Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Loteria bonurilor...

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#55
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Eu sper sa castige guvernul, am trimis toate bonurile pe adresa lui puie monta, sa-i stea in gat premiul

#56
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce numere s-au extras?

#57
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postgumball3000, on 13 aprilie 2015 - 12:09, said:

Ce numere s-au extras?
Uite (rezultatul oficial) AICI

Edited by stlk, 13 April 2015 - 12:15.


#58
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Trebuie sa demonstrezi ca sunt bani fiscalizati? Adica de unde si avut tu bani sa cumperi in valoare de 6,X lei?

#59
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postdon_dannielo, on 13 aprilie 2015 - 12:15, said:

Trebuie sa demonstrezi ca sunt bani fiscalizati? Adica de unde si avut tu bani sa cumperi in valoare de 6,X lei?
Ar fi culmea ca cineva care nu are niciun venit sa castige si Anaf sa il ia la bani marunti:  "Dumneata de unde ai avut cei 6,9 lei ?" iar cetateanul sa raspunda: "Din alocatia copiiilor ! " iar pe bonul fiscal sa scrie: "x" ml Ţuica....... 6,9 Lei .

Edited by stlk, 13 April 2015 - 12:25.


#60
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
Până acum s-au afirmat 2 câștigători și se știe de 3 bonuri (o persoană are 2 bonuri câștigătoare). Persoanele nu par bogate. Unul din câte am văzut a cumpărat o bere de la Kaufland (a decupat poza cu bonul, dar seamănă formatul cu cel de la Kaufland).
Aveam și eu din 6 februarie... Eu am început să strâng de la sfârșitul lui februarie și dacă era și anul trecut... De atunci am teancuri (le-am păstrat pe alea să țin minte de unde și cât au costat produsele despre care urma să scriu pe blog). Data viitoare poate am mai mult noroc. Am strâns în continuare bonuri, am cam de toate valorile... dar dacă iese ceva peste 100 lei... Cam greu să mai câștig sau vor fi puțini care vor câștiga.

Nici astea cu 1-7 lei nu prea sunt multe... Mulți merg la hypermarket și nu cumpără produse cu valori așa de mici pe un bon. Alții iau de la butic și le aruncă...

#61
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
Faza e ca unii o sa se bucure ca au castigat si cand colo  bonul lor e posibil sa nu indeplineasca conditiile :


"Un bon fiscal este considerat câştigător dacă îndeplineşte cumulativ următoarele condiţii:
a) a fost emis de un aparat de marcat electronic fiscal care funcţionează în conformitate cu Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr.28/1999 privind obligaţia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale;
b ) sunt lizibile toate informaţiile obligatorii, aşa cum sunt prevăzute de Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr.28/1999;
c) are valoarea totală exprimată în monedă naţională, egală cu valoarea extrasă;
d) a fost emis în ziua extrasă;
e) nu are menţionat niciun cod de înregistrare fiscală al cumpărătorului." (Care din voi se pricepe sa explice acest punct "e" ? )

"Revendicarea premiilor se face prin depunerea bonului fiscal câştigător, în original, la orice unitate teritorială a Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală, alături de copia actului de identitate sau a paşaportului titularului bonului şi de o cerere (O GASITI AICI ) al cărei model şi conţinut se aprobă prin ordin al ministrului finanţelor publice la propunerea Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală. "  (Sursa)

Din ce vad eu, ca sa ti se dea castigul trebuie sa ai cont la banca unde sa-ti bage banii (a se vedea cererea)

Edited by stlk, 13 April 2015 - 13:15.


#62
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
e), adica sa nu fii firma (tu cumparatorul).

#63
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

MI-A TREBUIT CĂTINĂ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Attached Files


Edited by Rhesus, 13 April 2015 - 13:18.


#64
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ti-a trebuit catina de padure. Fara aia castigai.

#65
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostRhesus, on 13 aprilie 2015 - 13:17, said:

AHHHHHHHH
AHHHHHHH..HH
AHHHHHHHHHHHH..HHH
GRRRRRRRRRRRRRRR..RRRR
MI-A TREBUIT CĂTINĂ!!!!!!...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRRRRRR

Felicitari ! ai castigat ! vorba unui mare roman:  "Mai  taie din ele da-le dracu !" , Posted Image  cred ca nu mai folosesti catina vreodata.

Edited by stlk, 13 April 2015 - 13:42.


#66
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
Vedeti ca s-a lansat o aplicatie utila AICIpentru Loteria Bonurilor Fiscale  (pentru iOS si Android)
"Adaugi toate bonurile fiscale in aplicatie
- Poti selecta la fiecare bon si ce tip de cheltuiala reprezinta
(Casa, Transport, Imbracaminte etc.)
- Astfel ai evidenta pe tipurile de cheltuili
- Si la fiecare extragere poti verifica daca ai castigat "
P.s. (din pacate nu am mai apucat sa scriu tot in comentariul de mai sus)

Pentru cine vrea sa vada sau sa revada extragerea.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/q1WS6znxP54?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 13 April 2015 - 14:22.


#67
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View Poststlk, on 13 aprilie 2015 - 13:03, said:

Faza e ca unii o sa se bucure ca au castigat si cand colo  bonul lor e posibil sa nu indeplineasca conditiile :


"Un bon fiscal este considerat câştigător dacă îndeplineşte cumulativ următoarele condiţii:
a) a fost emis de un aparat de marcat electronic fiscal care funcţionează în conformitate cu Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr.28/1999 privind obligaţia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale;
b ) sunt lizibile toate informaţiile obligatorii, aşa cum sunt prevăzute de Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr.28/1999;
c) are valoarea totală exprimată în monedă naţională, egală cu valoarea extrasă;
d) a fost emis în ziua extrasă;
e) nu are menţionat niciun cod de înregistrare fiscală al cumpărătorului." (Care din voi se pricepe sa explice acest punct "e" ? )

"Revendicarea premiilor se face prin depunerea bonului fiscal câştigător, în original, la orice unitate teritorială a Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală, alături de copia actului de identitate sau a paşaportului titularului bonului şi de o cerere (O GASITI AICI ) al cărei model şi conţinut se aprobă prin ordin al ministrului finanţelor publice la propunerea Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală. "  (Sursa)

Din ce vad eu, ca sa ti se dea castigul trebuie sa ai cont la banca unde sa-ti bage banii (a se vedea cererea)
Da, trebuie cont... Dar ce e o problemă un cont acum? Nu contează banca, iar e) înseamnă CUI ori CIF -e tot aia-, adică să nu fi persoană juridică... Să zicem că ai luat de la Selgros... Acolo scrie firma... Dar alea de la Selgros sunt facturi, deci nu intră în considerare.

Așadar, toți îndeplinesc criteriile și își vor lua banii dacă nu întâmpină probleme la ANAF!

Edited by D-Nblog, 13 April 2015 - 14:01.


#68
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostD-Nblog, on 13 aprilie 2015 - 12:48, said:

Până acum s-au afirmat 2 câștigători și se știe de 3 bonuri (o persoană are 2 bonuri câștigătoare). Persoanele nu par bogate. Unul din câte am văzut a cumpărat o bere de la Kaufland (a decupat poza cu bonul, dar seamănă formatul cu cel de la Kaufland).
Sursa ? de unde ai aflat ?
Edit: Am gasit un castigator (din Iasi) cititi aici
Sunt mai multi castigatori si unii au chiar mai multe bonuri castigatoare CITITI AICI

Edited by stlk, 13 April 2015 - 15:03.


#69
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View Poststlk, on 13 aprilie 2015 - 14:38, said:

Sursa ? de unde ai aflat ?
Edit: Am gasit un castigator (din Iasi) cititi aici
Sunt mai multi castigatori si unii au chiar mai multe bonuri castigatoare CITITI AICI
Facebook, site-uri de profil (unde-ți înregistrezi bonul). Voluntar s-au lăudat ei cu bonuri câștigătoare în comentarii și chiar cu poza bonului!

#70
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostD-Nblog, on 13 aprilie 2015 - 15:06, said:

Facebook, site-uri de profil (unde-ți înregistrezi bonul). Voluntar s-au lăudat ei cu bonuri câștigătoare în comentarii și chiar cu poza bonului!
Am gasit pana la urma,multumesc pentru raspuns, eram curios sa vad macar un astfel de bon castigator.

Edited by stlk, 13 April 2015 - 15:16.


#71
deziluminatorul

deziluminatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 11.04.2015

View Poststlk, on 13 aprilie 2015 - 11:53, said:

Nu cumva incurci borcanele ?  in urma facturilor platite (de la telefon,gaze,apa etc) primesti chitanta (nu scrie pe ele, "chitanta nr. XXX" ? .Este loteria bonurilor fiscale, nu a chitantelor.
Adica chitantele nu sunt bune ? :( Pai tot TVA 24% au ! asta e inselaciune! deci n-o sa castig nimic :(

#72
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Cred ca va fi si o surpriza ...Cine are datorii la STAT , va primi fix pixul ..... Normal ca asta nu scrie nicaieri , dar este pe baza de logica fiscala ....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate