Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Daredevil (2015-)

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
O lupta fara arme hai sa zicem ca se poate intinde pe cateva minute, dar in momentul in care scoti lama unul din aia doi va muri repede. De asta consider slaba scena cu Nobu. La un moment dat diavolu' e cu spatele la stalp (nu mai are unde sa se retraga) si Nobu in loc sa-i ia capul doar il zgarie pe piept. Asta chiar a fost lupta demna de Steven Seagal.

#20
Ledger

Ledger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 31.03.2015
nu inteleg ce a fost in mintea celor care au scris partea contabilului pentru ca personajul ala a fost cel mai previzibil.
alta chestie care m-a enervat a fost faptul ca mosul nu a picat din prima. cand te lupti cu unul care are jumate din varsta ta plus 40kg peste tine si-ti trage una nu te ridici de jos ca si cand nimic nu s-ar fii intamplat. sa nu mai zici de clasica replic "crezi ca as fi pus pe masa un pistol incarcat?", replica pe care am auzit-o in nenumarate seriale/filme politiste.

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Mi-am amintit de faza asta, recomand serialul
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AeSoDcLgwXo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Am incercat sa urmaresc si eu acest serial dar nu mi se pare ca-si justifica nota pe IMDB (unul din criteriile care m-au facut sa-i dau o sansa). Pentru un nepasionat de comicsuri este un serial anost, plin de gauri in scenariu si greseli flagrante - sunt momente in care eroul nostru "uita" ca e orb si se comporta precum un om cu vederea intacta. Una din scenele la care fac referire s-a produs in episodul 2 (daca nu ma insel), cand a eliberat un copil dintr-o celula al carei zavor era plasat la semi-inaltime, la care s-a dus glont si l-a deschis fara sa pipaie deloc usa in cautarea lui. Dupa vizionarea a 4 episoade eu m-am oprit...

#23
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Daca te mai uitai iti dadeai seama ca nu e chiar orb, vede intr-un fel special.

#24
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
M-am oprit mai ales din cauza ca filmele si serialele cu super eroi  nu-s genul meu, niciodata nu m-au atras si nu m-am putut "conecta" la personaje sau la idealul unui justitiar mascat. De Daredevil m-am apucat cautand un top despre cele mai reusite productii Netflix, iar acest serial era in printre cele mai laudate...

#25
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
In sezonul 2 cica vor aparea The Punisher, Elektra , Luke Cage (din serialul Jessica Jones) si posibil Bullseye.

Sezonul 2 va fi lansat in 18-19 martie.Ca de obicei , in formatul Netflix , cu toate episoadele lansate in aceeasi zi.

Edited by Dany noob, 20 January 2016 - 20:42.


#26
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m5_A0Wx0jU4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
se pare ca Marvel si Netflix contracareaza actiunile Warner Bros :)  adica warner bros da drumu la seuperman, batman si superwoman iar netflix da drumu la daredevil, punisher si elektra... plus ca se pare ca am putea avea un film independent "luke cage" si "iron fist" ca sa nu mai vorbim de "the defenders" unde apar toti : luke, jessica, iron fist, etc.

prefer chestia cu dat drumul al toate episoadele o data...am vazut primul sezon in 3 zile...e mai bine decat sa te intinzi ca GoT pe 5 ani cu 10 episoade. uiti actiunea de la un episod la altul.


si in ultimul rand...prefer rationamentul lui punisher. ce e mort, ramane mort. zilele astea am terminat si primul sezon din jessica jones. multe morti degeaba si inca multe mai veneau daca nu il omora pe killgrave. sunt fan marvel si DC, dar oricat mi-ar place batman si spider-man ii prefer pe deadpool si punisher. batman a creat monstrii prin simplu fapt ca nu a omorat pe cine trebuie atunci cand a trebuit, spiderman la fel...si sincer, decat sa "faci ce trebuie, sa respecti legea" mai bine macar in comicbooks ar trebui sa-i termine. probabil puritanii imi vor da in cap ca nu e uman, etc...dar fictiunea marvel si DC nu mi-a inoculat simtul dreptatii ci mi-a aratat ca "pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti"

#28
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IMC7H23-sMs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014
Intr-un top propriu al serialelor cu supereroi, asta se bate pentru primul loc, alaturi de Flash. Iar prezenta lui Jon Bernthal in sezonul 2... de-a dreptul fenomen, aceeasi curva ca-n The walkind dead :)))

#30
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Sezonul 2 m-a plictisit. Avea si primul problemele lui, dar astuia mi-e greu sa-i gasesc parti bune.

#31
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
finalul a fost pa penis lui :))

#32
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

View PostMizu, on 22 martie 2016 - 01:10, said:

Sezonul 2 m-a plictisit. Avea si primul problemele lui, dar astuia mi-e greu sa-i gasesc parti bune.

Fiecare cu opiniile lui, dar mie mi s-a parut ca in sezonul 2 a fost mai putin filler.A inceput actiunea inca din primele episoade.Foarte bun, cu mici exceptii , inclusiv ultima "batalie" de pe acoperis care a dezamagit putin.Casting excelent si pentru Punisher si pentru Elektra.Daca la The Punisher ma asteptam sa fie bun actorul pentru ca il stiu din TWD, actrita care o joaca pe Elektra e o total necunoscuta pentru mine, dar m-a impresionat.

Pana la urma nu a aparut Luke Cage , care urmeaza a avea propriul serial , tot pe Netflix, undeva prin toamna.Cred ca acolo vor fi mai multe elemente de legatura cu Jessica Jones.Au fost referinte la Jessica Jones si in asta dar putin.

Edited by Dany noob, 22 March 2016 - 10:30.


#33
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

View PostDany noob, on 22 martie 2016 - 10:21, said:

.Au fost referinte la Jessica Jones si in asta dar putin.
mi-au luat vreo 5 minute sa imi aduc aminte de unde dracu o stiu pe aia de i-a oferit post lui Nelson F. :)

#34
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Din Matrix Posted Image

#35
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Primul sezon l-am vazut tot, m-am apucat sa vad si Jessica Jones si m-am oprit dupa episodul 8, mort de plictiseala.
De sezonul 2 din Daredevil sa nu mai aud. Mi-ajunge.

Prea negre si prea monotone.

#36
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
La Jessica Jones intr-adevar, te ia plictiseala, somnul... o tampenie. Daredevil parca are mai multa actiune, mai spectaculoasa, nu e chiar atat de monoton.

Oricum, Marvel ( Agents Of Shield ) e mult mai pe gustul meu.

Edited by tiestodj20, 22 March 2016 - 20:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate