Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Intrebari Freesat

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
vvasilovschi

vvasilovschi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.11.2007
Din cei ce aveți de ja freesat, postați va rog o listă cu posturile de radio românești. Nu găsesc nicăieri. Aveți altă opțiune pt radio de pe satelit ? Adică Radio Romania, Europafm, Magicfm, rockfm, etc. Posturi naționale.

#20
vvasilovschi

vvasilovschi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.11.2007
Din cei ce aveți de ja freesat, postați va rog o listă cu posturile de radio românești. Nu găsesc nicăieri. Aveți altă opțiune pt radio de pe satelit ? Adică Radio Romania, Europafm, Magicfm, rockfm, etc. Posturi naționale.

#21
MaxxJr

MaxxJr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 20.04.2006
nu ai posturile acelea romanesti , europa fm , magic fm , sunt pe digi/focus
pe freesat e doar national fm , radio zu , favorit , si romantic fm

#22
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
La cei care folosesc frecvent Freesat au observat o modificare a frecventelor? Am o antena la tara la ai mei, ce nu e folosita des si nu imi dau seama de ce prind doar cateva canale si e cam dificil sa fac verificari prin telefon :(

#23
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
Mai exact,ce frecvente/posturi te interesează?

In total sunt 20 posturi tv care apartin de Freesat,restul sunt F.T.A.

Edited by mediasettv, 24 April 2016 - 15:27.


#24
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
În cat timp se activează serviciul Freesat dacă a fost dezactivat? Am făcut plata de vineri și nu a deblocat canalele

#25
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

View Postkalinic, on 26 iunie 2016 - 17:37, said:

În cat timp se activează serviciul Freesat dacă a fost dezactivat? Am făcut plata de vineri și nu a deblocat canalele


...ciudat. La mine a durat vreo 4 ore.

#26
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
Am găsit explicația. Persoana pe care am rugat-o să-mi dea numărul cardului a pus cardul invers în receiver. Și de aici restul. Nu am avut timp sa verific pe site dar un momentul în care am verificat activare era făcută din ziua respectiva,  abia atunci mi-am dat seama ca era sigur greșeala făcută la introducerea cardului

#27
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

View Postkalinic, on 27 iunie 2016 - 16:02, said:

Am găsit explicația. Persoana pe care am rugat-o să-mi dea numărul cardului a pus cardul invers în receiver. Și de aici restul. Nu am avut timp sa verific pe site dar un momentul în care am verificat activare era făcută din ziua respectiva,  abia atunci mi-am dat seama ca era sigur greșeala făcută la introducerea cardului


.....atunci nu e de mirare de ce nu functioneaza Posted Image. Bine ca s-a  rezolvat.

Edited by chris_dvb, 28 June 2016 - 07:49.


#28
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
Pe viitor cel mai bine sunati la nr.de telefon Freesat Relatii Clienti: 0736369596!

#29
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 15.02.2009
La mine am plătit la magazin și acasă s- a activat din prima pachetul.In București sunt.

#30
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007

View Postvalynew, on 30 ianuarie 2015 - 16:34, said:

Calitatea este foarte buna , eu  am luat 2 receivere de la ei , deci am platit 640 ron . Am luat receiverele de la ei pt ca le-au configurat ei sa mearga in share , apropo poti conecata chiar 4 receivere .  Antena e montata la tara la parinti mei , eu acolo ajung odata pe saptamana   , pt ei grila este una f buna .

Am inteles ca poti gasi pe net receivere mai ieftine sau ca ar fi si unele cam-uri compatibile .

Pot cu o singura cartela sa am semnal independent la 2 televizoare cu cate receptoare e nevoie?

#31
bowpack14

bowpack14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 29.04.2015
Pentru receptie independenta pe doua televizoare , este nevoie ca :

- pe bratul antenei sa fie montat un LNB cu iesiri multiple , independente ( 2 sau 4 iesiri ...)
- fiecare televizor sa fie conectat la un receptor
- fiecare receptor sa fie conectat la cite o iesire independenta a LNB-ului mentionat anterior
- intre receptoare trebuie instalat un cablu de comunicatie de date , de tip cross-over
- receptorul in care se foloseste cartela pentru decodare , trebuie setat in meniul sau
  sa aiba functiunea de Server ,
- receptorul fara cartela , trebuie setat in meniu sa aiba functiunea de Client .


Receptoarele din gama Amiko , au in meniul lor optiunile necesare pentru setarea
functionarii intr-o retea locala pentru transferul datelor , asa cum am aratat mai sus .

Attached Files


Edited by bowpack14, 01 May 2020 - 10:53.


#32
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007

View Postbowpack14, on 01 mai 2020 - 10:39, said:



Adica trebuie receiver cu lan?

#33
bowpack14

bowpack14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 29.04.2015
Cu siguranta trebuie folosite receptoare prevazute de fabricant cu mufa LAN ,
asa cum se poate observa in atasament ...(modelul Amiko Mini Combo )

Attached Files


Edited by bowpack14, 01 May 2020 - 19:51.


#34
VictorI

VictorI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.11.2006
sau wi-fi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate