Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Raiffeisen Romania - topic dedicat

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
5585 replies to this topic

#55
MihaiRo77

MihaiRo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.08.2018
Are cineva pachetul ala complet cu totul gratuit dacă ai minim 2000 de lei întrări lunare?
Aspecte negative?

#56
fratele_Valerica

fratele_Valerica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 30.03.2011
Această bancă este singura care nu mai oferă absolut nimic la depozitele în EURO, dobânda fiind...hilară, de 0,01%, adică mai bine îți retragi banii din moment ce comisionul de cont este 1 euro pe lună și taxa de casierie, 1%.

#57
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001

Vizualizare mesajMihaiRo77, pe 04 octombrie 2018 - 00:14, a scris:

Are cineva pachetul ala complet cu totul gratuit dacă ai minim 2000 de lei întrări lunare?
Aspecte negative?
Eu. Niciun aspect negativ. Dacă ai nevoie de bani lichizi îi scoți de la orice bancomat al oricărei bănci fără comision. Trimiți, primești bani fără comision. Comision zero de administrare.  Mai ai avea nevoie de altceva?

Vizualizare mesajEduard55, pe 12 mai 2018 - 09:25, a scris:

Dacă îmi trimit lunar 2000 de lei de la alta banca, pe care ulterior ii trimit de la raiffensen înapoi la banca inițială se mai considera încasări?

Da. Așa face soția mea care primește salariul la BRD, doar că rămân la Raiffeisen și nu-i mai retransferă la BRD. Nici nu ar avea de ce.

Edited by badmania98, 17 October 2018 - 20:37.


#58
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
De ceva luni folosesc transilvania si am cam uitat de contul de la astia, nu am mai alimentat nimic... aveam cont dinamic cu 5 lei pe luna... mi s-a adunat vreo 12 lei datorie si am primit sms sa o achit... am bagat 10 lei la un automat din ala ca era singura bancnota pe care o aveam, au ramas 2 lei si ceva... ma gandeam ca se considera achitate macar doua luni din urma, cum se intampla la restul serviciilor... nope, mi-au inchis contul... "Ne pare rau sa te anuntam ca in data de xxx contul tau curent a fost inchis ca urmare a datoriei acumulate. Vestea buna pentru tine e ca a fost anulata si datoria fata de Raiffeisen Bank. O zi buna!"

WTF? Daca ma duc sa redeschid, oare refuza? Par sa nu prea mai aiba chef de persoane fizice...

#59
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.05.2013

Vizualizare mesajTruthHurts, pe 28 noiembrie 2018 - 16:10, a scris:

De ceva luni folosesc transilvania si am cam uitat de contul de la astia, nu am mai alimentat nimic... aveam cont dinamic cu 5 lei pe luna... mi s-a adunat vreo 12 lei datorie si am primit sms sa o achit... am bagat 10 lei la un automat din ala ca era singura bancnota pe care o aveam, au ramas 2 lei si ceva... ma gandeam ca se considera achitate macar doua luni din urma, cum se intampla la restul serviciilor... nope, mi-au inchis contul... "Ne pare rau sa te anuntam ca in data de xxx contul tau curent a fost inchis ca urmare a datoriei acumulate. Vestea buna pentru tine e ca a fost anulata si datoria fata de Raiffeisen Bank. O zi buna!"

WTF? Daca ma duc sa redeschid, oare refuza? Par sa nu prea mai aiba chef de persoane fizice...

Daca ai uitat de el .. de ce vrei sa il re-deschizi? Sa platesti 4 ron per luna?

Cred ca ti-l vor re-deschide, dar probabil iti vor cere cei 2 RON :)

#60
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Voi mai gasiti optiunea de a reincarca, cartele, in special Vodafone?Ma tot chiorasc la aplicatie si nu mai gasesc optiunea asta...

#61
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Eu nu (mai) văd așa ceva în aplicație. Dar oricum, e o diferență dacă reîncarci cu card de debit pe site-ul Vodafone / Orange??

#62
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
De ce nu vin mesajele? La un card de credit aștept mesajul de la 3DSecure și PIN-ul de aproximativ 4 ore.
Ce dracu să mai fac?

#63
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.05.2013
E card gold? Vezi ca pt a-l folosi online trebuie sa faci mai intai o transactie cu PIN-ul la POS, sau poti sa suni la un nr de telefon, Vezi pliantul primit cu cardul pt detalii.

#64
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Da, e gold.
Ideea e că nu am PIN, pentru că ăla e furnizat prin SMS.

#65
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.05.2013

Vizualizare mesajKyKyKyKy, pe 20 decembrie 2018 - 18:32, a scris:

Da, e gold.
Ideea e că nu am PIN, pentru că ăla e furnizat prin SMS.

Poti sa mai trimiti un SMS pt PIN . Daca ai convertit un card de cumparaturi in card gold sunt sanse ca pin-ul sa ramana acelasi. La mine asa a fost

#66
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Nu, e nou.
Am sunat de două ori, am retrimis codul acela de vreo 3 ori, au încercat și la telefon metode și tot nu merge.
Au spus că mi l-au activat ei, dar problema e că nu primesc niciun mesaj.

Mi-au spus că apar mesajele ca fiind transmise, dar nu am primit nimic.

Am nevoie urgent de cardul ăsta. Magazinul nu lucrează sâmbătă și duminică, iar un card nefuncțional este gunoi.

#67
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Eu am pățit fix la fel când mi-am portat numărul de telefon din Vodafone la Orange.

#68
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Al meu e portat de 1 an și ½.

#69
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.05.2013
Fa rost de un nr neportat, si cere SMS-ul acolo . E adevarat ca nr meu nu e portat, si nu am avut probleme.

#70
george_c_ro

george_c_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 06.04.2012
Nr de telefon pe care astepti sms-ul este acelasi cu cel declarat la banca cand ai actualizat datele ?

#71
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Da.
Am fost ieri la Raiffeisen și am solicitat schimbarea numărului de telefon pe altul unde BCR sigur îl vede și emite. Am sunat înapoi la *2000 și am primit PIN-ul după 4 apeluri, dar 3D Secure tot nu merge!!!

Vizualizare mesajunknown_35, pe 20 decembrie 2018 - 19:56, a scris:

Fa rost de un nr neportat, si cere SMS-ul acolo . E adevarat ca nr meu nu e portat, si nu am avut probleme.

Și de fiecare dată să pun cartela pentru 3D Secure? Pe lângă asta, să mai plătesc și reîncărcarea. Sunt 3 carduri, deci 3 bănci: BCR, BRD și Raiffeisen.
BCR - merge pe număr portat;
BRD - merge pe număr portat;
Raiffeisen - nu merge. Abia pe numărul asociat unui cont BCR a mers PIN-ul, dar fără 3D Secure.

#72
george_c_ro

george_c_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 06.04.2012
nr este portat in reteaua Digi ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate