Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

design si croitorie

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ladyfelicia

ladyfelicia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.10.2014
Salut !! Am multe idei de haine le desenez unele le-am si creeat. Problema este ca se apropie o nunta am o idee de rochie si nu gasesc pe nicaieri ceea ce vreau eu! As vrea sa gasesc  un loc unde sa ma primeasca cu desenul materialul meu si cu accesoriile si sa mi se faca rochia dat fiind faptul ca masina mea de cusut nu mai are curea ( mecanica) si orice alta curea pusa o rupe...unde sa merg ce imi recomandati ??  ( nu conteaza cat costa :) )

#2
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Pune la masina o pereche de ciorapi lungi de dama din nailon. Strange bine si fa nod mic!

Edited by Quantum, 14 January 2015 - 01:38.


#3
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Exista case de moda, ateliere de croitorie la comanda pentru asa ceva. La casele de moda au si tot felul de materiale deosebite, preturile sunt totusi mari, aia fac unicate, cel mult serii mici, adica 5-6 rochii bazate pe un model, dar cu mici diferente (tesatura, culoare, accesorii, etc) din cate-am inteles.
In privinta masinii de cusut ar trebui sa cauti un mecanic din domeniul confectiilor textile, ar trebui sa-ti poata recomanda sau aduce o curea de transmisie potrivita, eventual sa-ti regleze masina. Sau cauta pe net piese de schimb pentru modelul tau de masina, dar cred ca o revizie tehnica este utila.

#4
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
ce buget ai? Eu stiu pe cineva care se ocupa cu asa ceva, dar nu scoate rochia sub 2000 lei...

#5
ladyfelicia

ladyfelicia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.10.2014
Ma refeream la ceva mai mare gen croitorie sau societate de genul. Persoane care fac haine acasa stiu si eu dar nu sunt multimita ca una zic si alta primesc...iar daca e de aplicat pietricele paiete sau mai stiu eu ce nu cred ca se baga. Iar la 2000ron scuze dar ma duc in cocor si imi aleg ceva similar la mai putini bani fara batai de cap....dar dezavantajul e ca tot nu e cum vreau eu

#6
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
persoana de care iti vorbeam are atelier de croitorie, cu vreo 10 cucoane care trag de zor la masina. El sta si face modele sau ce-i mai cer clientii. Atelierul a fost la origine pentru produse promotionale (tricouri, uniforme pentru promoteri) dar s-a reprofilat si acum lucreaza numai rochii pentru ocazii. Probabil ca o fi castigul mai mare. Sigur, daca ma-ntrebi pe mine, este jaf la drumul mare sa ceri min 2000 lei pe o rochie, dar exista persoane ca tine care vor sa-si aleaga modelul, materialele si sa urmareasca indeaproape procesul de fabricatie, iar atfel de persoane se pare ca sunt dispuse sa dea sume de genul asta.

#7
leiiana

leiiana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 14.02.2011
daca mai esti interesata, iti pot realiza rochita, dupa poza

#8
ladyfelicia

ladyfelicia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.10.2014
Pret?

#9
leiiana

leiiana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 14.02.2011
in functie de model, material

#10
Cosmin9104

Cosmin9104

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 30.09.2017
Buna ziua,am deschis un atelier de croitorie, confecționare și modificare produse de îmbrăcăminte, am o nelămurire, când eliberez bon unui client care vine cu materialul lui pentru a-si confecționa o rochie de exemplu, trebuie să-i fac un deviz de lucrări, sau ajunge doar bonul, aveți idee?

#11
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Ajunge bonul, de ce ai face deviz? Ce să treci în el?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate