Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Asistenta virtuala Cortana din Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
In primul rand ar trebui sa o conectezi pe Cortana cu Outlook 2013/365, pe undeva in setarile ei din partea dreapta.
Problema (mea) e ca nu a vrut sa se conecteze, ca cica versiunea mea de Office 365 nu e buna ;-(  
M-am mai informat si se pare ca deocamdata nu merge pe versiunea actuala de 365, ar trebui sa te "muti" pe continious update, sau cum s-o numi (un fel de tester...

#92
Al_koholic

Al_koholic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 14.06.2007
Da acum am vazut si eu ca ar fi trebuit conectata separat. Eu am considerat ca daca au acelasi server sub acelasi cont se sicronizeaza automat.
Putin jenant pentru Microsoft. Adica fac fara probleme sincronizare Outlook cu un calendar din android si doua produse, teoretic 100% compatibile (calendar implicit si calendar outlook), nu se sincronizeaza.
Deci momentan nici la asta n-o pot folosi pe Cortana. Cartofii prajiti i-a ars iar curatenie nu vrea sa faca.

Attached Files



#93
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Nu vrea de nici o culoare sa imi mearga Cortana: am facut toate setarile sugerate aici :    http://www.mobzine.r...-pe-windows-10/

#94
Al_koholic

Al_koholic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 14.06.2007

View PostAl_koholic, on 04 august 2015 - 18:15, said:

Putin jenant pentru Microsoft. Adica fac fara probleme sincronizare Outlook cu un calendar din android si doua produse, teoretic 100% compatibile (calendar implicit si calendar outlook), nu se sincronizeaza.
Trebuie sa fac o rectificare: cele doua calendare se sincronizeaza perfect daca le folosesti pe ele ca si aplicatii. Sincronizarea se face impecabil si cu calendare din android.
Doar reminder-uri scrise prin Cortana nu ajung si in calendarul din Outlook ci doar in aplicatia implicita din windows.

#95
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006

View Postgykanes, on 05 august 2015 - 10:15, said:

Nu vrea de nici o culoare sa imi mearga Cortana: am facut toate setarile sugerate aici : http://www.mobzine.r...-pe-windows-10/

La fel si la mine, nu reusesc sa fac sa imi mearga. Singura chestie pe care nu am facut-o, nu am dezinstalat language pack-ul pentru limba romana dupa ce l-am descarcat pe cel de united states si l-am pus default. Credeti ca asta ar rezolva problema ?
Pana si contul microsoft l-am setat in english united states, dar fara succes.

Edited by 90177ro, 06 August 2015 - 19:20.


#96
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Eu am reusit sa o fac sa mearga. Vezi ca pe langa toate setarile si service pack-ul acela mai trebuie sa iei ceva cu handwriting recognition sau ceva de gen de la speech din noul control panel

#97
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Am gasit iarasi: SETTINGS - SYSTEM - App& features- Manage optional features - si acolo iei tot ce tine de limba aleasa : US sau UK

#98
TheExecutioner

TheExecutioner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 24.08.2015
Cum fac sa pot cauta in PC, la search niciodata nu imi gaseste nimic, orice as cauta, daca activez Cortana imi cauta si gaseste doar de pe internet, solutii?

Edited by ExclusiveSP, 08 September 2015 - 00:12.


#99
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Am inteles ca asistenta Cortanei din Windows 10 nu se poate realiza daca ne aflam in Romania . Cortana nu e disponibila in Romania??? Este adevarat ???

Take a look : http://windows.micro...uages#v1h=tab01

#100
Woltaire87

Woltaire87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.11.2018
La cate probleme sunt, cred ca mai degrabă il numeau Ultron sau Skynet, nu Cortana.

#101
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
@Alex, se poate doar daca setezi limba si regiunea din acea lista .
Uite, la mine merge.

Attached Files


Edited by Petrecristi, 18 November 2018 - 00:00.


#102
vladro2

vladro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2008
Salut ! Am pus 10 (versiunea Pro si N), Cortana imi merge bine dar nu-mi raspunde decit in scris. De ce nu are voce ? Ca sunt trei profile de voce disponibile. Trebuie sa fac un update cu o aplicatie diferita ? De exemplu ca sa am "Desktop gadgets" cum aveam in 7 a trebuit sa descarc ceva...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate