Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ce afacere rentabila se poate face cu 1000 lei ?

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#19
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
De 1000 lei ai putea face un curs de calificare la o meserie pe care n-o stii dar iti place cu adevarat. Pe viitor s-ar putea sa fie cea mai inspirata afacere.

#20
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

 gigi_4476, on 25 ianuarie 2015 - 11:00, said:

topic la caterinca, nu ? ai 1000 lei si vrei sa te apuci de afaceri?Posted Image

De ce nu !!. si din 100 lei poti  sa vinzi ceva sa obtii 150 lei

#21
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009
Bagi o cota de 2 la pariuri :))

#22
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
La un curs de calificare nu m-am gandit. Un curs de calificare este binevenit oricand, la orice varsta.

  Acest subiect mi-a amintit de o conversatie avuta cu un coleg de scoala, acum mai bine de 13 ani. El imi spunea ca se poate imbogatii usor " azi iau o bomboana si o vand la dublu. Din banii castigati iau doua bomboane...si tot asa pana ma fac regele bomboanelor, si ma voi imbogati".
I-am replicat ca vorbeste prostii iar " cand o sa se faca mai mare, isi va da seama ca nu este totul chiar asa de usor precum crede el"
Peste cateva zile, cand m-am mai dus pe la respectiv acasa, parintii lui au mimat o conversatie cu plodul lor, gen " cei care-ti spun ca nu poti reusi sunt cei care nu vor sa reusesti si nu-ti sunt prieteni". A fost mai ceva ca in Catavencu.
...oameni ce cacao!

 topital, on 25 ianuarie 2015 - 11:54, said:



De ce nu !!. si din 100 lei poti  sa vinzi ceva sa obtii 150 lei
Corect. Vezi ca este un forum romanesc unde "afaceristii" fac comert de componente IT.
Poate gasesti pe acolo un disperat care-si vinde placa video de 3000lei, la 1000 lei. O cumperi repede si o repui la vanzare cu 2000lei. Multi fac asa ceva. Chestia este sa ai banul pregatit pentru astfel de pomeni, pardon, afaceri!

Edited by Lolopoco, 25 January 2015 - 12:09.


#23
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Prestare de servicii.
Astia-s bani doar de cateva echipamente (de calitate slaba), si prestat munca manuala cu ele. Nu de o afacere.
La ce te pricepi?

Edited by don_dannielo, 25 January 2015 - 12:12.


#24
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Eu cred ca daca se pricepea la ceva acum se odihnea dupa o saptamana de munca nu fugea dupa cai morti sa le fure potcoavele pe Softpedia.

#25
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Cumperi seminte, iti faci pe balcon o plantatie, vinzi, castigi.
Ai si sansa cazarii gratuite pe cativa ani. :)

Ce naiba sa faci cu 1000 lei, adica 250 dolari? Mergi la fete de cateva ori si macar ramai cu o amintire placuta...

#26
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,251
  • Înscris: 24.01.2008

 topital, on 25 ianuarie 2015 - 10:49, said:

[ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/no.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Ce afacere rentabila se poate face cu  1000 lei...?!! La  tara sau  la oras.
In ce se poate investi  sa obtii profit imediat chiar de pe o zi pe alta (in fiecare zi ). Ce Idei si pareri aveti?
Iti vand eu o idee cu 2.500.

#27
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Cumperi cateva grame de aur si astepti vreo 30 ani sa le revinzi cu 300% profit. Intre timp mai muncesti putin :).

#28
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

 barbosa, on 25 ianuarie 2015 - 11:15, said:

Cumperi 2000 de covrigi cu 50 de bani si mergi in pauza de prânz la sediul unei multinationale si ii vinzi cu 70 de bani.
Cumperi 2000 de covrigi cu 50 de bani si mergi in pauza de prânz la sediul unei multinationale si ii vinzi cu un leu. Profit mai mare. Vezi sa nu intri pe felia cuiva, am auzit ca industria covrigilor e criminala.

#29
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
sa incepi o afacere cu...1000lei poti obtine cel mult o a facere ...de mama!  Posted Image

#30
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 prisonbreak, on 25 ianuarie 2015 - 12:20, said:

Cumperi cateva grame de aur si astepti vreo 30 ani sa le revinzi cu 300% profit.
Daca cumpara saptamana trecuta, castiga 25% ;)

Cel mai bine, la suma asta, ar fi sa-ti iei un loc in piata/targuri/oboare si sa vinzi acolo produse proaspete si/sau alte produse.
Succes!

#31
szocske

szocske

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.10.2013
afacere nu...poate bisnita

cumperi diverse pe olx.ro revinzi, dar ma indoiesc sa gasesti ceva cu o rotatie de o zi cum ai cerut tu

#32
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Majoritatea afacerilor din Romania sunt bazate pe specula si bisnita.

Edited by Lolopoco, 25 January 2015 - 13:48.


#33
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Asta cu bișnița mergea în anii 80, dar atunci nu putea face oricine, doar cei care aveau acces la țari străine gen marinarii care cumpărau de afară tot felul de chestii, de la dulciuri, ciungă, blugi până la casetofoane, video. Vindea marfa sigur. A mai mers chiar și după 89, când cumpărau de la moldoveni jucării, plastice și le revindeau mai scump. Azi când e piața suprasaturată mai greu. Vinzi greu pe okazii, olx dacă nu ai o marfă de calitate care chiar merită. Adică nu e ce vrei tu, azi să îi investești mâine să ai profit.

#34
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Cum a mai spus cineva si inainte, cu banii astia nici macar nu poti intra in legalitate  :).

Cu 1000 lei, nu poti face afaceri profitabile, cum nu poti face afaceri profitabile nici daca ai 100 milioane euro.

Ce inseamna pentru tine afacere profitabila? La1 leu investit, ce nivel al profitului ai?

Sincer, cu 1000 lei, facut bisnita la negru, poti face un ban de o saorma. Cumperi de la chinezi 2 telefoane si le revinzi in tara.....si tot asa.....

#35
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Hopa, ca am o idee. Cumpar sapun de casa de la vecinu meu si-l revand pe olx. Nu trebuie sa investesc mai mult de 1000 de lei, iar daca nu-l vand il pot folosi. M-am scos.

#36
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Platesti cativa indieni sa-ti faca jocuri android si poate dai lovitura.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate