Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Loteria bonurilor...

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#37
AndreyPH

AndreyPH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 14.04.2007

View PostHedonist, on 03 martie 2015 - 11:18, said:

Da, dar trebuie sa vinzi de 500.000 de lei in fiecare zi, si chiar de ai vinde, trebuie sa vinzi fara bon sa nu ti-l ia clientul si desigur, sa iasa toate valorile. Din cate am auzit la extragere participa si februarie si martie, inmulteste 500.000 cu 59, aproape 6 milioane de lei, doar TVAul e 1 milion jumate, mai mult decat valoarea tuturor premiilor.

E ca si cum ai zice ca la 6 din 49 cumperi toate variantele, si garantat castigi. OK, insa vei da pe variante mult mai mult decat premiul, pe care risti sa-l mai si imparti cu altii!

Nu m-ai inteles. Nu platesc nimic si nu dau niciun bon nimanui. Eu pot scoate bonuri fiscale "fabricate", pe fiecare minut/secunda/zi/luna/an, doar pentru ca as avea memorii fiscale si softuri care fac acest lucru.

#38
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostAndreyPH, on 20 martie 2015 - 13:06, said:

Nu m-ai inteles. Nu platesc nimic si nu dau niciun bon nimanui. Eu pot scoate bonuri fiscale "fabricate", pe fiecare minut/secunda/zi/luna/an, doar pentru ca as avea memorii fiscale si softuri care fac acest lucru.

a. memoriile alea fiscale nu au rostul de a da in final datele la fisc? Vrei sa spui ca fiscul nu poate verifica daca un bon e real sau nu si ca nu stie nominal daca ii dai o punga de bonuri daca s-a platit TVA-ul pe ele intr-adevar sau nu? Daca ar fi asa de ce am mai avea toata smecheria cu bonurile?

b. chiar si daca n-ar exista o evidenta totusi e destul de riscant sa mergi cu falsuri, cu buletinul, la o institutie a statului. Si posibil pentru nimic, s-ar putea sa cistigi doar stiu eu 10 lei. E probabil mai putin riscant (dar tot penal) sa tiparesti bani sau bonuri de masa sau alte chestii de-astea, macar poti sa cumperi din n locuri cu ele fara asa multe verificari.

#39
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
7 februarie: 6 lei

Scormoniti bine :lol:

#40
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început sã emitã facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
De 6 lei am, dar în martie.

#41
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Firma asta probabil va castiga, daca au gasit candidatul ideal:

http://www.ejobs.ro/...-fiscale/664567

Edited by don_dannielo, 13 April 2015 - 11:14.


#42
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Vrăjeală marca Lot. română.....cine face cumparaturi sâmbăta de 6 lei?(să mai ceară și bon)

#43
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Dimpotriva eu zic ca o sa fie o groaza de bonuri cistigatoare. Sa vezi ce rid daca vin mii de oameni pe capul anafuristilor.

#44
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 18.06.2009

View PostSef-chenko, on 13 aprilie 2015 - 10:52, said:

7 februarie: 6 lei

Scormoniti bine Posted Image

In completare: orice valoare intre 6-6,99 lei este valida pentru 7 februarie.

#45
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Mai este un alt subiect si aici (Loteria bonurilor fiscale) cred ca ar trebui sa lasam doar unul (pe acesta de aici ca e cel mai vechi)

Edited by stlk, 13 April 2015 - 11:25.


#46
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E o idee buna sa se inchida unul dintre ele cu link in ultimul mesaj la threadul activ.

#47
deziluminatorul

deziluminatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 11.04.2015

View Postf300, on 13 aprilie 2015 - 11:19, said:

Dimpotriva eu zic ca o sa fie o groaza de bonuri cistigatoare. Sa vezi ce rid daca vin mii de oameni pe capul anafuristilor.
Eu nu cred ca vor fi prea multi.
Imi e greu sa cred, ca cineva, chiar si pensionar, ar colectiona toate bonurile si apoi sa caute printre (sute) pe cel castigator, iar pensionarii nu vad bine deci scrisul mic de pe bonuri e criptonita.
Adica o faci prima oara, a doua oara te lasi pagubas ca nu merita efortul.

N-am inteles un lucru, pentru sute, toate cifrele au aceeasi sansa ? Mi se pare ciudat ca a iesit 0, daca iesea 2+ jumatate din populatie era direct out.
Sunt curios la urmatoarele ce cifre pentru sute vor fi.

Edited by deziluminatorul, 13 April 2015 - 11:33.


#48
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Posttavitu, on 13 aprilie 2015 - 11:05, said:

De 6 lei am, dar în martie.
...si daca iesea luna martie, ziua de 7 o aveai ? conteaza si ziua.

#49
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Nu stiu de ce dar am impresia ca prima extragere a fost masluita tocmai pentru a fi castigata.Asta pentru a se face valva.Sunt sigur ca vor fi bonuri,chiar destule care au castigat azi tocmai pentru ca suma e accesibila.Probabilitatea era mica sa iasa un bon pana in 50 de lei,acolo unde se incadreaza marea majoritate a cumparaturilor romanilor.Desigur si valoarea premiului se va imparti intre castigatori.

#50
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu zic ca valoarea mica o sa ii ingroape. Desigur pot sa gresesc.
Sa vedem cind apare primul softpedist cistigator.

#51
deziluminatorul

deziluminatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 11.04.2015
Apropo, cand ies 100-200 lei s-ar putea sa castig, pastrez bonurile de la plata facturilor Posted Image

View Postcaiuscorneliu, on 13 aprilie 2015 - 11:31, said:

Nu stiu de ce dar am impresia ca prima extragere a fost masluita tocmai pentru a fi castigata.Asta pentru a se face valva.Sunt sigur ca vor fi bonuri,chiar destule care au castigat azi tocmai pentru ca suma e accesibila.Probabilitatea era mica sa iasa un bon pana in 50 de lei,acolo unde se incadreaza marea majoritate a cumparaturilor romanilor.Desigur si valoarea premiului se va imparti intre castigatori.
Cam la asta m-am gandit si eu, ce sansa e sa fie o suma accesibila pentru marea majoritate a populatiei ? daca pentru sute se extrage 0-9, doar 0 si 1, restul pentru burghezi.

Campania asta a fost facuta pentru ca buticurile sa dea bon, cica, dar oricum oamenii nu cumpara de sute de lei de la tanti Geta deci e o tampenie ca si bonurile de sute de lei sa fie luate in considerare.

Edited by deziluminatorul, 13 April 2015 - 11:42.


#52
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postdon_dannielo, on 13 aprilie 2015 - 11:13, said:

Firma asta probabil va castiga, daca au gasit candidatul ideal:
http://www.ejobs.ro/...-fiscale/664567
Ce sa castige firma ,bani ? e tocmai invers,firma respectiva da premiile, castigator poti fi chiar tu, citeste aici (e vorba de o campanie dusa impotriva evaziunii)

View Postdeziluminatorul, on 13 aprilie 2015 - 11:38, said:

Apropo, cand ies 100-200 lei s-ar putea sa castig, pastrez bonurile de la plata facturilor Posted Image
Nu cumva incurci borcanele ?  in urma facturilor platite (de la telefon,gaze,apa etc) primesti chitanta (nu scrie pe ele, "chitanta nr. XXX" ? .Este loteria bonurilor fiscale, nu a chitantelor.

Edited by stlk, 13 April 2015 - 12:07.


#53
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

View PostRainwish, on 13 aprilie 2015 - 11:19, said:



In completare: orice valoare intre 6-6,99 lei este valida pentru 7 februarie.

Parca de la 5,51 la 6,49 ...

#54
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Nu.Valoarea in lei trebuie sa fie 6.Subdiviziunile leului nu conteaza.Deci sunt castigatoare intre 6 lei si zero bani si 6 lei si 99 de bani.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate