pentru intrebari si procedura 0768.303.101 Bogdan

www.alcopa-auction.fr locatie Beauavis, Autodeal se ocupa de import 076830101

http://peugeotcitroe...ule-rulate.html

#10
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
M am prins eu care e treaba si cu astea.... Daca nu esti samsar sa aduci toate tarabele de acolo, nu e nicio combinatie.
Numai carute la vanzare si le aduc toti boschetarii de la licitatie sa le vanda de bune, dupa care se mira de ce-i blesteama lumea.

#11
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 Mihaitza07, on 02 martie 2015 - 22:57, said:

M am prins eu care e treaba si cu astea.... Daca nu esti samsar sa aduci toate tarabele de acolo, nu e nicio combinatie.
Numai carute la vanzare si le aduc toti boschetarii de la licitatie sa le vanda de bune, dupa care se mira de ce-i blesteama lumea.

este combinatie, pentru ca multi le iau pentru dezmembrari. si in rest cu 2 flecuri de chit si un praf de vopsea ai facut masina boboc. nu uita ca romanului ii place sa fie mintit, un bun exemplu este targul de masini din vitan

#12
bogdanmaftei

bogdanmaftei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.05.2013
Depinde de fiecare, decat sa fie mintit, cel putin stie ce cumpara si in ce conditii este masina , nu recomand non rulante sau utilitare, masinile ok sunt de la nr. de lot 501

deasemenea exista si leaseplan ca site, dar nu poti avea acces la el decat daca esti inregistrat ca PJ platitoare de TVA,

#13
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 12.01.2011
Eu nu inteleg de ca va bagati ca musca in lapte daca habar nu aveti ce vorbiti. Masinile alea asa rulate cum sunt ele si cu mici defecte sunt in stare foarte buna fata de carutele rulate pe drumuri de tara romanesti si ciobanite in service-uri romanesti. Sunt masini excelente pentru banii dati, cui nu-i convine sa-si ia de la primi proprietari avari ce s-au ingropat in rate si nu-s in stare sa intretina masina la un service capabil sa-i puna o viza pe cartea service si sa introduca o revizie in baza de date. E plina internetul de anunturi de doi bani cu primi proprietari care trebuie sa-i crezi pe cuvant.

Asa, macar la alea luate de la licitatii stii la ce sa te astepti. Ca fapt divers, doi prieteni au masini de la licitatii, ambele sunt excelente, doar probleme minore specifice masinilor cu +150k.

#14
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
In ultimii 4 ani am cumparat in familie 5 masini de flota si de la intermediari (sa nu zic samsari) si am verificat zeci. Toate au fost intretinute doar la reprezentanta, pana si lamele stergatoarelor au fost schimbate tot la reprezentanta. la noi nu ai sa vezi asa ceva. Toate s-au dovedit a fi alegeri excelente pt banii dati,cu una dintre masini s-a ajuns de la aprox. 180k km la aprox 250k km fara investitii mari.

#15
IONUT_NARCYS

IONUT_NARCYS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.02.2010
salut! imi cer scuze ca postez aici dar nu am stiut unde sa pun si eu urmatoarea intrebare: va rog frumos daca stie cineva ceva de site-ul de licitatii auto caroutlet.eu m-am hotarat sa imi cumpar si eu o masina,am auzit de acest site de la niste revanzatori de masini cum ca ar fi foarte ieftine dar un pic lovite,zgariate etc.am gasit pe site ceva care imi place si este aproape de banii care ai am dar imi este frica sa licitez din cauza plati online in avans nu am gasit pe nicaieri sa spuna cineva ceva de bine sau de rau de acest site. va multumesc anticipat! daca stie cineva si conditiile toate taxele pret transport,am inteles ca le pot aduce ei in tara in termen de 7-30 de zile,dar nu stiu nimic daca pot ridica eu masina personal dupa ce fac plata.in cat timp pot ridica masina etc.
MULTUMESC ANTICIPAT! tuturorcelor care imi pot raspunde dar si administratorilor forumului.

#16
Autodealbogdan

Autodealbogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.03.2015
Salut, siteul este de incredere, sunt masinile care raman de la leaseplan si nu sunt vandute de catre ei, banii dupa card nu sunt retrasi ci sunt doar blocati, in cazul in care adjudecati masina sunt retrasi la fel si in cazul in care nu mai faceti plata pe masina adjudecata sunt retrasi. Trebuie sa vedeti de unde o sa ridicati masina, aveti nr tel de contact pe site si puteti suna si mai trebuie sa vedeti daca puteti cumpara ca pers fizica sau juridica(aici sunt multe de vb referitor la plata de tva). Pt info suplimentare Autodeal 0768.303.101

#17
IONUT_NARCYS

IONUT_NARCYS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.02.2010
Multumesc mult am vorbit in una din zilele trecute cu cineva de acolo la telefon si nu stiu daca am inteles eu gresit: dar a spus sa ai trimit datele firmei unde sunt administrator,firma sa fie platitoare de tva intracomunitar si eu pot lua masina pe numele meu dar sa achit obligatoriu tva la ei,este ok pentru ca eu vreau masina pentru mine si nu ma ajuta cu nimic deducerea tva. daca reusesc asa este in regula daca nu va voi contacta.va multumesc!

Edited by IONUT_NARCYS, 15 March 2015 - 20:49.


#18
Autodealbogdan

Autodealbogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.03.2015
Salut, procedura nu este grea, daca nu te descurci poti apela la serviciile noastre,

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate