Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

disparitie fisiere din telefon la comanda "cut and paste".

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mishupopov

mishupopov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.05.2012
Salutare,
Imi cer scuze daca cumva deschid un nou topic in cazul in care este deja deschis.
Am urmatoarea problema: mi-am conectat telefonul Android XperiaP la Windows PC pentru a transfera ceva fisiere din telefon (poze, filme facute cu el). M-a mancat pielea de pe spate sa dau comanda "cut/paste", dupa care - calculatorul, afisandu-mi un timp prea mare de transfer -  nu am mai avut rabdare si am oprit transferul in ideea sa ma mut la alt calculator mai rapid. Din acel moment, mi-au disparut toate fisierele din telefon, carora le dadusem comanda de cut/paste.
Eu nu am reusit sa le mai vad, desi am incercat varii programe de recuperare date/partitii. In Windows, nu pot vedea telefonul ca "External disk" ci doar ca "Internal storage", el nefiind prevazut cu port pt. card extern.

Se mai pot recupera acele fisiere? Aveti idee daca se mai poate face ceva?
Va multumesc.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
din ce ai descris as zice ca nu
vezi daca ti le mai afiseaza in telefon cu vreun manager de fisiere

in mod normal cand dai cut fisierele se sterg numai dupa ce s-a efectuat complet transferul

#3
mishupopov

mishupopov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.05.2012
Multumesc pentru raspuns.
In telefon fisierele nu mai sunt vizibile, din pacate. Am incercat cu aplicatia File manager. De asemeni si in Windows. Spatiul disponibil vs. spatiul total imi demonstreaza ca fisierele nu mai exista.
In mod normal e cum spui tu (cel putin in Windiows asa e). In mod anormal, la mine exact asa s-a intamplat. Ulterior, am mai facut o proba similara, si s-a confirmat.
Pe mine m-ar fi interesat daca exista ceva programe de recuperari date de pe telefoane mobile, care sa si functioneze.
Am telefonul root-at.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate