Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Dubai

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
6580 replies to this topic

#5905
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Salutare,
In Ianuarie vrem sa ajungem cu cel mic in Dubai vreo 6-7 zile.Va avea 1 an si jumatate.
Pe unde ar fi cel mai ok de stat?
Ca buget de cazare si cheltuieli  ar fi vreo 2500 euro.Avionul il luam separat.

#5906
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006
Aș tinde să vă recomand Belvedere Court, pentru chicineta aia care e posibil să vă folosească pentru kinder-chestii. Ar mai avea avantajul că e aproape de stația de metrou de la Burjuman (Khalid Bin Al Waleed) care e nod și deci dă acces la ambele magistrale.

#5907
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017

 Groh, on 22 mai 2022 - 12:45, said:

Salutare,
In Ianuarie vrem sa ajungem cu cel mic in Dubai vreo 6-7 zile.Va avea 1 an si jumatate.
Pe unde ar fi cel mai ok de stat?
Ca buget de cazare si cheltuieli  ar fi vreo 2500 euro.Avionul il luam separat.
Ai agoda,booking,hotels,expedia,airbnb,etc unde iti poti alege zona si cauta ce hoteluri iti plac. Pana in ianuarie ai timp sa te documentezi si in functie de ce vrei sa faci sa-ti alegi zona si hotelul.  Dupa cum a scris si bunzi cred ca ati avea nevoie de un aparthotel adica un hotel cu apartamente care au si chicineta.
Eu am stat la al manar grand hotel apartments in bur dubai,a fost acceptabil.

Edited by dacrad2, 24 May 2022 - 12:31.


#5908
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017
Pentru cei care merg in dubai cu persoane cu dizabilitati se pot interesa de Sanad card. Are anumite facilitati pentru aceste persoane si insotitorii lor.

#5909
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017
Astia de la blueair nu sunt normali.Ei vor clienti spre dubai,dar au bilet la pret de companie de linie 400€ dus intors. Mai ieftin e la turkish si cred ca nu se compara conditiile.

#5910
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017
Pentru colegii care au fost in dubai cu wizz,pe avion v-au cerut de mers cu masca?

#5911
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019

 dacrad2, on 13 mai 2022 - 15:44, said:

40 de zile de doliu national,a murit presedintele lor. Oare ce inseamna asta,e inchis ceva?

 buntzi, on 13 mai 2022 - 16:36, said:

Închis nu cred, dar probabil fără fântâni și alte asemenea chestii.

Nu am observat sa fie inchis ceva. Nu am vazut fantanile in cele cateva seri cand am fost prin zona. Initial mi-au spus ca la safari in desert nu se mai tin dansurile si muzica, insa cand am fost eu in ultima zi s-au tinut toate.

 dacrad2, on 29 mai 2022 - 19:10, said:

Pentru colegii care au fost in dubai cu wizz,pe avion v-au cerut de mers cu masca?

Nu s-a purtat masca in avion, doar cine a vrut o purta. Cand am aterizat ne-a spus ca in aeroport trebuie sa purtam masca. In Abu Dhabi se purta masca, in special, in spatiile inchise. In schimb, in Dubai nu am purtat masca mai deloc.

#5912
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006
Până la urmă doliu a fost 3 zile, așa că na, au trecut repede. 40 de zile sunt steagurile coborâte la jumătatea catargului, ceea ce nu afectează pe nimeni cred...

#5913
Eminescian

Eminescian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 08.09.2019

 buntzi, on 30 mai 2022 - 10:43, said:

steagurile coborâte la jumătatea catargului = în bernă


#5914
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017

 buntzi, on 30 mai 2022 - 10:43, said:

Până la urmă doliu a fost 3 zile, așa că na, au trecut repede. 40 de zile sunt steagurile coborâte la jumătatea catargului, ceea ce nu afectează pe nimeni cred...
Dar ain dubai tot inchis ramane☹️

#5915
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017

 florinmarcu90, on 30 mai 2022 - 01:03, said:





Nu am observat sa fie inchis ceva. Nu am vazut fantanile in cele cateva seri cand am fost prin zona. Initial mi-au spus ca la safari in desert nu se mai tin dansurile si muzica, insa cand am fost eu in ultima zi s-au tinut toate.



Nu s-a purtat masca in avion, doar cine a vrut o purta. Cand am aterizat ne-a spus ca in aeroport trebuie sa purtam masca. In Abu Dhabi se purta masca, in special, in spatiile inchise. In schimb, in Dubai nu am purtat masca mai deloc.
In abu dhabi la intoarcere ti-a cerut permis de imbarcare tiparit?

#5916
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019
Nu, nu mi-a cerut nimic. Doar pasaportul. Oricum am trecut prin controlul ala automat, prin care nu iti mai pune stampila de iesire din tara.

#5917
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017
Te-am intrebat pentru ca in aplicatia wizz scrie ca nu e acceptat permisul de cimbatcare electronic si trebuie tiparit,dar eu am facut check in-ul si imi zice sa trec pe la birou la ei pentru validare permis imbarcare,deci daca ar fi nevoie nu pot sa tiparesc in aeroport. Dar astia de la wizz inca mai trimit instiintari ca iti trebuie ica,iar pe siteurile din emirate spune ca nu mai trebuie sau e optional. Numai sa te ameteasca de cap.

#5918
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019
Eu nu am avut nimic tiparit la mine la intoarcere. Trimit foarte multe instiintari de care nu mai ai nevoie.

#5919
Laszlo73

Laszlo73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 03.12.2021

 dacrad2, on 29 mai 2022 - 19:10, said:

Pentru colegii care au fost in dubai cu wizz,pe avion v-au cerut de mers cu masca?
Nu s-a solicitat in aprilie

#5920
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017
Nu stiu cum a fost pentru altii la aeroport in abu dhabi,dar mie nu imi mai trebuie sa ajung pe acolo. De la avion pana la pasapoarte si mai departe pana la inchirieri auto ai de mers foarte mult. La pasapoarte parca esti in bucuresti pe otopeni dar mult mai greu merge ca acolo,cu viteza functionarilor arabi si cu poza pentru scanare.....Nu am primit nici sim gratis,cel de anul trecut nu merge.Pentru inchiriat auto nu recomand budget rent a car(mai multe vor fi pe topicul dedicat).
Am avut si norocul ca zborul sa plece cu o intarziere de peste o ora din diferite motive asa ca cu tot cu inchiriat auto am mers la somn la hotel in dubai in jur de ora 2.

#5921
Eminescian

Eminescian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 08.09.2019

 dacrad2, on 03 iunie 2022 - 13:08, said:

...Nu am primit nici sim gratis,cel de anul trecut nu merge.

Pai vrei sim gratis in fiecare an? Eu zic ca te-au urmarit anul trecut, ti-au vazut preferintele, esti in baza lor de date, de ce sa mai cheltuie cu tine? Posted Image

#5922
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 03.04.2017

 Eminescian, on 03 iunie 2022 - 14:08, said:



Pai vrei sim gratis in fiecare an? Eu zic ca te-au urmarit anul trecut, ti-au vazut preferintele, esti in baza lor de date, de ce sa mai cheltuie cu tine? Posted Image
Anul trecut am aterizat in dubai.Anul asta e abu dhabi. La ce coada si nebuneala era acolo,nu am vazut sa dea la nimeni.Am vazut birouri la iesire cu du si etisalat dar nu am avut timp de ele trebuia sa caut rent a car-ul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate