Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Unghie incarnata - Armata?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"mult succes si ar fi bine ca unii care au chef de bascalie sa se abtina in fata unui tanar de 18 ani care in mod indirect le-a dat o lectie . dar na , cine sa inteleaga ?"
O lectie de ce? Ca nu stie ca nu te duci la un magazin de mobila ca sa-ti cumperi palton? Ca nu stie ca fiecare lucru isi are locul lui? Ca pentru boli, te adresezi medicilor, pentru armata , intrebi la garnizoana, ca pe forum   nu vei gasi rezolvari exacte si obiective la asemenea probleme? Ca doar din comoditate sau lene pui asemenea intrebari pe forum?

#20
cobrast

cobrast

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 134
  • Înscris: 21.04.2014
Acum nu mai sunt soldati. Doar mercenari.

#21
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postserginho74, on 17 ianuarie 2015 - 00:37, said:


mie mi-ai castigat respectul pentru ca cel putin spre deosebire de multi asa zis destepti care scriu pe forumul asta , ai notiunea elementara de a saluta , de a te prezenta .
urmeaza-ti visul . oricare ar fi el .
incearca sa-ti rezolvi problemele cu unghiile incarnate la medic . pe forum vei primi doar bascalie .
exista in armata si oameni care poarta ochelari sau au dioptrie doar la un ochi , cum e cazul tau .
mergi la comisariatul de care apartii si intereseaza-te acolo .

mult succes si ar fi bine ca unii care au chef de bascalie sa se abtina in fata unui tanar de 18 ani care in mod indirect le-a dat o lectie . dar na , cine sa inteleaga ?

mie nu,
la varsta de 18 ani ar trebui sa stii sa te prezinti la Centrul Militar Zonal pentru luarea in evidenta
ce soldat este asta daca are nevoie de google pentru a rezolva o problema?

#22
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
unii dintre voi sunteti mult prea aspri .
omul a venit si in mod absolut corect a pus o intrebare .
sa-i raspunzi in felul in care au facut-o unii care au pretentia ca sunt superiori nu e in regula .

MarianG , e un copil de 18 ani si nu un soldat .

myshyk , o lectie de politete comparativ cu raspunsurile primite de la unii . in rest e corect ceea ce spui in postul tau dar uita-te ce i-ai spus prima data : "Inscrie-te la masterchef, daca vei castiga, vei putea fi un loial bucatar la popota ofiterilor. Chiar si in Afganistan."  ti se pare in regula ce i-ai spus sau e doar un misto de doi bani ?

#23
UbeDoble

UbeDoble

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 01.11.2014
E un misto de doi bani.  Unii atat pot face!

#24
DragosAndreiR

DragosAndreiR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.01.2015
In regula, multumesc tuturor pentru pareri si indicatii. Unghiile mi le tai drept, nu le rotunjesc in jos. La mine a aparut problema din cauza papucilor prea stramti, plus ca panaritiul a agravat situatia. Unghia halucelui drept si jumatate din unghia halucelui stang mi-au fost scoase la inceputul lui decembrie 2014. Am incercat pe tot posibilul sa nu port incaltaminte stramta cand trebuie sa ies, in rest stau descult, imi place. Igiena corporala o mentin, nu neglijez, dar cum au spus unii dintre voi, deranjeaza atunci cand pasesc, iar de alergat sa nu mai spun. Aveti dreptate, in Romania armata a ajuns la cel mai josnic rang,soldatul fiind sluga tuturor. Inca o data, va multumesc pentru raspunsuri si aveti grija de voi, ne vedem pe urmatorul topic!   Posted Image

#25
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012

View PostDragosAndreiR, on 16 ianuarie 2015 - 21:51, said:

Buna ziua. Ma numesc Dragos si am 18 ani. De cand eram mic imi doresc sa ajung in armata, sa port uniforma, sa indeplinesc diferite misiuni si sa-mi servesc patria. Din pubertate, insa, lucrurile au luat-o razna. Principala mea problema este una de sanatate, mai clar unghiile incarnate. Sufar de acestea de 4 ani si am fost operat de 3 ori(extragere partiala sau completa). La haluce, ambele picioare, unghiile cresc putin in carne pe lateral, provocandu-mi dureri, umflaturi si discomfort. Nu pot alerga cum puteam in copilarie, unghia apasandu-mi in carne. Plus ca port si ochelari, dioptrie doar la ochiul drept, cel stang fiind neafectat. Ma simt captiv, inima imi spune ceva, dar corpul nu-mi permite( ma refer la degetele de la picioare). In rest, in ceea ce priveste sanatatea, stau bine. Fac sport, sunt apt, nu fumez, nu fac parte din anturaj, ma consider diferit. As dori niste pareri in ceea ce priveste micul handicap si daca se poate face ceva sa ameliorez situatia, sau sa scap de ea definitiv ca sa-mi pot implini visul. Multumesc anticipat.

te-ai vindecat?

#26
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
Caut persoane care suferă de foarte mulţi ani de unghii incarnate pentru a încerca un nou tratament, fiind la început îl ofer fără bani înainte pe bază de ci. cu obligaţia de a posta review-uri pe net unde am publicata cartea şi de a comunica rezultatul plus facilitatea ca după vindecare să evalueze/stabilească suma ce o datorează pentru tratament.

Tratamentul se va putea cumpăra în curand si in romană de pe:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c0FEgfYUd4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by aazz, 31 August 2016 - 11:18.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate