Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Dubai

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
6580 replies to this topic

#55
RTL

RTL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.06.2004
Cocosel daca eram singurul care se mira atunci sa stii ca "stateam la Cornu" dar se pare ca nu sunt sigurul care se mira, asa ca nu incerca sa fii fany, macar de era de ras  :OK:

#56
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Photoshopu' asta face minuni...

#57
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
Neah...ala cu golfu e nenea Tiger Woods si era o reclama filmata... nu se joaca golf chiar acolo..:) Terenul de golf e in camara de la baia 4 din apartamentu de lux...sau daca nu dau baietii examenu auto ( faza de poligon ) in holu de la intrare... se joaca acolo golf ( 18 gauri ). :D

#58
vatanasiu

vatanasiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.08.2003
Salutare oameni buni! Vin si eu cu o intrebare: A fost cineva la Dubai? Ma intereseaza daca preturile la produsele electronice ( laptopuri, monitoare, camere video, etc.) sunt chiar asa de mici cum spun unii.Ma bate gandul sa ma duc pana acolo sa cumpar cate ceva ptr.mine, si sa mai aduc unele altele sa-mi scot cheltuielile. Ce ma sfatuiti?

#59
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Era asta primavara un canon powershot a70 285 de dolari acolo. Aici era vreo 15-20 de mil daca nu ma insel. Oricum, pretul biletului de avion l-ai pus la socoteala? Sau lucrezi la tarom? :D

Edited by Piorel, 01 November 2004 - 13:31.


#60
vatanasiu

vatanasiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.08.2003

Piorel, on Nov 1 2004, 14:28, said:

Era asta vara un canon powershot a70 285 de dolari acolo. Aici era vreo 15-20 de mil daca nu ma insel. Oricum, pretul biletului de avion l-ai pus la socoteala? Sau lucrezi la tarom? :D

<{POST_SNAPBACK}>



Ideea este ca excursia ma costa 700 Euro ptr. sapte zile.
Produsele pe care vreau sa le cumpar sunt: monitor TFT, Palmtop, televizor LCD, camera foto digitala, camera video, telefon mobil. Bineinteles ca nu sunt absurd sa-mi scot "moca" toate astea inclusiv drumul! Dar daca-mi scot drumul gratis din vanzarea unor diverse produse care le-as putea lua suplimentar, si daca cele pentru mine sunt la un pret semnificativ mai mic decat le-as lua de la noi, ar fi ok.

#61
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
ele sint ieftine intr-adevar dar daca reusesti sa le bagi in tara fara sa platesti TVa. stai sa vezi cind te-o vedea vamesu' la intrarea in tara incarcat ca Mos Craciunc citi bani scoti atunci din buzunar..

#62
vatanasiu

vatanasiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.08.2003

cdan, on Nov 1 2004, 14:43, said:

ele sint ieftine intr-adevar dar daca reusesti sa le bagi in tara fara sa platesti TVa. stai sa vezi cind te-o vedea vamesu' la intrarea in tara incarcat ca Mos Craciunc citi bani scoti atunci din buzunar..

<{POST_SNAPBACK}>



...fac si pentru vames "un pachetel" nu asta-i problema! in definitiv pot sa le pun la cargo si imi ajun in 2-3 zile la vama, iar acolo chiar cunosc.

#63
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Toate ca toate, dar sa nu innoptezi la acest hotel de 7 stele din Dubai.
Ca sigur nu iesi mai ieftin  :P

Attached Files



#64
vatanasiu

vatanasiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.08.2003

don_dannielo, on Nov 1 2004, 14:51, said:

Toate ca toate, dar sa nu innoptezi la acest hotel de 7 stele din Dubai.
Ca sigur nu iesi mai ieftin  :P

<{POST_SNAPBACK}>


:coolspeak: ...stiu, dar oricum vreau sa-l vizitez ( intra in pretul excursiei) .

#65
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
preturile nu sunt "semnificativ mai mici"... depinde si in ro de unde le ei... preturile sunt mult mai mici daca iei in calcul varianta cea mai scumpa existenta in Romania...

altfel, Dubai merita vazut

p.s. cauta magazine din Dubai si cumparatori in Ro inainte de a pleca.

#66
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
atanasiu mi-am adus aminte!!! Mare atentie! Sau mai bine zis noroc.  Acum cateva zile a  venit un amic din dubai cu cateva telefoane, camera cu minidvd, laptop etc. E... problema este ca el le-a luat cu el, in bagaj, numai ca TAROMUL i-a pierdut bagajele. Trist... Omu' sta in trainingul tatalui lui si faze de tot rahatul. Si in vara cand a venit cu nevasta-sa, i-au pierdut ei bagajele. Pana la urma ale ei au fost gasite. Ale lui (acum) nu stiu inca. Adusese un nokia periculos ptr un prieten. Dar uite ca... e trista situatia acum. NOROC!! ca le-a declarat la vama (valoarea daca nu ma insel), pentru ca astfel, daca nu le mai gaseste, va primi 70-80 %. Repet: i s-a intamplat nevestii in vara, si lui acum. Sper sa ii gaseasca bagajele.

Drum bun! :D

Edited by Piorel, 01 November 2004 - 14:54.


#67
vatanasiu

vatanasiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.08.2003

Piorel, on Nov 1 2004, 15:51, said:

atanasiu mi-am adus aminte!!! Mare atentie! Sau mai bine zis noroc.  Acum cateva zile a  venit un amic din dubai cu cateva telefoane, camera cu minidvd, laptop etc. E... problema este ca el le-a luat cu el, in bagaj, numai ca TAROMUL i-a pierdut bagajele. Trist... Omu' sta in trainingul tatalui lui si faze de tot rahatul. Si in vara cand a venit cu nevasta-sa, i-au pierdut ei bagajele. Pana la urma ale ei au fost gasite. Ale lui (acum) nu stiu inca. Adusese un nokia periculos ptr un prieten. Dar uite ca... e trista situatia acum. NOROC!! ca le-a declarat la vama (valoarea daca nu ma insel), pentru ca astfel, daca nu le mai gaseste, va primi 70-80 %. Repet: i s-a intamplat nevestii in vara, si lui acum. Sper sa ii gaseasca bagajele.

Drum bun! :D

<{POST_SNAPBACK}>



Ok merci frumos !

#68
Relativ

Relativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 02.10.2004
un sfat: in Dubai poti negocia cu vanzatorii - in ORICE magazin. preturile afisate nu-s fixe, deoarece acolo nu-s taxe, TVA,  fisc, etc. de obicei cand intrebi "how much" si-ti vad moaca de turist mai adauga 10-20% la pret

#69
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
vatanasiu vezi cand vi inapoi sa postezi cateva poze de acolo... :P

#70
vatanasiu

vatanasiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.08.2003

DanyBoss, on Nov 1 2004, 21:27, said:

vatanasiu vezi cand vi inapoi sa postezi cateva poze de acolo... :P

<{POST_SNAPBACK}>


OK ! Am sa postez si poze si ...preturi. Oricum vreau sa plec in jur de 20 nov. ca pana atunci sunt toti in Ramadam.

#71
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
ai mei au fost pe la Dubai si Emiratele Arabe si de fiecare data s-au intors cu bagajele prine de electrocasnice.
ultima oara cand au fost, parca in arpilie 2001, au adus vreo 7 camere video si una sony super marfa ptr ei, un video cd-player portabil sony care le noi a aparut fff tarziu, 2 mobile si muulte chestii. mama vroia sa cumpere si un frigider d`ala cu usi duble si cu dozator pe una din usi. dar problema era transportul. au mai luat si diferite chestii ptr calculator

intereseaza-te si pentru Andorra, nici acolo nu sunt taxe mari, e cam le fel situatia.

#72
Relativ

Relativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 02.10.2004
Tzepi, cum au trecut vama? ca daca platesti la fiecare in parte valoarea in vama nu mai e rentabil. deci care-i procedura?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate