Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Allview P6 Energy

- - - - -
  • Please log in to reply
356 replies to this topic

#19
Al3xxxinho

Al3xxxinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 14.03.2007
Dany, tepari e mult zis. Sunt doar bisnitari cu acte in regula. Cumpara de unde e mai ieftin si vand la fraierii de romani ... Au si cateva telefoane reusite ce-i drept, dar pe marea majoritate softul si proasta optimizare le strica ...

 darkss, on 16 ianuarie 2015 - 22:11, said:

poti lua un samsung s3 sau ceva asemanator , macar stii ca e de calitate

S3, de calitate ? Ma faci sa rad ! :))

#20
darkss

darkss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 02.06.2014
Eu zic ca e de calitate decat Allview..

#21
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 05.09.2012
La telefoanele astea allview sau cum se mai numesc ele(gionee,walton etc) le strica foarte mult romul care e foaaarte prost optimizat,eu nu cred ca tine atat de mult bateria nici la telefonul de mai sus,dar o sa apara alte romuri pur aosp si o sa vada diferenta.

#22
dyya92

dyya92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.10.2013
Un mic review:

http://goo.gl/kCR2KK

#23
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

 gigi_4476, on 16 ianuarie 2015 - 13:00, said:

allview ? Posted Image
da sti ca nu e facut la noi , sau de allview deloc numai softu si aia nu prea cred , prietena mea are un allview de 1 am jumate deja si merge ca in prima zi si la scapat pe saracu de numa, sincer nu inteleg ce e cu ura asta OMG ALLVIEW -_-

OT: interesant telefonu parca as lua unu numa pentru bateria aia , ca sincer cu lenovo vibe x2 ce am acuma e cam nasol abia duc o zi la limita :s, ata timp cat se misca decent pe fb, youtube e.t.c.. nu imi pasa daca tine bateria

 darkss, on 16 ianuarie 2015 - 22:11, said:

La 850 lei poti lua un samsung s3 sau ceva asemanator , macar stii ca e de calitatePosted Image

Hai sa iti zic cat de calitate e galaxy s3 , sora mea si-a luat unu acu ceva timp prima cazatura normala si a murit ecranu , prietena mea cu un "rahat"de allview la scapat si in wc pe jos pe tot felu de suprafete si nu are nimica , arata ca dupa razboi dar merge bateria tine poate vorbi cu el , iam zis ca ia dau lenovo vibe x2 ce il am ca nu prea imi place beteria la el dar nu vrea sa auda sa lase tancul ei de allview pentru un telefon asa subtire, sau arc s ce inca il am telefonu ala o cazut pe beton de x ori nu a patit nimica, dar in schimb s3-ul lui sora mea in 1 an a avut 1 ecran dead si de 2 ori a crepat sticla de la niste cazaturi banale, asa ca lasama cu s3 si calitate toata lumea stie ce fragil s3 este , cauta pe net daca nu crezi

#24
darkss

darkss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 02.06.2014
Da a avut sora ta noroc cu el dar eu am un telefon Allview si de 3 ori l-am trimis la service, daca se mai strica odata bucati il fac.

#25
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

 darkss, on 25 ianuarie 2015 - 12:48, said:

Da a avut sora ta noroc cu el dar eu am un telefon Allview si de 3 ori l-am trimis la service, daca se mai strica odata bucati il fac.
Da scuzama , dar tu ce faci cu telefonu , pentru ca la servici vad tot felul de marci de telefoane , allview sony lg samsung lenovo eboda evolio e.t.c.. si inca nu am auzit pe nimeni sa se planga de ele , ce au zis uni e cat de "incete"sunt unele telefoane , nu am auzit sa aiba probleme tehnice cu ele , iam facut cadou la o colega o tableta enoda de 300lei nu mai tin minte numele acuma 9 luni , inca merge singura problema e bateria dar aia a fost de la inceput , capacitate mica.
Cum am zis nu inteleg ce faceti voi cu telefoanele de vi se strica , nu sunt fan allview pentru ca nu am cum eu am doua telefoane un xperia arc s si un lenovo vibe x2, dar pentru bani care dai pe ele parerea mea ca sunt mai mult decat ok , ca sa zic ca am vazut un eboda v45 parca mergand mai bine decat arc s-ul meu vechi am ramas masca, un telefon de 400lei ia da clasa la un telefon care cand l-am luat am dat 1400lei pe el , da nu are constructia de la arc s sau camera foto care sincer ia da clasa(cel putin la filmat) si la vibe x2 ce am , dar pentru un telefon de 400lei nu ai ce sa ia reprosezi.

PS: scuze pentru cum scriu  de pe un telefon nu e tocmai usor:(

#26
darkss

darkss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 02.06.2014
Uite eu sap cu el șanturi si de asta se mai strica :)) ce pot face cu el, il folosesc pe net ,mai un joc la plictiseala si se strica din senin :))

Edited by darkss, 26 January 2015 - 15:37.


#27
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

 darkss, on 26 ianuarie 2015 - 15:36, said:

Uite eu sap cu el șanturi si de asta se mai strica Posted Image) ce pot face cu el, il folosesc pe net ,mai un joc la plictiseala si se strica din senin Posted Image)

Stai bine la noroc atunci ce sa zic :D , eu cu batranul meu arc s am uitat o data de el si hopa in apa cu el in buzunar :P , am zis ca nu mai are scapare dar merge si in ziua de azi de numa , recunosc mi-am dat seama repede si am scos bateria ca fulgeru din el si desfacut bucati a stat doua zile la caldura + curatat cu alcool , ca veni vorba imi aduc aminte de un samsung star parca ce a dormit o noapte in paharu de bere pana la jumate si culmea ca a mers dupa aceea doar ca nu mai mergea butonul de home si de camera in rest a mers pana bateria sa unflat ca un pepene :P

#28
Iuliskaya

Iuliskaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 01.04.2014
http://www.simion.eu...iew-in-detaliu/

dupa ce am citit review-ul ma bate gandul sa-l cumpar , dar mai astept sa scada pretul :) . in 2-3 luni mai taie 100-150 de lei .

#29
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007
Detine cineva acest telefon ? Daca da, ar putea sa posteze dimensiunile bateriei (lungime, latime, grosime), evebntual si o poza ?
Se multumeste !

#30
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

 Iuliskaya, on 31 ianuarie 2015 - 21:28, said:

http://www.simion.eu...iew-in-detaliu/

dupa ce am citit review-ul ma bate gandul sa-l cumpar , dar mai astept sa scada pretul Posted Image . in 2-3 luni mai taie 100-150 de lei .

La Antutu Baterry test am vazut in review ca scoate 10050 puncte, peste concurenta, dar eu am scos cu Viper S 8400 puncte, multumitor tinand cont ca are caracteristici cu ceva peste P6 Energy si este mai zvelt ...

#31
Andron27

Andron27

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.03.2015
Detin acest telefon de 2 saptamani si sunt foarte multumit de el. Are un design foarte interesant. Chiar am testat timpul de convorbire si este adevarat. Recomand cu incredere! Posted Image

#32
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

 Andron27, on 03 martie 2015 - 14:27, said:

Detin acest telefon de 2 saptamani si sunt foarte multumit de el. Are un design foarte interesant. Chiar am testat timpul de convorbire si este adevarat. Recomand cu incredere! Posted Image

Pune, te rog, dimensiunile bateriei.

#33
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
Dragi colegi utilizatori ai produselor ALLVIEW,
Vreau sa aduc in atentia dumneavostra un caz concret petrecut zilele acestea cu doua produse ALLVIEW, unul al unui amic si unul al fratelui  meu, dar totodata si magaria sau pupincurismul celor de la ALLVIEW.
Sa incepem:
1. MAGARIA ALLVIEW - Fratele meu are cumparat de mai bine de un an un Viper. De ceva vreme mufa de incarcare facea figure si nu incarca tot timpul. Stiind ca e in garantie l-a trimis in service pt remedierea defectului. Dupa cca 3 saptamani il suna si ii spune ca ii anuleaza garantia pe motive de soc mecanic. Intr-adevar, telefonul prezinta 2 urme minore, abia vizibile de zgarieturi pe lateral, dar acestea provin de la chei sau blecurile metalice atasate de acestea atunci cand il tine in buzunar, pt ca nici eu, nici fratele meu nu suntem adeptii huselor la telefoane. Telefonul in rest e tzipla, nu a cazut niciodata pe jos, pt ca la cat de bune sunt, cred ca la prima cazatura se fac praf. Normal ca nu am acceptat explicatia si am cerut repararea lui pe garantie, dar au refuzat si au trimis telefonul fara sa il repare, dar au anulat garantia. Normal l-a reparat pe banii lui.
2. PUPINCURISMUL ALLVIEW - Amicul meu si-a cumparat undeva in februarie un model P daca nu ma insel, iar dupa 2-3 zile il scapa cu fatza pe gresie facand praf ecranul. Il trimite pe garantie spunandu-le ca ecranul sa crapat de la sine in momentul intrarii in locuinta de la schimbul brusc de temperatura, afara fiind -5 grade, iar in locuinta + 21. Tot asa, dupa cca 3 saptamani il suna si ii spune ca acesta a suferit un soc mecanic (ceea ce era real si foarte evident, la halul in care arata ecranul) si ca ii anuleaza garantia. Ii trimite telefonul nereparat si garantia anulata. Dupa ce primeste telefonul, amicul meu ii suna iar si le spune ca in cazul in care nu i se repara telefonul pe garantie, ii va da frumos in judecata folosindu-se de toate cunostintele sale juridice, acesta fiind procuror. Va dati seama ca dupa acest avertisment, cei de la ALLVIEW si-au schimbat imediat atitudinea si au cerut restituirea telefonului in vederea repararii, invocand motivul ca “Noi urmarim satisfacera clientilor nostrii”.
Dupa cateva zile a primit un telefon nou cu garantie si tot ce trebuie.
Vi se pare corect? Mie nu !!!!  Mi se pare discriminare !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!
RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!! RUSINE ALLVIEW !!!

#34
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Subscriu ca sunt foarte nesimtiti si nu vor sa trateze deloc , corect si profesionist situatiile de garantie . Am dus spre deosebire - Samsung la garantie pentru probleme cu placa de baza si bateria , si avea urme de soc pe toate partile , si au scris respectiva problema si au reglementat situatia . In schimb la Allview prima data cand l-am prezentat la garantie mi-au spus ca nu se poate face predarea caci nu am foaia alb/rosu din cutie cu care a venit - acela fiind unicul certificat de garantie valabil ?! O sa astept ultima zi de garantie pentru jegul de telefon pe care-l am de la ei si-l predau atunci , ca arata impecabil , nefolosit , dar pierde semnalul si ar fi cam a treia intrare in garantie pentru aceiasi situatie , inca nerezolvata .
Am comandat un X1 Xtreme mini verde de BF de la ei trimis cu defect de fabricatie si software . L-am dat inapoi a doua zi si l-au pierdut prin sediu - dar cica e vina mea ?! Mi-au returnat banii la 3 luni dupa comanda ca atunci l-au gasit , cu problemele aferente , dar ma voi asigura cu toate masurile necesare ca aceasta situatie sa nu treaca neobservat pentru marele pseudo-producator Visual FAN .

Update-uri nu primesti - deci asta inseamna respect

#35
stefan_bv

stefan_bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 23.01.2014
Imi spuneti va rog cati GB din cei ~8 GB memorie interna mai raman disponibili ?
As vrea sa stiu daca o sa pot sa imi updatez aplicatiile preinstalate si sa descarc din Play altele.
Mersi

#36
gigelyus

gigelyus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.02.2014
Cu multa stima am urmatoarea dilema ,, dupa updatul oficial la acest telefon Allview P6 Energy la vizionarea programelor TV online din browser sau aplicatii android specifice ( .... chiar si DIGI ONLINE) merge cateva secunde dupa care se opreste stream-ul pe imaginea respectiva a postului receptionat (unul oarecare).Doresc sa ma sfatuiti,sa ma ajutati cum pot rezolva aceasta problema.Mentionez ca am abonament la RCS&RDS cu trafic net nelimitat inclus

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate