Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Mitsubishi Colt 1.1 (sa vezi si sa nu crezi :)))

- - - - -
  • Please log in to reply
386 replies to this topic

#19
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
Hehe, concurentul direct al Fusion-ului, fratele mai mic, mai jos si mai uratel! :peacefingers:

Sa il folosesti cu placere si fara evenimente neplacute!

Lasa haterii in pace, daca e intretinuta cum trebuie nu ar trebui sa ai probleme! ;)

#20
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View Posttakemeintoyourskin, on 28 ianuarie 2015 - 15:18, said:

pe vremea aia dadeau astia de la mitsu masina de schimb daca aveai dauna si o reparai la ei
Inca dau.  Sau dadeau asta vara... am avut eu niste autografe facute pe ea cu o cheie si-am avut-o la ei cateva zile.


View PostLauCalin, on 28 ianuarie 2015 - 15:47, said:

Chestia e ca voi avea nevoie de masina in weekend, dar cred ca luni o duc.
Poti cere masina la schimb, daca reparatia dureaza 24 de ore sau mai mult.  Nefiind urgenta, te vor programa peste cateva zile, ca n-au nici ei parc auto nelimitat.  Cam o saptamana cred c-am asteptat eu sa li se elibereze o masina, cand am dus-o pentru zgarieturile de care ziceam mai sus.


Felicitari pt achizitie, sa te bucuri de ea !

#21
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Multumesc mult! :)
Foarte interesant. Azi cand am fost la ei nu mi-au spus nimic despre asta desi am spus ca nu stiu exact cand o duc la ei pentru reparatie ca am nevoie de masina. Nu mi-au spus nimic de nici o masina la schimb. Prietena mea imi spunea acum ca data trecuta au spus ca se schimba bara aia in doua ore (eu nu imi amintesc), azi mi-au spus cei de la Mitsubishi ca o schimba in cel mult doua zile. Nici nu vad ce e mare scofala sa il schimbe. In plus am aflat azi ca masina asta nu are armatura de otel in spatele spoilerului spate.

Edited by LauCalin, 28 January 2015 - 18:26.


#22
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

View PostLauCalin, on 28 ianuarie 2015 - 16:26, said:

Adevarul e ca dupa 3500-4000 rpm se plafoneaza cam naspa motorul asta si urca greoi in ture. Total diferit fata de Beetle. Oricum Beetle-ul era mai masina din mai toate punctele de vedere.
fata de Beetle cu siguranta e mai frumoasa, ce aiurea arata fara unitatea media.

#23
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Doua daune am avut la Mitsu... una cu un copac rupt la furtuna si cazut pe masina, a doua cu zgarieturile alea.  Ambele le-am facut la Mitsubishi, la ambele am primit masina la schimb.
Cei din Expozitiei, la care zici c-ai fost (eu am fost la altii), nu-s tot ai lui Tiriac ?  Ca masina de schimb (tot Lancer, ce am eu) mi-a dat-o Tiriac Auto, care detine reprezentanta la care merg eu...

#24
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Ba da, tot de-ai lui Tiriac sunt. Dar am sa-i intreb sau am sa ma interesez care e treaba. Am sa dau un telefon maine la un alt dealer sa vad ce imi spun.
Sincer n-as spune ca e mai frumoasa. Beetle-ul mi se pare mai bine proportionat. Si faptul ca are faruri cu lupa si jante pe '16 o fac sa arate mai bine. Daca era vorba de un Colt Rallyart era altceva.
Si oricum cred ca singurele aspecte unde Colt sta mai bine decat NB sunt consumul si spatiul din spate si portbagaj. In rest nu prea se compara. Bine, pana la urma Coltul asta a fost sub 11000 de euro si NB nou a costat vreo 16500 de euro.

Edited by LauCalin, 28 January 2015 - 18:40.


#25
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

View PostBarboso, on 28 ianuarie 2015 - 18:33, said:

Doua daune am avut la Mitsu... una cu un copac rupt la furtuna si cazut pe masina, a doua cu zgarieturile alea.  Ambele le-am facut la Mitsubishi, la ambele am primit masina la schimb.
Cei din Expozitiei, la care zici c-ai fost (eu am fost la altii), nu-s tot ai lui Tiriac ?  Ca masina de schimb (tot Lancer, ce am eu) mi-a dat-o Tiriac Auto, care detine reprezentanta la care merg eu...
ce Lancer ai? ca ma intereseaza si pe mine ca a doua masina o chestie de genu.

#26
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View PostLauCalin, on 28 ianuarie 2015 - 18:38, said:

Ba da, tot de-ai lui Tiriac sunt. Dar am sa-i intreb sau am sa ma interesez care e treaba. Am sa dau un telefon maine la un alt dealer sa vad ce imi spun
Incearca Metalurgiei !


View Posttakemeintoyourskin, on 28 ianuarie 2015 - 18:46, said:

ce Lancer ai? ca ma intereseaza si pe mine ca a doua masina o chestie de genu.
Clasic 2.0.   Vezi ca-i Jurnalul mai jos pe pagina, "Black Diamond".
L-am condus si pe cel nou, ambele variante de motorizare pe benzina... asa ca, daca ai intrebari...   Posted Image
Dar pe privat, sau daca vrei la mine pe Jurnal, sa nu-l stricam pe-al omului.

Edited by Barboso, 28 January 2015 - 18:57.


#27
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Off topic: acum cateva luni cand domn'soara isi cauta masina eu ma uitam in primul rand la un Lancer Clasic, daca era sa-mi cumpar eu. O masina foarte fiabila cu un pret mic la mana a doua. Un fel de pomana.

#28
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
ma intereseaza ceva de genu : http://www.autovit.r...-C35748151.html ori asa hatch ori berlina, dar e scumpa fara taxa.
Asta pare prea ieftina : http://www.autovit.r...-C29944089.html, si in plus masina va face 10 000km pe an maxim.

Edited by takemeintoyourskin, 28 January 2015 - 19:03.


#29
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007

View PostLauCalin, on 28 ianuarie 2015 - 14:11, said:

Va multumesc tuturor pentru gandurile bune! Despre faza cu Clio... na, ca multe alte masini este o masina care arata f bine si asta uneori conteaza pentru multi.



Aaa, stai, ca si aici e o treaba. Beetle-ul acum 5 ani l-a cumparat sor'mea, defapt era masina ei. Acum 4 ani insa a primit masina de serviciu, eu am ales sa-i preiau leasingul pe numele meu. Ea a avut acea masina de serviciu pana acum cateva luni, dupa care s-a trezit ca nu mai are masina. De felul meu cum nu sunt innebunit sa am neaparat o masina, i-am dat ei inapoi Beetle-ul... defapt l-a cumparat cu 3000 de euro Posted Image si eu acum am cumparat Coltul Posted Image
Uite unde era samsarul...

S-o stapanesti santos.

#30
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Samsar cu masini intregi si km reali. E o diferenta. ;)
Multumesc! :)

#31
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Profit sa iasa... :)

Legat de masina, asta in 3 usi imi place si mie. Cea in 5 nu prea.

#32
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Azi am lasat masina la dealer pentru schimbarea spoilerului. Ce mi s-a parut cam ciudat este ca m-au sunat inainte sa ma intrebe de codul de vopsea ca ei nu il pot afla. Motivul este ca masina mea este singurul Mitsubishi in a carei baza de date dealerul nu are trecut codul vopselelor exterioare. Mie asta mi se pare cam ciudat. Maine dimineata pot sa merg sa o iau cica. Sper sa fie bine, total opus fata de parerile userilor de pe forum.

#33
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Succes !  Eu am fost multumit de ceilalti.   :)

#34
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Nu stiu ce sa zic. Azi am fost sa iau masina si totul a decurs f bine. Am dus-o ieri pe la 13:00 si mi-au spus ca azi la 10-10:30 cel tarziu va fi gata. Si asa a fost.  
Am intrebat cat m-ar costa sa-mi schimbe uleiul, filtrele, cureaua de accesorii si lichidul de frana pe care deja le-am cumparat. Si mi-au spus ca cel mult 350 de lei. Cum vi se pare pretul?
Mie mi se pare unul bun.

#35
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
super ok jigodia aia de masina pentru oras ....arata si ingrijita ....sa o stapanesti sanatos

dar sper ca stii ca daca vei veda trecand pe langa tine ceva argintiu si viteza fulgeratoare stii cine e ,nu ?
petre cu ka-ul

Edited by petre69, 30 January 2015 - 13:17.


#36
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Petre, iti promit ca atunci cand voi vedea ca ma depasesti, am sa trag pe dreapta ca sa nu te incomodez. Asta in cazul in care mai apuc si nu vei zbura ca glontul pe langa mine. Sau prin mine, daca jigodia ta ramane cumva fara frane.
PS: multumesc de aprecieri :)

Si rezultatul final:

Attached Files


Edited by LauCalin, 30 January 2015 - 13:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate