Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Un compact bridge nou

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Salutare. Pe la sfarsitul lunii vreau sa atribui un buget de 700, maxim 800 lei pentru un aparat foto nou. Musai sa fie model bridge. Am deschis mai mult topicul acum (va dati seama ca si atunci o sa mai intreb probabil o data..poate se schimba ofertele or smth) pentru a intreba de acest aparat: http://m.f64.ro/niko...l830-negru.html . Eu vad acolo o reducere semnificativa, specificatii bune. Cineva mi-a recomandat sa cumpar ceva care poate face poza in fkr.at raw. Nu stiu daca modelul acesta pkate face asta... Dar in mare.. Intreb asa ca pentru mine..caci ma indoiesc ca la sf lunii cand imi cumpar eu o sa mai fie oferta asta.. De exemplu ar merita acest aparat? Sunt deschis pentru orice alte sugestii pana in 700, maxim 800 lei. Mentionez ca am pretentii de fotograf profesionist..si pozele care le fac cu telefonul meu de 700 de lei sunt multumit de ele. Ideea e ca..mai merg si eu pe la festivaluri si concerte..poate o vacanta.. si vreau sa imi ramana ceva amintiri.

Multumesc, si imi cer scuze pentru mesajul prea mult, probabil majorotatea doar aberat si daca cumva nu am postat unde trebuie iar imi pare rau.. Nu am ajuns niciodata prin partea asta a forumului si nu am vazut nici un threat cu sfaturi privind achizitiile sau ceva de genul.

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
De ce musai sa fie bridge? Mai bine cari o sticla de apa dupa tine (sau de bere) daca tot vrei sa cari ceva. Iti vor fi mai utile decat un bridge.

Edited by undercoverbrother, 07 February 2015 - 12:38.


#3
jafjaf

jafjaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009
Cum adica ai pretentii de fotograf profesionist si esti multumit de pozele facute cu telefonul de 700 ron?
Nikon L830 nu este un aparat foto ptr.profesionisti dar foarte bun ptr.amatori la pretul care l-ai gasit.

Edited by jafjaf, 07 February 2015 - 12:41.


#4
xwildmanx

xwildmanx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 12.05.2009
http://culorinoi.ro/...Black&x=14&y=12

#5
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
jafjaf , ce nu intelegi ?
e diferenta intre a avea pretentii si a fi fotograf prof .
:P

#6
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Doamne. NU AM PRETENTII DE FOTOGRAF PROFI*** sunt asa idiot:)) scuze. Am omis un Nu

Nu vreau deloc sa fiu fotograf profi si nici nu am pretentii..vreau doar sa fac niste poze decente:)).. Acel "nu" lipsa mi.a stricat tot postul:))

#7
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
te-aș sfătui să te uiți la mirrorless. diferența de preț nu e mare, dar calitatea fotografiilor este ENORMA. eventual cauți pe celebrele site-uri de anunțuri unul în stare impecabilă la bugetul tău.

#8
jafjaf

jafjaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009

View Postserginho74, on 07 februarie 2015 - 12:43, said:

jafjaf , ce nu intelegi ?
e diferenta intre a avea pretentii si a fi fotograf prof .
Posted Image

View Postkaturev, on 07 februarie 2015 - 12:59, said:

Doamne. NU AM PRETENTII DE FOTOGRAF PROFI*** sunt asa idiot:)) scuze. Am omis un Nu

Nu vreau deloc sa fiu fotograf profi si nici nu am pretentii..vreau doar sa fac niste poze decente:)).. Acel "nu" lipsa mi.a stricat tot postul:))
Atunci  daca NU ai pretentii L830 ese un aparat bun pentru poze ocazionale la pretul ala.

#9
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014

View Postundercoverbrother, on 07 februarie 2015 - 12:37, said:

De ce musai sa fie bridge? Mai bine cari o sticla de apa dupa tine (sau de bere) daca tot vrei sa cari ceva. Iti vor fi mai utile decat un bridge.

Daca are nevoie de zoom optic mare si nu-l deranjeaza senzorul mic nu vad alta solutie la acelasi pret.

#10
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Atunci gaseste pe 20x (mai mult decat suficient zic eu) in ambalaje muuult mai mici, practic aparate de buzunar.

#11
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,961
  • Înscris: 06.04.2007
Absolut nu ! Nu da 800 lei pe asemenea petarda! Nu face nimic mai special decat o compacta ordinara de 300 lei cu tot cu senzoru (mic!) cmos.
Doar ca are zooooooom mare care nu-l folosesti, pt ca nu-l poti folosi din mana la 20-30x (ici colo cate o reusita). Da, si e cat juma' de caramida.

Ia si tu o compacta cat de cat decenta si renunta la zoomu ala aiurea
http://www.f64.ro/ca...s200-negru.html

#12
wyo

wyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 17.04.2005
Bridge iti iei daca ai maini mai mari, ori vrei sa arati cat de cat mai profi (ceva mare da mai profi), ori vrei multe butoane scoase, daca iti place sa butonezi si te si pricepi. Altfel, marimea nu da calitatea, cel putin in zona asta de aparate.

#13
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,961
  • Înscris: 06.04.2007
Macar de-ar avea mai multe butoane, dar n-are...nici macar un reglaj manual, o compacta ordinara.

Atentie la culorinoi.ro, preturi ok dar n-are nici o reprezentanta in RO, daca ai probleme in garantie ai bulit-o (a se citi comentariile de pe net).
Am luat de la ei un obiectiv acum vreo 3 ani (pret f bun) n-am avut probleme pana acum, mi-am asumat riscul.

#14
cdanmarin

cdanmarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.01.2010
Cine ma lamureste? Functia dynamic fine zoom la la Nikon coolpix l830, care cica extinde zoom-ul de la 34x la 68x, chiar exista? Eu nu am simtit-o.Trebuie activata? In meniu nu exista asemnea optiune.  Am avut si Nikon coolpix l320 care nu dispune de aceasta functie, dar zoom-ul e la fel ca la l830, cel optic + 4 x digital.

#15
baloo2009

baloo2009

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 25.05.2009
De ce iti trebuie ditamai zoom?

#16
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Vrea sa captureze momente emotionante care se petrec la mare distanta de el. Zoomul de pe coolpix 320 s a dovedit nesatisfacator pentru aceste deziderate; asa ca s a gandit la o evolutie cu zoom ul fines de pe coolpix 830.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate