Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Xiaomi Mi Note Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Știi cum e vorba aia, de gustibus non disputandum

#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Asa-i, gusturile nu se discuta. Dar cred ca am mai spus aici sau in alta parte ca Mi Note Pro nu e un concurent direct la HTC One M8/Galaxy S5 ori urmatoarea generatie de flagship de la HTC ori Sammy, ci la Note 3/4 si alte phablet-uri.
Iar in cazul asta Mi Note Pro cam castiga atat la pret, dotari, cat si la dimensiuni.

#21
ryo629

ryo629

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 22.06.2014
http://pricebaba.com...omi-mi-note-pro

aprox 2.200 lei.

a comandat cineva de la ei pana acum?

#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/xiaomi/xiaomi-mi-note-pro-va-fi-disponibil-comercial-in-china-incepand-cu-31-martie-la-un-pre-de-520_25978.html

#23
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
http://www.androidau...a-price-606458/

http://www.gsmarena....-news-12172.php

#24
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007
Stati linistiti.

Bateria nu tine mai mult de 12h... cu ceva tweakuri profi la thermal engine... poate.. il folositi mai intens 8h.

Singura varianta este cea cu auriul (sampanie) si alb... nici macar de fete nu pot sa zic ca e.

La banii aia.. cumparati un mi4 si szpe mii de accesorii pentru el.

stiu toate astea de la cativa useri: romani, sarbi, englezi...

Ca sa nu mai zic ca sunt cateva sute de unitati intoarse in service cu ecran verde sau caramizi la purtator.

Edited by gtiu, 01 July 2015 - 15:55.


#25
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Mi4 e vechi

#26
1RamseY1

1RamseY1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.06.2014

View Postgtiu, on 01 iulie 2015 - 15:54, said:

Stati linistiti.

Bateria nu tine mai mult de 12h... cu ceva tweakuri profi la thermal engine... poate.. il folositi mai intens 8h.

Singura varianta este cea cu auriul (sampanie) si alb... nici macar de fete nu pot sa zic ca e.

La banii aia.. cumparati un mi4 si szpe mii de accesorii pentru el.

stiu toate astea de la cativa useri: romani, sarbi, englezi...

Ca sa nu mai zic ca sunt cateva sute de unitati intoarse in service cu ecran verde sau caramizi la purtator.
How come?
Sursa? Sau sursele...

#27
Baiony

Baiony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.09.2004
... hihihihihihiiii ... am pus-o .. chiar azi l-am comandat de la ibuygou .. :D ...

#28
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007
Sunt super moderator pe forumul oficial xiaomi. Sursa mai de increderer decat plangerile celor de acolo... nu cred ca exista.

sursa super de incredere: BalcanGSM - deasemenea Smod acolo.. prieten bun... care mi-a scufundat si mie corabiile. Omul ala cu multe tweakuri de sistem abia daca trage 8h de baterie. + ca din 12 bucati venite... 8 s-au intors inapoi cu ecran verde. Si vorbesc de folosinta normala.. nu jocuri sau facebook.

@exydos:  Daca mi4 e vechi...
  Zi si mie cu ce-as putea duce procesorul ala in 2.4 ca de mai bine de 1 an.. in cel mai performant joc.. nu vad mai mult de 1.7 Ghz in procesor. Stau si ma gandesc ca folosesc un mustang sa car cumparaturile de la piata.
Ca sa nu mai zic ca n-a vazut in viata lui mai putin de 1gb liber.
Daca Mi4 e vechi.. dece nici o alta versiune de telefon nu mai poate 4K pe filmari?
Pana in Noiembrie la MI5 ... mi4 e inca de actualitate. Si cu ultimele modificari pe driverele camerei.. a cam inceput sa ruleze.

Dar te rog.. banii tai, nevii tai... pofteste la un Mi note Pro - sampanie.

Oameni care au folosit Mi4 si apoi au facut upgrade la Mi note Pro declara: cea mai mare dezamagire. :)   ( Daca vrei ecran mai mare - ia un Mi note: acelasi harware ca la MI4 dar ecran mai mare + dual flash)

Edited by gtiu, 02 July 2015 - 08:58.


#29
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Ai dreptate in toate privintele, mai putin asta:

View Postgtiu, on 02 iulie 2015 - 08:54, said:

Daca Mi4 e vechi.. dece nici o alta versiune de telefon nu mai poate 4K pe filmari?

Sunt deja destule telefoane pe piata (chiar daca unele incadrate drept phablet din cauza dimensiunii) ce pot sa filmeze 4K. Printre ele ar fi Galaxy Note 3/4, Xperia Z2/Z3, Nexus 6, OnePlus One, etc.

#30
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
@gtiu eu am mi3 și nu cred ca merita upgrade-ul la mi4, mi-aș lua un s6

Edited by exydos, 02 July 2015 - 11:39.


#31
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009

View Postexydos, on 02 iulie 2015 - 11:38, said:

@gtiu eu am mi3 și nu cred ca merita upgrade-ul la mi4, mi-aș lua un s6
Ba merită deoarece e mai compact, 3gb ram, display mai bun iar prețul a scăzut foarte mult. Îl găsești sub 250$. Nu cred ca îți cumperi s6 cu banii ăștia.
Mi Note Pro nu merită din cauza procesorului gurmand și a displayului care chiar dacă nu ar avea probleme tot nu merită deoarece cere multe resurse iar în utilizare nu se vede  diferența cu un FHD. Cu Xiaomi Mi Note e altă poveste. Arată superb, are cel mai bun display dintre telefoanele Xiaomi, face poze superbe și nu are nici-o problemă cu displayul. Îți spun din experiență personală. Am folosit unul timp de o lună și l-am vândut unui prieten care e foarte încântat de el.

#32
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
@roby2fine,  totuși nu prea m-a convins mi4sa sa îl cumpar. Începe sa  ma enerveze mi3-ul: întârzie la tastat uneori,  alteori nu vrea sa se deblocheze din prima, are lag câteodată, pe unele părticele din ecran  se "întrerupe touch-ul.

Mi4 e frumos pe negru, dar iarăși cele enumerate mai sus nu sunt argumente care sa îmi schimbe telefonul.  Începe sa ma dezamăgească xiaomi,  brățară mi s-a rupt întâmplător,  castile v2 nici azi nu îmi plac cum se aud,  am avut înainte veșnic gr06, iar v3 nu merita upgrade ul deloc.
P.S: problemele alea de mai sus se manifesta doar 30% din utilizare

Edited by exydos, 02 July 2015 - 17:40.


#33
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Problemele pot fi cauzate de rom. Încearcă un fresh install ca se rezolva toate în majoritatea cazurilor.
La MiBand și mie mi s-a rupt brățara după aproximativ două luni însă găsești la 3$ bucata originale.
Căștile nu am ce să le reproșez. Se aud exact cum îmi place.
Cei de la Xiaomi nu fac produse perfecte, nimeni nu face. Însă fac produse mai bune și mai ieftine decât mulți alții.

#34
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Îmi pun romul de pe xiaomi. Eu aproape în fiecare săptămână îl tot schimb și problemele alea tot persista. Xiaomi pistons v2 is bune dacă treci de la niște casti de 20lei,  dar eu am trecut de la casti de 200 lei

#35
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Am avut AKG și Sens și tot mai bune mi se par Pistons.
Probleme la touch încă nu am auzit să aibă nimeni și sigur nu din cauza romului așadar e posibil să fie ceva hardaware, desi dacă nu se manifestă permanent e puțin ciudat.

#36
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Nu știu,  poate încă nu mi am găsit perechea perfecta de tipsuri,  dar vsonic  gr06 un timp erau considrate cele mai bune casti în ear de pana la 100$. Eu as zice ca pistons îs acceptabile.
Cu touch-ul apasam uneori pe litera p și nu vroia sa o tapeze,  blocam deblocam telefonu de 2ori  și era ca și rezolvata problema.
Apropo de pe aliexpress care brățară sa îmi iau,  aceasta e ok pe 5dolari: http://www.aliexpres...2339931019.html

Edited by exydos, 02 July 2015 - 21:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate