Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...
 schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 

Dubai

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
6569 replies to this topic

#5851
Laszlo73

Laszlo73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 03.12.2021

View Postdacrad2, on 11 aprilie 2022 - 16:27, said:


Ce intelegi tu gresit din ceea ce scrie acolo e ca testul covid sau dovada de vaccinare nu sunt cerute de ei,dar ei le verifica,la fel ca anul trecut. Daca pe aeroport in abu dhabi nu te intreaba nimeni unde ai cazare atunci nu iti trebuie test la copii.Daca vor dori test pcr pentru copii atunci il faci acolo pe loc cu 40 aed de persoana.
Asa m-am gandit si eu, daca vor test (adica daca ma intreaba unde ma duc ...) pit sa fac test pe aeroportul din Abu Dhabi.
Intrebarea care o pun eu, pot sa nu ma lase cei de la wizz sa ma urc in avion fara test PCR pt copiii ??
Dupa mine trebuie sa ma lase pt ca in Abu Dhabi pot sa ma duc ...cel mult trebuie sa testez copiii pe aeroport in Abu Dhabi.

#5852
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 03.04.2017
Conditiile de zbor pentru abu dhabi le indeplinesti,nu stiu de ce i-ar durea capul pe cei de la wizz unde te cazezi tu. Ceea ce nu stiu e ce se intampla pe aeroport in abu dhabi,daca ii intereseaza pe aia unde stai.

#5853
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019
Conditiile de intrare in Abu Dhabi le indeplinesti, dar nu stiu daca ii intereseaza pe cei din aeroport unde stai. Deci n-ar trebui sa fie probleme, iar pentru siguranta fie le faci test copiilor in Romania, fie le faci acolo in aeroport cu 40 AED (mai ieftin decat la noi) daca e ceva problema.

La mine e diferit, eu trebuie sa imi fac test si in Romania, dar si acolo pentru ca vreau sa raman 2 zile in Abu Dhabi si am nevoie sa-mi fac "verde" aplicatia AlHosn.

#5854
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019
Daca vizitati doar Dubai atunci nu ar trebui sa fie probleme, insa daca intr-una din zile vreti sa vizitati si Abu Dhabi atunci aveti nevoie de teste facute acolo pentru a obtine statusul "verde" in aplicatia lor.

#5855
Laszlo73

Laszlo73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 03.12.2021

View Postflorinmarcu90, on 12 aprilie 2022 - 06:29, said:

Daca vizitati doar Dubai atunci nu ar trebui sa fie probleme, insa daca intr-una din zile vreti sa vizitati si Abu Dhabi atunci aveti nevoie de teste facute acolo pentru a obtine statusul "verde" in aplicatia lor.

Noi vrem sa vizitam numai Dubai, sper sa nu fie probleme.

View Postdacrad2, on 11 aprilie 2022 - 20:46, said:

Conditiile de zbor pentru abu dhabi le indeplinesti,nu stiu de ce i-ar durea capul pe cei de la wizz unde te cazezi tu. Ceea ce nu stiu e ce se intampla pe aeroport in abu dhabi,daca ii intereseaza pe aia unde stai.

Asa m-am gandit si eu, condiitle pt Abu Dhabi sunt indeplinite, nu cred sa ne intrebe unde o sa stam ....

View Postflorinmarcu90, on 12 aprilie 2022 - 06:10, said:

Conditiile de intrare in Abu Dhabi le indeplinesti, dar nu stiu daca ii intereseaza pe cei din aeroport unde stai. Deci n-ar trebui sa fie probleme, iar pentru siguranta fie le faci test copiilor in Romania, fie le faci acolo in aeroport cu 40 AED (mai ieftin decat la noi) daca e ceva problema.

La mine e diferit, eu trebuie sa imi fac test si in Romania, dar si acolo pentru ca vreau sa raman 2 zile in Abu Dhabi si am nevoie sa-mi fac "verde" aplicatia AlHosn.

Eventual, daca trebuie putem sa ne facem test si acolo daca e vreo problema asa este ...Cred ca nu o sa testam copiii

#5856
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 03.04.2017
Atentie la rusoaice supatate!!!😁 E sezonul lor acum in dubai.😁
https://newsweek.ro/...-a-fost-nazista

#5857
Laszlo73

Laszlo73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 03.12.2021
All passengers have to be registered via the ICA Smart Travel Service at https://ica.gov.ae before departure. (This is not applicable to UAE nationals.) ....

Mai e valabil treaba asta, se verifica ?

#5858
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 03.04.2017

View Postdacrad2, on 13 aprilie 2022 - 10:06, said:

Atentie la rusoaice supatate!!!😁 E sezonul lor acum in dubai.😁
https://newsweek.ro/...-a-fost-nazista
Am vrut sa scriu suparate,dar....

#5859
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 03.04.2017
Na ca cel mai probabil nu voi prinde nici eu deschis ain dubai. Si eu cam vreau de ceva timp sa ma urc in el.☹️
https://whatson.ae/2...orarily-closed/

#5860
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,323
  • Înscris: 09.09.2006
Am senzația că e ceva combinație de factori. Unul ar fi că s-au grăbit să deschidă ca să ia pulsul și să se dea mari (ca de obicei), și al doilea ar fi că (presupun doar, bazat pe niște informații legate de un proiect similar) au dat-o de gard cu estimarea vis-a-vis de cât de fucking cald se face în ouăle alea când ziua începe cu 30°C. Probabil acum se gândesc la ceva sistem suplimentar de răcire și până nu-l pun la punct nu-i dau drumul ca să nu se umple feisbuca de "nu vă duceți că faci saună în alea, e nașpa"

#5861
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 05.03.2005
pai din cate stiu, ooooooolelelelelele alea au AC :lol:  

https://www.aindubai...om/en/faqs  .

#5862
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,323
  • Înscris: 09.09.2006
Știu că au. Doar că AC-ul ăla depinde de o chestiune numită "maximum ambient design temperature". Cum ziceam, am văzut sistem ce se vroia proiectat pentru 35°C MADT, tot telegondolă. Acuma na, eu mai multe de 48 parcă n-am văzut, da' mai știi? Iar alea erau grade în aer liber, nu în oul ăla în care bate soarele non stop...

Edited by buntzi, 16 April 2022 - 15:37.


#5863
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 03.04.2017
Da,ca si miracle garden,global village (si care or mai fi),il(o)fac si pe asta sezonier(a)si s-a rezolvat problema. Ce conteaza ca nu toti isi permit sau nu pot sa vina in timpul sezonului.

#5864
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 03.04.2017
Perioada valabilitati vizei modificata,daca intereseaza pe cineva
https://www.thenatio...-many-visitors/

#5865
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 03.04.2017
Cursul valutar  de la visa azi.....☹️

Attached Files



#5866
7zeci

7zeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.02.2014
Câtă valabilitate are creditul de pe Nol Card dacă nu-l consum?

#5867
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 05.03.2005

View Postdacrad2, on 24 aprilie 2022 - 16:44, said:

Cursul valutar  de la visa azi.....☹️
cursul cel mai stabil e cel cu dolarul american. E la fel ca acum douazeci si ceva de ani cand am fost prima oara in UAE :  1$ = 3.67 dirhami

View Post7zeci, on 24 aprilie 2022 - 17:21, said:

Câtă valabilitate are creditul de pe Nol Card dacă nu-l consum?

E valabil cu perioada de folosire  a cardului NOL, care este de 5 ani. Daca ai suma mare pe el poti cere return

Edited by mccrya, 25 April 2022 - 14:52.


#5868
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 03.04.2017

View Postmccrya, on 25 aprilie 2022 - 14:45, said:


cursul cel mai stabil e cel cu dolarul american. E la fel ca acum douazeci si ceva de ani cand am fost prima oara in UAE :  1$ = 3.67 dirhami
Din pacate eu sunt platit in ron si cardul meu tot in ron e. Ca si referinta in decembrie cursul era cam la 1.18-1.19,iar dolarul la noi era 4,3-4.4ron. Intrarea la ei la parcuri de distractie era 220aed,acum e 295aed.Preturi la hoteluri la oferta erau mult mai mici.Pretul la benzina e cu 1 aed mai mult pe litru,in tara mare exportatoare de petrol.
Ma refer ca toate s-au scumpit destul de mult fata de decembrie anul trecut.Daca pui un buget de vre-o 3000€ vreo 100€ pierzi numai pe diferenta de curs. Eu nu merg cu dolari de acasa,ci cu cardul in ron.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate