Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

Dubai

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
6583 replies to this topic

#6103
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 28.11.2022
In Ianaurie ar fi dupa data de 8.
Nu tinem obligatoriu sa facem baie,dar sa se plimbe cel mic pe plaja si cu picioarele prin apa...macar asta am vrea sa facem.
Daca sunt afara 20-22 grade,atunci ar fi super ok.

#6104
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017
Am intrebat ipotetic daca ai fi in locul colegului ,cand ai merge,tinand cont ca ai date despre dubai si ai doar perioadele respective disponibile?Eu unul nu as merge intr-o perioada cand nu se poate face baie in apa calda pentru ca din punctul meu de vedere baia la mare e esentiala intr-o vacanta acolo.
Informatii despre temperaturi si perioade sunt aici pe topic cred ca din toate lunile. Parerea mea ca din perioadele pe care le are la dispozitie cea mai buna e iunie. E cald,am prins si 48 de grade in desert,dar la malul marii,cand m-am intors erau 37-38. Se poate merge si vara foarte bine ai ce face. Daca nu ma insel anul trecut miracle garden s-a inchis prin iunie.Ai parcuri tematice pentru copii inchise img in dubai si ferrari si warnerbros in abu dhabi.
Da daca se poate ideal e toamna si primavara,am fost si eu in martie aprilie  si a fost foarte ok si in desert si la mare.

Edited by dacrad2, 05 March 2023 - 18:39.


#6105
GGG

GGG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.02.2004
Se poate achiziționa cardul Nol silver din zona aeroport Dubai Terminal 3 folosind cardul? sau trebuie neapărat achitat cu numerar Dirhami?

#6106
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019

 GGG, on 07 martie 2023 - 03:47, said:

Se poate achiziționa cardul Nol silver din zona aeroport Dubai Terminal 3 folosind cardul? sau trebuie neapărat achitat cu numerar Dirhami?

Da, il poti platii direct cu cardul. Eu asa am platit acum 2 ani cand am aterizat pe aeroportul din Dubai.

#6107
GGG

GGG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.02.2004

 florinmarcu90, on 07 martie 2023 - 07:43, said:


Da, il poti platii direct cu cardul. Eu asa am platit acum 2 ani cand am aterizat pe aeroportul din Dubai.

Poti sa indici si locatia mai exact ? Ghiseu Metro / automat / punct de informare etc ?
Multumesc in avans

#6108
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019
Chiar locatia exacta nu stiu sa ti-o zic, dar este ghiseu in aeroport, la intrarea in statia de metrou. Eu am urmat indicatoarele din aeroport spre metrou si este un loc unde este un ghiseu si automate.

#6109
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 05.03.2005
cardurile de transport se pot lua si de la automate din statia de metrou. Dupa ce-ti termini vacanta si consideri ca nu mai ai nevoie de carduri, iti poti cere contravaloarea lor la ghiseele din statii.

https://www.dubai-on...ort-terminal-3/

Edited by mccrya, 07 March 2023 - 15:25.


#6110
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017
S-a deschis Atlantis Royal
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VTXeLktlDaw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6111
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 05.03.2005
O copie dupa  constructia pe care am vazut-o  in Singapore si pe care o consider mai reusita Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q80r6G2zaVY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mccrya, 12 March 2023 - 17:22.


#6112
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 28.11.2022
Pana la urma a ramas 8-16 Ianuarie,Hotel Golden Tulip Media 800 euro cu mic dejun.
Zboruri inca urmaresc.
Cel mai convenabil in acest moment este Frankfurt-Dubai cu escala pe Charles de Gaulle,3 persoane 1400 euro.
Nu stiu insa daca ajung 2 ore pentru a schimba zborurile.Nu am ajuns niciodata pe De Gaulle.

#6113
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017
Asta inseamna ca nu zbori din Romania?Ar fi cam aiurea traseul asta.

 mccrya, on 12 martie 2023 - 17:22, said:

O copie dupa  constructia pe care am vazut-o  in Singapore si pe care o consider mai reusita Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q80r6G2zaVY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si celalalt atlantis e o replica fidela dupa unul din caraibe,daca tin minte,dar e popular.

#6114
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017

 Bebestrumf9, on 12 martie 2023 - 18:15, said:

Pana la urma a ramas 8-16 Ianuarie,Hotel Golden Tulip Media 800 euro cu mic dejun.
Zboruri inca urmaresc.
Cel mai convenabil in acest moment este Frankfurt-Dubai cu escala pe Charles de Gaulle,3 persoane 1400 euro.
Nu stiu insa daca ajung 2 ore pentru a schimba zborurile.Nu am ajuns niciodata pe De Gaulle.
Nu mai pot edita mesajul anterior...
Hotelul e foarte ok dar trebuie sa iei in considerare ca e cam departe de metrou si chiar de transportul public si ai in apropiere hessa st.,pe care ghici de ce o tin minte:mi-am pierdut timp pretios prin inghesuiala de acolo seara.

#6115
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 28.11.2022

 dacrad2, on 12 martie 2023 - 21:10, said:


Nu mai pot edita mesajul anterior...
Hotelul e foarte ok dar trebuie sa iei in considerare ca e cam departe de metrou si chiar de transportul public si ai in apropiere hessa st.,pe care ghici de ce o tin minte:mi-am pierdut timp pretios prin inghesuiala de acolo seara.

Pe harta am vazut metrou la 12 minute de hotel,Internet Metro Station.Nu pare departe.

 dacrad2, on 12 martie 2023 - 20:52, said:

Asta inseamna ca nu zbori din Romania?Ar fi cam aiurea traseul asta.


Si celalalt atlantis e o replica fidela dupa unul din caraibe,daca tin minte,dar e popular.

Din Frankfurt zbor deoarece locuiesc in Germania.

#6116
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017
Asa-cum zici,dar cu bebe de 2 ani e mai greu,poate luati si un căruț cu voi.

#6117
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 28.11.2022

 dacrad2, on 12 martie 2023 - 23:09, said:

Asa-cum zici,dar cu bebe de 2 ani e mai greu,poate luati si un căruț cu voi.

Clar vom avea carut.Peste tot am avut cu noi.

#6118
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006

 Bebestrumf9, on 12 martie 2023 - 18:15, said:

Pana la urma a ramas 8-16 Ianuarie,Hotel Golden Tulip Media 800 euro cu mic dejun[...]

 Bebestrumf9, on 12 martie 2023 - 22:06, said:

Pe harta am vazut metrou la 12 minute de hotel,Internet Metro Station.Nu pare departe.[...]

 dacrad2, on 12 martie 2023 - 21:10, said:

[...]ai in apropiere hessa st.,pe care ghici de ce o tin minte:mi-am pierdut timp pretios prin inghesuiala de acolo seara.
Nu prea are treabă cu Hessa pentru Tecom, că iese pe Omran Al Taryam înainte de Hessa, sau intră prin spate pe First Al Khail. Tecom are suficient acces ca să nu fie musai nevoie să ajungi pe Hessa.

Quote

Din Frankfurt zbor deoarece locuiesc in Germania.
Și nu poți face efortul bugetar să zbori cu Emirates sau Lufthansa ca să nu mai ai escală? Cu ce zbori prin CDG, cu AF?

#6119
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 28.11.2022

 buntzi, on 13 martie 2023 - 17:02, said:




Nu prea are treabă cu Hessa pentru Tecom, că iese pe Omran Al Taryam înainte de Hessa, sau intră prin spate pe First Al Khail. Tecom are suficient acces ca să nu fie musai nevoie să ajungi pe Hessa.


Și nu poți face efortul bugetar să zbori cu Emirates sau Lufthansa ca să nu mai ai escală? Cu ce zbori prin CDG, cu AF?

De aceea inca nu am cumparat biletele de avion.
Practic,cu AirFrance ma costa 1400,iar cu Emirates sau Lufthansa,2000.Sunt totusi 600 euro pentru care nu m-ar deranja o escala de doua ore in Paris -))

#6120
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017

 Bebestrumf9, on 13 martie 2023 - 18:50, said:



De aceea inca nu am cumparat biletele de avion.
Practic,cu AirFrance ma costa 1400,iar cu Emirates sau Lufthansa,2000.Sunt totusi 600 euro pentru care nu m-ar deranja o escala de doua ore in Paris -))
Cu transferuri de genul,mai ai "norocul" sa nu iti ajunga bagajul odata cu tine.

 buntzi, on 13 martie 2023 - 17:02, said:




Nu prea are treabă cu Hessa pentru Tecom, că iese pe Omran Al Taryam înainte de Hessa, sau intră prin spate pe First Al Khail. Tecom are suficient acces ca să nu fie musai nevoie să ajungi pe Hessa.
Daca foloseste metroul nu are nici o treaba,daca inchiria masina poate era mai dificil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate