Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Termostat centrala termica cu posibilitatea blocării accesului la programare?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Buna dimineața. Aveți idee dacă exista un termostat de ambient la care sa pot bloca accesul la programare ( printr,o cheie electronica). Mulțumesc.

#2
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
Acest termostat il folosesc si are aceasta functie,

http://www.politop.r...manual_q7rf.pdf

#3
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Si eu folosesc acelasi cronotermostat, insa functia de blocare TASTE este valabila numai pt cei mici!

#4
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Am și eu acel model, ma interesează un cifru ceva....
M-am gândit sa pun senzorul în camera de supravegheat și aparatul în alta. Distanta ar fi de 5 metri. Nu știu dacă nu influențează rezistenta firelor valoarea senzorului


Singurul convenabil ( pe care l-am gasit eu) ar fi acesta   Ar mai fi si acesta dar e mult mai scump

Edited by orlandobarbulescu, 16 January 2015 - 09:58.


#5
Edgar81

Edgar81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 11.12.2006
Sper ca nu incalc nicio regula a forumului daca reactivez un topic vechi de aproape 7 ani.

Caut un termostat cu fir cu posibilitatea blocarii accesului cu PIN. Ma intereseaza sa nu se poata modifica absolut nicio setare (inclusiv temperatura) daca nu cunosti codul PIN. E o cladire cu acces public si uneori unii oameni care se plictisesc modifica temperatura.

Multumesc!

#6
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
M-am gândit la acesta  dar trebuie aflat daca se poate bloca accesul din aplicația software  Ar fi acestadar nu știu de unde să îl cumpăr.

Edited by orlandobarbulescu, 11 January 2022 - 07:29.


#7
Edgar81

Edgar81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 11.12.2006
Am gasit DG909. Producatorul mi-a confirmat ca ai nevoie de PIN pentru orice modificare, dar pe Softpedia mi s-a spus ca termostatul are multe probleme.

#8
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Eu nu am gasit nimic rău despre ele pe .net. Asta nu îmseamnă că nu sunt probleme. Doar că eu nu am găsit. Sunt recenzii negative la cel RF dar toate termostatele fără fir au astfel de probleme...unele datorate construcției proaste, altele utilizatorului. La cât costă eu aș lua unul dacă am probleme îl trimit înapoi.

#9
nan_a

nan_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 06.03.2007
Cauta DG19 ca si termostat este si WiFI si RF si iti pot confirma ca sa ai access la programari poti seta un PIN.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate