Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 

Playstation 4 (coltul incepatorului)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
96 replies to this topic

#19
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View PostShock-G, on 30 ianuarie 2015 - 13:40, said:

Cat timp stia romanul sa modeze o consola si sa "cumpere" jocurile de pe torent, nu era rentabil pentru Sony.
Bine ca la PS4 putem sta linistiti in ce priveste modarea.
Nu e asa usor cum ai crede, doar nu erau idioti sa ignore o piata asa mare si sa nu bage in buzunar o caruta de bani. Sunt alte probleme aici, licensing, copyright, in fine, mai bine mai tarziu decat deloc... Exact la fel a fost si cu xbox... pana sa apara One, singurul motiv pentru care ar fi cumparat un roman gold era ca sa se joace online, atat... de asta a si prins PS3 mult mai bine...

Oricum, sper sa aiba succes, ca doar romanul nu se simte bine daca nu fura.... Posted Image  [ Imi cer scuze exceptiilor de fata, oricat de putine ar fi Posted Image  ]

View Postdualis, on 30 ianuarie 2015 - 14:42, said:

Jocurile cumparate sau luate cu Plus sunt "la nivel de cont" doar pt. PS Vita.
La PS3 pot sa iau un joc cu contul american si sa-l joc cu cel european.
Mai citeste o data ce am scris Posted Image

Edited by Nozavi, 30 January 2015 - 19:00.


#20
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View PostNozavi, on 30 ianuarie 2015 - 18:00, said:

Mai citeste o data ce am scris Posted Image
Tu vorbeai de salvarile in joc ? :)
Pai daca-si face 2 conturi doar nu joaca cu amandoua. Al doilea e folosit la nevoie :) (boosting, descarcat jocuri free...)
[ http://card.psnprofiles.com/1/dualis_mit.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003

View PostNozavi, on 30 ianuarie 2015 - 13:09, said:

Da, e ok, eu numai asa cumpar pe contul de US (si le joc aici, in RO)


Foarte mare adevar graiesti Posted Image De asta nu mi-am luat inca PS4, am zeci de jocuri pe PS3 la care n-am ajuns, deeeci de ce sa ma complic inutil? Posted Image


Ulterior mi-am dat seama ca Plus e cam un must-have la PS4, ca nu poti joca online multiplayer fara el...

Nu stiam ca exista acum store si pentru RO. Eu am facut cont pe US acum cativa ani si nu m-am mai uitat inapoi.

Oricum nu prea vad rostul la mai multe conturi... in primul rand nu cred c-o sa vezi preturi mai mici decat cele de pe US (garantat la noi tot o sa fie cel putin la fel scump pentru ca... TVA), iar salvarile se fac la nivel de cont, deci ai putea sa ajungi in situatia de a te reloga doar pentru a juca un joc...

Preturile din store-ul RO sunt la fel cum sunt preturile de UK. Daca faci conversie lire sterlina -> lei o sa ai pretul la fel la diferenta de banuti ...

#22
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Nozavi scria de contul US (unde intr-adevar sunt mai ieftine).

#23
Radonsky110

Radonsky110

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.02.2015
SALUTARE dragi GAMERI.Am inceput de saptamana trecuta sa fac gameplay-uri pe care le postez pe Youtube.Ele sunt destinate exclusiv romanilor si
le fac atat de pe consola mea PlayStation 4 dar si pe calculator.
NU AM VENIT aici sa imi fac reclama la canal, singura mea dorinta este sa imi verificati munca si sa imi spuneti CUM AS PUTEA sa o imbunatatesc din punct de vedere tehnic nu tehnologic
(nu am resursele necesare pt un pc de top sau mai stiu eu ce), deci cum spuneam vreau sa fac vizualizari pe o munca de CALITATE.
Va rog frumos sa intrati pe unu din gameplayurile facute si sa imi spuneti in comentarii ce as putea sa imbunatatesc, nu vreau sa ma injurati sau tiganisme de acest fel
   Daca va place ce vedeti poate dati subscribe pentru a va aparea pe news feed videoclipurile mele.
   TUTORIAL:Daca vreti sa stitii cum imi fac videoruile, cum inregistrez pe ps4 sau pe calculator, ce softwear folosesc pot face un tutorial in scris/video pentru voi!(lasati coment)

Linkul de la canalul de youtube este:   https://www.youtube....yLzFEWXAXU7xxoQ
Linkul de Ep1. Assassin's Creed Unity:  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1jbzskasJYA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (AS APRECIA DACA ATI INTRA SI APOI ati lasa in comenturi sugestii/critica constructiva ca sa imbunatasesc munca mea)
Linkul de la Spintires(un jox exceptional pentru impatimitii de off road):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Lzjd5JGlmz0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Linkul de la pagina de facebook unde imi puteti lasa comentarii:https://www.facebook.com/RadonskyGameplays

#24
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Salut
Intrebare de incepator-incepator:
Este mai bine sa alegi sa cumperi jocul din store, din Ro, sa il downloadezi pe hdd-ul ps4 si sa il joci sau sa cumperi CD-ul si sa il joci de pe CD?
Am in vedere usura, zgomotul cd-ului, etc?
Multumiri anticipate pentru raspunsuri.

#25
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Eu prefer versiunea digitală.
Nu mai auzi discul, îți protejezi player-ul, treci mai repede și mai comod de la un joc la altul și de obicei jocul digital este mai ieftin.
Discul se poate zgâria.
[ http://card.psnprofiles.com/1/dualis_mit.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Multumesc pentru raspuns, din pacate nu am gasit gtav pentru ps4 in Play store.
De unde si cum se poate downloada?
Multuemsc

Edited by cretu22, 02 April 2015 - 11:08.


#27
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Eu îl găsesc, acum e  69,99 €.
A fost de curând o ofertă, era 30 €.

#28
gvingi76

gvingi76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 19.03.2007
@cretu22  Daca ai cont de Romania il gasesti aici
https://store.playst...TAVDIGITALDOWNL
este 269,9 lei

#29
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Pentru a juca online poti face cont pe ro sau mai bine il faci pe us?
Indiferent de locatie ro sau us ai acces la aceleasi "facilitati" inclusiv pentru shop?
Multumesc

#30
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Acum că există PS Store și în România, poți să-ți faci cont românesc.
Cred că singurul avantaj la cel american este prețul mai mic (la orice joc), dar va trebui să plătești în $.

#31
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Ce tip de disc cu muzica/filme se pot rula pe PS4: Blue-Ray sau BD Bluray Disc?
Multumesc

#32
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
CD, DVD, BD (Blu-Ray).

Nu există Blue, ci Blu-Ray (toate jocurile PS3 și PS4 sunt pe BD).

Poți să le și copiezi (muzica, filmele) pe hdd-ul consolei, sau prin Serviio asculți muzica sau vezi fotografiile stocate în calculator.

Edited by Nozavi, 03 April 2015 - 11:49.


#33
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Multumesc pentru corectie :)
Pe site la emag am vazut 2 tipuri de Blu-ray cu muzica, filme, etc:Blu-Ray si BD Bluray Disc.
Sunt acelasi lucru?

#34
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View Postdualis, on 03 aprilie 2015 - 11:37, said:

CD, DVD, BD (Blu-Ray).

Nu există Blue, ci Blu-Ray (toate jocurile PS3 și PS4 sunt pe BD).

Poți să le și copiezi (muzica, filmele) pe hdd-ul consolei, sau prin Serviio asculți muzica sau vezi fotografiile stocate în calculator.
Pune si tu link-uri la noi Posted Image Anyway, I'm more of a Plex fan Posted Image Mai ales ca acum are si client dedicat Posted Image

View Postcretu22, on 03 aprilie 2015 - 11:54, said:

Multumesc pentru corectie Posted Image
Pe site la emag am vazut 2 tipuri de Blu-ray cu muzica, filme, etc:Blu-Ray si BD Bluray Disc.
Sunt acelasi lucru?
Blu-ray-urile sunt ca si CD-urile. Pot sa fie cu filme, muzica, cu fisiere, goale, etc de aceea le gasesti in mai multe categorii....

In functie de capacitatea de stocare, sunt mai multe tipuri de blu-ray-uri, dar asta e alta poveste, irelevanta in cazul nostru. Ideea e ca la baza sunt toate niste simple unitati de stocare cum sunt si CD-urile si DVD-urile.

Edited by Nozavi, 03 April 2015 - 12:04.


#35
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View Postcretu22, on 03 aprilie 2015 - 11:54, said:

Sunt acelasi lucru?
Da.

View PostNozavi, on 03 aprilie 2015 - 12:02, said:

Pune si tu link-uri la noi Posted Image Anyway, I'm more of a Plex fan Posted Image Mai ales ca acum are si client dedicat Posted Image
Abia l-am descoperit și eu pe Serviio. :) Îl folosesc la televizor, dar am văzut că apare și la PS3. :)
Voi încerca și Plex. :)

#36
nalexericw810

nalexericw810

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 31.03.2007
A reusit cineva sa faca Spotify sa mearga la noi in tara?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate