Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

12 Monkeys (2015 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

 Lulu2021, on 30 martie 2015 - 11:49, said:

Eu il urmaresc pe telefon cu aplicatia asta de android http://serialedownlo...ru-android.html. Abia astept urmatorul episod.

Wow, cred ca e ceva de 100 de ori mai fain decat IMAX...

#20
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
complicat serial; incep sa ma pierd in detaliile alora

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Dezamagitor serialul asta. Desi se intampla multe in el, iti dai destul de repede seama ca se intampla degeaba. Ar trebui sa fie evident si pentru protagonisti ca actiunile lor conduc spre ce vor ei sa evite, iar faptul ca nu se impotrivesc cursului evenimentelor e cel mai mare defect al serialului.

Dar pentru un serial Syfy e destul de ok produs. Nota 6 pentru finalul inutil.

Va aparea si sezonul 2 dar eu zic ca va fi si mai prost decat primul.

#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Filmul a avut aceeasi idee si anume ca viitorul este imuabil.
Vom vedea ce va fi. Mie chiar mi-a placut serialul dar m-am apucat de el fara asteptari prea mari.

#23
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Sezonul 2 incepe oficial pe 18 aprilie, dar primul episod circula deja pe internet.

#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
A fost mai interesant sezonul 2, desi a inceput la fel de prost si nu credeam ca o sa-si mai revina.

E greu sa trasezi ceva coerent cand lucrezi cu calatoria in timp, dar astia parca scriu scenariul in sesiuni de brainstorming sub influenta halucinogenelor.

Epidemia din primul sezon devine complet irelevanta, ca multe alte lucruri incepute si niciodata terminate. Unii vor zice ca toata povestea cu epidemia a fost necesara pentru ca The Watcher sa existe, insa e doar bullshit paradoxal, ca tot continutul serialului.

Vizual e foarte frumos.

[ http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/svy20on1pxnyj9w66qvi.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Recent a aparut si sezonul 3.Pentru cei care ati urmarit primele 2 sezoane , sezonul 3 trebuie vazut neaparat.E de departe cel mai bun sezon de pana acum.

#26
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
S-au pisat pe Witness in stil mare. Dupa 8 episoade inutile, incat voiam sa renunt pe la mijlocul sezonului, au venit doua episoade tari, dar ce cliseu au folosit pe Witness... deceptia in dragoste ii face pe barbati sa distruga lumea, da da. Pacat de James Callis, care a facut un rol bun aici. Aaron Stanford si Amanda Schull au noroc ca nu pot fi schimbati in mijlocul serialului, ca la cum joaca... sunt printre cei mai slabi. Mai bine i-ar ucide si sa pice pe altcineva rolul principal.
Sper sa moara si Katarina Jones, e foarte obositoare batrana aia. Eu in locul ei mi-as fi tras un glont in cap sa nu ma mai fac de rusine.

Urmatorul sezon nu ma atrage deloc (am inteles ca va fi ultimul), stim deja ca locatia aia va fi distrusa. Daca tot e ultimul sezon poate vor muri toti, pentru impact.
Misterul cu Witness nu mai exista.

Sezonul asta a fost mai prost mai ales din cauza acelor costume care au aparut de nicaieri. Pana atunci, chiar daca paradoxurile erau la ordinea zilei, exista o mare limitare, si anume ca nu puteai calatori in timp decat cu acea masinarie. Acum le-au dat niste costume care le permit sa se plimbe peste tot, paradox free aparent. Nu mai conteaza butterfly effect, au ajuns chiar sa provoace paradoxuri intentionat (cu broastele si ceasurile) fara consecinte sau vreo repercursiune.

Totul a devenit posibil, iar asta face serialul neinteresant.

[ https://68.media.tumblr.com/e5ee852d3e8410fa941c0d94c2c3cd6f/tumblr_oqksan0SVn1vatcreo1_540.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu am renuntat de mult la serialul asta, e prea slab.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate