Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Dubai

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
6557 replies to this topic

#2701
bcs

bcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 31.01.2007
As vrea sa folosesc UPC Phone ca sa vorbesc spre Romania (spre fix si mobil) utilizand trafic de internet cu o cartela prepay Etisalat.
Dar am citit urmatorul lucru:
Intrebare: Also, is it true that the likes of viber and tango are banned in the United Arab Emirates?
Raspuns:  true VOIP (to phone lines) are blocked.
Asta inseamna ca nu voi putea folosi UPC Phone? Adica UPC Phone e un true VOIP ca si Viber si Tango?
Multumesc!

#2702
oty4

oty4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.02.2007

View Postbuntzi, on 19 martie 2015 - 14:08, said:

Tovarisci, care vine încoace după 19 aprilie poate să-mi aducă și mie sticker tricolor cu RO (exemplu pur orientativ) de pus pe mașină?
La schimb, fac cinste cu un drum de la aeroport la destinația la alegere (gen hotel, gazdă, unde vă cazați).
În alta ordine de idei, răcoare rău!
Attachment 20150319_152053.jpg
Eu vin la sfarsitul lui septembrie. Daca nu te serveste nimeni pana atunci, iti aduc eu unul cu drag.

#2703
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Multumesc pentru intenție, dar până la data aia vin și eu acasă.

#2704
sorinaque

sorinaque

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.02.2015
Salutare! Am bifat si vacanta in Dubai, a fost de vis! Merita orice efort si investitie, e ceva unic sa ajungi acolo. Multumesc tuturor celor care au contribuit cu pareri si sfaturi la acest forum, datorita lor am avut o super experienta! Am aflat de aici lucruri pe care nu aveam cum sa le stiu din alta parte, iar voucherele Entertainer luate de la omu forumului de pe ebay mi-au facut o economie considerabila.
Inainte de plecare am avut o oarecare dilema daca sa merg in safari cu Arabian Nights + voucher Entertainer sau sa iau doua vouchere la prin Yallabanana la o companie concurenta, la jumatate de pret fata de AN. Am ales Arabian, a fost o experienta foarte misto, insa dupa parerea mea nu merita diferenta de bani. Organizarea mi s-a parut cam subtire (la sandboarding nu era nimeni sa iti zica ce si cum - poate daca eram mare snowboarder ma prindeam, dar placa aia nu aluneca deloc pe nisip; pana m-am cocotat pe camila a plecat tipu care tinea soimu la poza si a ramas pasaroiu de capu lui acolo tot restu serii, dar cine sa se incumete sa il ia de jos sa si-l puna pe mana? Raspuns: o englezoaica tupeista :)) Au fost incluse toate acestea insa nu se acorda prea mare importanta, ca la activitatile pentru care se platea ( atv si poza pe camila - plimbarea era moka, poza nu). Tanoura show a fost tare de tot, dar dansatoarea aia din buric numa din buric nu dansa. Alerga de nebuna pe acolo, facea 3 piruete si cam atat. Daca nu era rodeo pe dune cred ca veneam cu o mare dezamagire.
Am stat la Ramee Rose Hotel in Tecom, Al Barsha si mi-a placut mult. E un hotel curat, frumos, relativ aproape de metrou (10-15min d plimbare) care ofera un bun raport calitate-pret. Am avut o camera cu o panorama superba spre Burj al Arab, Burj Khalifa si MoE. Recomand cu incredere pentru o excursie mai putin extravaganta.

#2705
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Buntzi man,
pentru tine fac orice, ma duc sa cumpar sticker si ti-l livrez prin posta...

View Postsorinaque, on 24 martie 2015 - 10:03, said:

Salutare! Am bifat si vacanta in Dubai, a fost de vis!

ha mai dezvolta, ce-ai mai facut, ce-ai mai dres...

Edited by floraur, 24 March 2015 - 10:13.


#2706
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Relax, oameni buni, n-am ce face cu o colecție. E destul unul, și masina o sa meargă la fel de bine chiar și fără, așa cum merge acum...

#2707
sorinaque

sorinaque

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.02.2015
Sa ii pui si doua cruciulite pentru parbriz :P
Am stat 7 zile in care am avut un program intens, bine organizat si pus la punct dupa ce am citit forumul cap-coada. Imensitatea orasului m-a scos un pic din schema, in sensul ca toate activitatile si mai ales distantele dintre ele au durat mai mult decat ma asteptam.
Sunt foarte multumit de alegerea hotelului, in zona noua si frumoasa. Am vizitat si Deira si Bur Dubai, dar m-am ingrozit. Bazarul mi s-a parut mai ceva ca Europa noastra, doar ca la ei chiar mai gasesti chestii interesante. Foarte insistenti si agresivi aia pe acolo, nu stiam cum sa o tulim mai repede.
Am fost si la plaja de doua ori si a fost extraordinar sentimentul sa faci plaja in martie. Un soare bland, cald dar nu arzator, apa numai buna, nici ciorba nici sloi, iar turnurile de langa plaja (JBR) dadeau un aer foare select zonei. Recomand cu caldura ( de Dubai) JBR beach, e foarte curata, civilizata, sigura, are si niste constructii mici unde ai toaleta, dusuri si chiar vestiare sa te poti schimba. Jos palaria!
Dupa plaja am dat o tura pe la Madinat Jumeirah care ne-a placut mult de tot, dar se cam intuneca si nu am putut sa stam prea mult acolo pentru ca vroiam sa prindem Burj al Arab pe lumina. As fi vrut sa mai trecem o data pe la Madinat dar la cat de multe sunt de facut in oras, parca e pacat sa te invarti in acelasi loc.
O alta zi am rezervat-o pentru Khalifa si Desert Safari. Am urcat de dimineata in Burj, pe la 11, privelistea e superba! In naivitatea mea ( ca sa nu fiu mai dur) , ma asteptam sa vad de sus de acolo de la 450m toata intinderea, insula palmier, Dubai Marina, Burj al Arab, tot. Spre surpinderea mea, fiind atat de intins orasul, am fost nevoit sa ma multumesc doar cu zona din imediata apropiere a turnului. Imediata si inca un pic. Dupa vizita la Burj Khalifa care m-a impresionat prin maretie si viteza de executie, am inceput Desert Safari, despre care am scris mai sus. Urmatoarea zi am mers la Abu Dhabi cu autobuzul de la IBN Battuta. 50 Dhs de pers dus-intors cu un autocar confortabil cu wi-fi gratis. Drumul a durat o ora si jumatate, am plecat pe la 11:20 si am ajuns la 13:00. Aveam doar doua obiective de bifat: Moscheea si Emirates Palace. Ne-am deplasat intre ele cu autobuzele locale, foarte ieftine dar pline ochi de indieni dubiosi, de ti se facea si frica. Din autogara ni s-a spus sa luam orice autobuz verzui care are numar de linie cu 3 cifre, ca ne lasa fix la moschee. zis si facut, am dat 4 Dhs de pers si ne-a lasat la intrarea Vip de la Moschee. Pe o caldura incredibila ( parca si soarele ardea mai rau acolo decat in Dubai) a trebuit sa ocolim moscheea pe 3 laturi pana la intrarea pt public. Am mers pe jos de ne-au sarit si capacele si tandara ( ca deh, e Marea Moschee si trebuie neaparat sa aiba si o Mare Gradina in jur), dar am gasit intrarea pana la urma. Moscheea e uriasa, o bijuterie! La intrare trebuie sa fii bine infofolit ca sa poti intra, altfel trebuie sa iti iei vesmant traditional. La plecare, am luat un autobuz nr 54 pt care am platit doar 2 DHs de persoana, care ne lua/ lasa fix de la intrarea pt vizitatori si nu ne-a lasat fix in autogara ci chiar in fata ei. Desi plin de indieni ciudati, ne-a scutit de un mare effort de a inconjura iar toata moscheea. Poate pentru cateva poze e bine sa iei autobuzu ala cu 3 cifre din autogara care te lasa departe de intrare, dar pe caldurile alea, mai bine intrebati direct de unde se ia 54 si rezolvati. DIn statia de la autogara de unde ne-a lasat 54 am luat autobuzul 34 pana la Emirates Palace. Bineinteles ca nici asta nu ne-a lasat fix in fata, ci am fost nevoiti sa mai facem risipa de picioare pana la intrare. Am dat putin cu nasul pe acolo, am vazut interiorul suflat cu aur si un McLaren si ne-am minunat de luxul de acolo. Am luat autobuzul inapoi pana la autogara si de acolo autocarul spre Ibn Battuta si s-a dus ziua. Nu am crezut ca pentru 2 obiective ( e drept, frumoase) vom pierde o zi intreaga. Dupa ce vezi Dubaiul, Abu Dhabi pare o joaca de copil. Mi se pare uratel si ca nu se compara cu frumusetile Dubaiului. Daca ai si putine zile la dispozitie pt vizita, nu prea merita sacrificata o zi in Dubai pentru una la Abu Dhabi. Nu am fi avut timp sa vedem si Yas Island sau Ferrari World. Poate doar daca plecam cu noaptea in cap din Dubai, sau cu masina. Se pierde incredibil de mult timp pe drum. Am coborat la Ibn Battuta si am mai cascat gura prin mall, care e incredibil de frumos amenajat. Zicea cineva pe forum ca merita mers acolo pentru arhitectura lui si pentru food court-ul excelent si ii dau dreptate pe deplin!
Urmatoarea zi am alocat-o Aquaventure-ului si a fost una din cele mai frumoase zile! Se ajunge super usor multumita noii linii de tramvai care are legatura si cu metroul. te lasa fix la monorail si apoi incepe showul. Insula Palm Jumeirah e ceva nemaipomenit, sa vezi blocuri sosele vile si toata imaginea aia de oras situate pe o insula artificiala e ceva ce nu vezi in fiecare zi. Intr-adevar, se vede misto din monorail. Parcul acvatic e genial, iti invingi orice frica dupa ce iesi de acolo. Recomand cu incredere!!!
Despre zona veche a orasului am scris mai sus esenta, mi s-a parut cam urat. E adevarat, e istoria lor, e de vazut, dar nu de pierdut prea mult timp pe acolo. In schimb Muzeul Dubaiului e sensational. pentru doar 3 Dhs de persoana, vezi ceva unic, unul din cele mai frumoase muzee in care am intrat. Recreeaza exact atmosfera de odinioara, foarte realist.
Am avut de ales intre Miracle garden si plaja si am cedat tentatiei de a ma balaci. Cred ca e foarte frumoasa gradina , mai ales ca e in desert, insa dupa atata frig si ceata parca simteam nevoia de sentimentul de mare!
In rest, mall-uri. Coplesitoare! Cred ca am slabit 5 kile de atata mers prin mall-uri. Sa nu credeti ca suntem mari fani shopping sau ca ne-am propus sa vedem tot mall-ul, dar doar dc incerci sa vezi 3 anume magazine si sa mananci ceva , toate obiectivele astea nefiind grupate in aceeasi zona, innebunesti pe acolo. Era o faza sa luam taxiul prin mall, dar parea fita suprema. Asa ca ne-am tocit pingelele pe acolo pe holuri! Impresionante toate mallurile, incredibila si partia de ski, dar parca prea mari pentru gustul meu! Am intrat si la Acvariul din Mall Dubai si a fost foarte frumos. Tunelul cu rechini, crocodilul sef si alte cateva vietati zambarete au dat culoare mallului.
Recomand The Cheesecake Factory pt un desert bun (32-34 Dhs o prajitura), de celelalte mancaruri te apropii mai greu ( 80 Dhs pastele) sau ma rog...Nefiind in Europa si existand paritatea asta leu-dirham, am cam facut greseala sa compar preturile in Dhs cu cele in lei si sa mi se pare scumpe anumite chestii. Insa daca eram in alta tara din Europa as fi dat lejer banii pe care mi-I cereau pentru pastele alea de exemplu si poate as fi considerat ca le-am scos la pret bun :))
Cam atat pentru acum, daca am uitat ceva sau va intereseaza mai multe detalii despre ceva anume, sa ma trageti de maneca!
Concluzia e ca Dubaiul merita vazut! Cel putin o data!

#2708
alexandra2309

alexandra2309

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.03.2014

View Postsorinaque, on 24 martie 2015 - 11:01, said:


Recomand The Cheesecake Factory pt un desert bun (32-34 Dhs o prajitura), de celelalte mancaruri te apropii mai greu ( 80 Dhs pastele) sau ma rog...Nefiind in Europa si existand paritatea asta leu-dirham, am cam facut greseala sa compar preturile in Dhs cu cele in lei si sa mi se pare scumpe anumite chestii. Insa daca eram in alta tara din Europa as fi dat lejer banii pe care mi-I cereau pentru pastele alea de exemplu si poate as fi considerat ca le-am scos la pret bun Posted Image)


La fel a fost si la mine. Cand merg in Europa cheltuiesc o gramada de bani si apoi stau si ma intreb pe ce s-au dus banii. In Dubai am cheltuit surprinzator de putin tocmai pt ca gandeam in lei, desi nu mi-am refuzat aproape nicio dorinta.

Referitor la marimea Dubai-ului, degeaba am tot citit eu aici inainte sa plec ca este FOARTE mare si mergi de innebunesti pe distante care initial par mici. Oricat ai citi si ti-ai imagina tot nu esti pregatit pentru ce este acolo. Eu am zis ca o iau pe campii cand am vazut ca am mers 30 min de la intrarea in Dubai Mall pana la un anume restaurant de-l cautam eu din food court si inca nu ajunsesem.

#2709
sebalos

sebalos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 16.05.2007
Salut,

In noiembrie urmeaza sa plec si eu impreuna cu prietena mea pentru 5 nopti. Zburam cu Taromul si ajungem la ora 17.00. Biletele de avion si cazarea sunt platite, acuma intrebarea mea este cam de cati banuti am avea nevoie acolo? Ceva cat mai economic... Hotelul este Park Regis Kris Kin si din ce am vazut are in apropiere o statie de autobuz, inca nu stiu nimic de metrou. O alta intrebare ar fi aceea daca ar avea sens sa merge si in Abu Dhabi dat fiind faptul ca stam doar 5 nopti...
Am citit acest forum si imi dau seama ca sunt atatea de vazut si noi stam doar 5 nopti :( Sper sa alegem obiective cat mai interesante dat fiind timpul scurt.
Am citit de asemenea si despre acele vouchere... Merita cumparat asa ceva :

https://www.theenter...iner-Dubai-2015 ?

Multumesc mult.
O zi frumoasa la toata lumea.

#2710
alexandra2309

alexandra2309

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.03.2014

View Postsebalos, on 24 martie 2015 - 12:00, said:

Salut,

In noiembrie urmeaza sa plec si eu impreuna cu prietena mea pentru 5 nopti. Zburam cu Taromul si ajungem la ora 17.00. Biletele de avion si cazarea sunt platite, acuma intrebarea mea este cam de cati banuti am avea nevoie acolo? Ceva cat mai economic... Hotelul este Park Regis Kris Kin si din ce am vazut are in apropiere o statie de autobuz, inca nu stiu nimic de metrou. O alta intrebare ar fi aceea daca ar avea sens sa merge si in Abu Dhabi dat fiind faptul ca stam doar 5 nopti...
Am citit acest forum si imi dau seama ca sunt atatea de vazut si noi stam doar 5 nopti Posted Image Sper sa alegem obiective cat mai interesante dat fiind timpul scurt.
Am citit de asemenea si despre acele vouchere... Merita cumparat asa ceva :

https://www.theenter...iner-Dubai-2015 ?

Multumesc mult.
O zi frumoasa la toata lumea.

Daca stati doar 5 nopti din punctul meu de vedere sunt prea multe de vazut/facut in Dubai ca sa merite o zi dedicata Abu Dhabi. Mai ales ca acele 5 nopti inseamna doar 4 zile pline.
Bugetul depinde foarte mult de ce vreti voi sa faceti. Ca sa va faceti o idee eu singura am cheltuit parca 400 dolari in 7 zile, dar am avut platit dinainte intrarea in Burj Khalifa si croaziera cu Xclusive Cruise si in general am mancat in food court-uri in mall ca acolo ne apuca pranzul.
Nu cred ca se merita sa cumparati toata cartea daca sunteti doar 2 persoane. Ganditi-va ce vouchere va intereseaza cel mai mult si comandati-le de pe ebay (puteti alege varianta cu livrare la hotelul din Dubai - cauta pe forum ca s-a discutat treaba asta si s-au dat si nume de vanzatori de pe ebay).

#2711
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006

View Postsebalos, on 24 martie 2015 - 12:00, said:

[...]Hotelul este Park Regis Kris Kin si din ce am vazut are in apropiere o statie de autobuz, inca nu stiu nimic de metrou[...]
Ești exact la jumatea distanței între Karama Station și Burjuman. Îți recomand Burjuman Station, pentru că e nod și de acolo ai acces la ambele magistrale.

#2712
sorinaque

sorinaque

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.02.2015
Dau mai departe din invataturile de pe acest forum: Daca stai doar 5 nopti inseamna ca nu vei avea timp sa faci o gramada de lucruri, decat ce face turistul classic de o saptamana: un safari in desert, un parc acvatic, 1-2-3 restaurante, un acvariu, urcarea in Burj Khalifa... pentru astea gasesti vouchere de vanzare pe ebay ( nu si pentru Khalifa), e un tip de incredere dxbvouchers cu care toata lumea ( inclusiv eu) a colabrat foarte bine. Cumperi voucheru cu cateva lire, ti-l livreaza omu direct la hotel pentru ca dureaza mai putin si e mai sigur si beneficiezi de al doilea bilet gratis. Decat sa platesti toata cartea , cam 100 euro, si sa te pomenesti cu sute de vouchere cu care nu ai ce face, mai bine iti schitezi un program , niste obiective, si in functie de asta cumperi 2-3-8 vouchere cu maxim 30-40 euro si iti faci treaba cu ele, fara cheltuieli inutile.
Sfatul meu e sa nu sacrifici o zi in Dubai pentru Abu Dhabi, decat daca esti vreun musulman fanatic si vrei neaparat sa vezi o ditai moscheea. Tot ce ofera Abu Dhabi-ul ofera Dubaiul inzecit! Asta e parerea mea.
Hotelul tau e fix intre doua statii de metrou, asa arata harta, la aprox 400m de fiecare, deci cam 5-10 min de mers.
Despre buget, depinde de la om la om, in functie de unde vrei sa mananci, ce excursii vrei sa faci, cat shopping faci...daca vrei ceva economic, ai putea sa aloci 700-1000 euro si sunt sanse sa iti mai si ramana bani. Mancarea ( la mall-uri in special) e cam ca la noi, nu mult mai scumpa. Metroul nu te rupe nici ala. Pe atractii o sa mai dai ceva, dar merita! Noi intr-o saptamana am spart cam 1000 euro, fara fite si extravagante si poate mancand mai putin decat deobicei ( asa a fost sa fie, k nu sunt restaurante la tot pasul, nu de chitrosenie).
Spor la planuit!

#2713
coco$u

coco$u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 05.03.2007
@sebalos
Tu stii cel mai bine ce interese aveti si care sunt lucrurile care va fac placere in calatorii.
Insa, daca nu aveti in plan sa mergeti curand acolo inca o data cel putin, eu zic sa vedeti si sa faceti lucruri pe care nu le puteti face/vedea in alta parte.
Malluri? Gasim din plin si la noi!
Parc acvatic?
Restaurante? Haida de!

Sa spui....

View Postsorinaque, on 24 martie 2015 - 12:28, said:

Sfatul meu e sa nu sacrifici o zi in Dubai pentru Abu Dhabi, decat daca esti vreun musulman fanatic si vrei neaparat sa vezi o ditai moscheea. Tot ce ofera Abu Dhabi-ul ofera Dubaiul inzecit!
mi se pare un punct de vedere foarte ingust.
Moscheea Sheikh Zayed si cladirea Emirates Palace sunt unele dintre cele mai frumoase pe care le-am vazut in toate calatoriile mele.
Si se pot vizita si la interior
La anumite ore (eu am fost de la 11) la moschee se organizeaza tur gratuit cu ghid in limba engleza.

https://www.tumblr.c...ue in abu dhabi
http://commons.wikim...u_Dhabi3815.JPG

Edited by coco$u, 24 March 2015 - 14:46.


#2714
sorinaque

sorinaque

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.02.2015

View Postcoco$u, on 24 martie 2015 - 14:21, said:

mi se pare un punct de vedere foarte ingust.


Nu e neaparat ingust, cele doua cladiri sunt impresionante, insa daca mergi cu autocar+autobus pierzi o zi intreaga. Nu zic ca nu merita, merita, dar poate pentru o sedere mai lunga. Asa pentru prima vizita de cateva zile la Dubai, poate e indicat sa vada omu Dubaiu, si abia apoi sa exploreze vecinii. Moscheea intr-adevar e spectaculoasa, dar mai mult de 30-60 minute nu ai ce face acolo, iar Emirates Palace la fel, e grandios, dar te plimbi un pic ( 10 min) prin receptie, vezi interiorul suflat cu aur si gata vizita. pentru aprox 90 minute de vizita pierzi o zi intreaga in care ai putea vedea alte chestii.
Zici ca mall-uri avem si noi. Scuza-ma dar acum tu vezi lucrurile cam ingust. Nu poti spune ca se compara vreun mall de acolo cu ce avem noi. Si nu ma refer la haine si magazine, ci la dimensiuni, arhitectura si la atractii. Arhitectura de la Ibn Battuta e uimitoare, nici acum nu imi vine sa cred ce au facut aia acolo. Aspectul si maretia Dubai Mall, cu tot cu acvariul si Souk-ul amenajat jos si taxiurile din interior sunt ceva ce nu vezi in fiecare zi. La fel si partia de ski de la MoE. Si cum a zis omu ca merge insotit, e clar ca vor fi impinsi de curiozitatea feminina catre malluri.
Poate era mai elegant sa zici " ba dimpotriva, recomand Abu Dhabi pentru ca sunt niste monumente unice", dar nu ma supar Posted Image
Iar Aquaventure chiar mi s-a parut o atractie unica, nu se compara cu Aqua magic din Mamaia sau cu cel din Otopeni :))

Edited by sorinaque, 24 March 2015 - 15:17.


#2715
coco$u

coco$u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 05.03.2007
Asa e, punctele de interes difera, evident.
Eu nu consider mall-urile ceva ce merita vizitat in Dubai. Da, sunt mari. Am intrat in ele ca sa mananc la food-court.
Si a trebuit sa trec prin unul din ele ca sa intru la Burj Khalifa.

Edited by coco$u, 24 March 2015 - 15:28.


#2716
sebalos

sebalos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 16.05.2007
Multumesc mult pentru sfaturi. Voi reveni in a doua parte a anului pentru a va cere o parere aspra obiectivelor care le vom stabili. In principiu nu sunt iubitor de mall-uri (eu) dar si timpul e cam scurt. Ne vom hotara noi pana la urma ce si cum..

Va doresc numai bine :)

#2717
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

View Postbcs, on 22 martie 2015 - 08:47, said:

As vrea sa folosesc UPC Phone ca sa vorbesc spre Romania (spre fix si mobil) utilizand trafic de internet cu o cartela prepay Etisalat.
Dar am citit urmatorul lucru:
Intrebare: Also, is it true that the likes of viber and tango are banned in the United Arab Emirates?
Raspuns:  true VOIP (to phone lines) are blocked.
Asta inseamna ca nu voi putea folosi UPC Phone? Adica UPC Phone e un true VOIP ca si Viber si Tango?
Multumesc!

Eu am folosit Etisalat foarte mult pentru VoIP, cred ca merge si UPC-ul tau... Ei nu au oprit toate porturile pentru VoIP, ci doar unele... (de ex.) Viber nu mergea, insa se poate folosi Skype...

#2718
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Deci vreme mai de kkt ca asta, greu de imaginat...
Attached File  20150402_105841.jpg   79.86K   68 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate