Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Montajul glafurilor de ferestre fara punti termice

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Pune direct aluminu cu barieră. Ai variantele Sykon, Reynaers, Brokelmann, Alumil, Aluprof, etc, cu profile serioase. Schuco sunt pe alt palier de preț.

#20
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 05.12.2004

View PostDigix, on 06 februarie 2015 - 12:10, said:

Pune direct aluminu cu barieră. Ai variantele Sykon, Reynaers, Brokelmann, Alumil, Aluprof, etc, cu profile serioase. Schuco sunt pe alt palier de preț.

Mersi mult de sfaturi . Am sa verific oferta lor de tamplarie aluminiu cu bariera  , si sa vad si ce pret imi solicita firmele respective .

#21
Dorel-TheSkillMaster

Dorel-TheSkillMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 913
  • Înscris: 17.08.2013

View Postluk2011, on 06 februarie 2015 - 11:57, said:


De asta caut solutii alternative mai ieftine, dar cu acelasi design ca si ferestrele Internorm , adica profil aluminiu pe exterior vopsit in camp electrostatic , suprafata " structurata fina metalica " .


Ei, vezi? La ce ti-au folosit vizitele in strainatate? Tot roman ai ramas, vreau ferestre ca la internorm dar mai ieftine, nu vei gasi.
Probabil o "strutocamila" la jumatate de pret te va satisface, apoi te vei autoconvinge, ca toti ceilalti.

#22
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 05.12.2004

View PostDorel-TheSkillMaster, on 06 februarie 2015 - 21:25, said:


Ei, vezi? La ce ti-au folosit vizitele in strainatate? Tot roman ai ramas, vreau ferestre ca la internorm dar mai ieftine, nu vei gasi.
Probabil o "strutocamila" la jumatate de pret te va satisface, apoi te vei autoconvinge, ca toti ceilalti.

Dar cu diferenta ca eu incerc sa cunosc alternativele , fara sa ma-nbat cu apa rece .
Eu nu am acuzat termopanistii la modul particular , ci in orice domeniu de la noi trebuie sa studiezi problema , sa aflii dedesubturile ei .
De ce aceeasi componenta de masina are diferente mari de pret chiar la acelasi magazin . De ce acelasi serviciu la stomatolog costa mult mai mult la unu fata de altu . Si exemplele pot continua .

#23
orhan87

orhan87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.09.2008

View Postluk2011, on 07 februarie 2015 - 00:29, said:

Dar cu diferenta ca eu incerc sa cunosc alternativele , fara sa ma-nbat cu apa rece .
Eu nu am acuzat termopanistii la modul particular , ci in orice domeniu de la noi trebuie sa studiezi problema , sa aflii dedesubturile ei .
De ce aceeasi componenta de masina are diferente mari de pret chiar la acelasi magazin . De ce acelasi serviciu la stomatolog costa mult mai mult la unu fata de altu . Si exemplele pot continua .


Da si dece un TV exact la emag e mai ieftin ca la alt magazin etc.. nu ? inseamna ca nu ai ce face ... Daca 100 de oameni fac stanga fa si tu stanga nu te duce in dreapta .

Daca ne luam dupa polonezi astia [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AZqLTU80QPg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] cu usa aia cum se deschide afara cu balamalele alea in 2 minute ti-a intrat in casa fara deranj :))

Edited by orhan87, 13 March 2015 - 23:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate