Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Windows Sync Center - problematic

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mishadib

mishadib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 14.03.2005
Salutare!

Nu stiu daca am deschis topic unde trebuie ( poate trebuia in retelistica ? ) dar am o problema relativ dubiosa: Lucrez la o firma care are un sediu fix plus cativa homebased users. Useri de acasa se conecteaza la resursele firmei prin VPN(Cisco AnyConnect). Toata workstationurile au My Documents salvate pe server ( Location : \\server\numeuser$\My Documents) . Aceste My Documents sunt accesibile si offline. Problema : un user se plange ca trebuie sa astepte foarte mult pana un document (din My documents) se deschide. Daca intrerupe conexiunea de internet documentul se deschide mult mai repede! Conexiunea userului nu este una proasta.
Are cineva idee ce as putea sa fac ? Any tips?

#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
eu suspectez ca cauza principala conectiunea proasta ( defapt peeringul prost intre client si server )

#3
mishadib

mishadib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 14.03.2005

View Postcarmenclara1, on 07 februarie 2015 - 13:38, said:

eu suspectez ca cauza principala conectiunea proasta ( defapt peeringul prost intre client si server )

Posibil...
Momentan ca un workaround i-am facut folderele sa fie offline available si l-am rugat sa sincronizeze el manual din cand in cand. Cel putin acum poate sa isi acceseze ok documentele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate