Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Afacere clatitarie

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
adialexa

adialexa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.01.2015

 johnsmith07, on 09 ianuarie 2015 - 14:48, said:

Depinde unde vrei sa-ti deschizi afacerea.
Daca e vorba de brasov, in centrul orasului, cu preturile astea castigi foarte multi clienti, mai ales daca ai clatite "interesante", cum ziceai, cu somon si alte avioane!
Daca insa e vorba de cluj si tinta ta sunt studentii, atunci mai bine regandeste preturile, eventual ofera variante de clatite "low cost", ca la 14 lei mai bine cumperi o shaorma mica, in detrimetul clatitelor!

Afacerea ar fi in Iasi, tot un oras plin de studenti. Se tot face referire la acel pret de 14 lei. Intradevar este scump insa ar exista si alte feluri la 10 sau 9 lei cu sunca, mozzarela si ciuperci.

Multumesc.

#20
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005
O clatita cu sunca si cascaval, la restaurantul de la parterul cladirii unde lucrez (Bucuresti, Pipera) e 2 lei. Nu e foarte mare, dar eu cu 2 pot rezolva micul dejun.

Edited by billyboy, 09 January 2015 - 15:43.


#21
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
La studenti le dai meniu sa-i saturi, nu fitze.

Nu te supara, orice sut in fund aici pe forum iti va salva 1000 EURO din economiile tale Posted Image

#22
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Unde anume in Pipera, ce cladire ? Ca m-ar interesa si pe mine

#23
adialexa

adialexa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.01.2015

 overseas, on 09 ianuarie 2015 - 15:44, said:

La studenti le dai meniu sa-i saturi, nu fitze.

Nu te supara, orice sut in fund aici pe forum iti va salva 1000 EURO din economiile tale Posted Image

Nu ma supar deloc si multumesc tuturor care imi raspund :). Tin sa mentionez, clatitele vor fi destul de consistente. Cu 9 te-ai satura cu o masa. si cam asta e media pe care o platesc studentii pentru o masa aici. In plus nu studentii undergraduate imi sunt clientii tinta ci mai mult varstele 22 - 30, care ar avea deja un venit propriu.

#24
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Le prepari tu? Ai putea pune poze cu acele clatite.

#25
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005

 G1q, on 09 ianuarie 2015 - 15:44, said:

Unde anume in Pipera, ce cladire ? Ca m-ar interesa si pe mine

Novopark, Cladirea G, restaurant Pranzo, intrarea se face prin spate, la baza rampei ce vine de la HP. Trebuie doar sa ajungi undeva pana in 08:45 - 09:00, si nu fac in fiecare zi. Au si niste foietaje super bune, pe la 3-4 lei.

@Scuzati off-topicul!

#26
adialexa

adialexa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.01.2015

 easy90rider, on 09 ianuarie 2015 - 15:58, said:

Le prepari tu? Ai putea pune poze cu acele clatite.

Da, clatitele le-as prepara eu dupa multa multa practica, evident si vor arata ca mai jos.

[ http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/04/9d/86/7b/ham-eggs-and-cheese-crepe.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Sunca, oua si ?
Nu arata rau, dar 9 lei, pentru preturile din  orasul meu, e mult.
Pentru 8 lei la noi poti cumpara asta aprox 15cm, 2 bucati de piept de pui, 2-300grame.
Bine, Iasi nu e Targu Mures.

#28
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Ar trebui sa-ti faci intai un calcul: daca dai chix cu afacerea cit vei pierde din cei 80.000???
Si pentru Craiova ar fi scumpe clatitele alea...
Mult succes in afacere!

#29
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 30.07.2008

 adialexa, on 09 ianuarie 2015 - 15:54, said:


Nu ma supar deloc si multumesc tuturor care imi raspund Posted Image. Tin sa mentionez, clatitele vor fi destul de consistente. Cu 9 te-ai satura cu o masa. si cam asta e media pe care o platesc studentii pentru o masa aici. In plus nu studentii undergraduate imi sunt clientii tinta ci mai mult varstele 22 - 30, care ar avea deja un venit propriu.

http://clatitefermecate.ro/  , vezi ca au si francize , nu stiu daca rulote mobile sau spatii fixe.

Au tot ce vrei , pana la somon si toate dulcegariile ... Cauta la ei sa vezi cum se dezvolta si daca te ajuta  .

#30
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
In Iasi ai ceva concurenta la Aad's Place in Copou + tot felul de Clatita Infuriata prin mall-uri la preturi asemanatoare sau chiar mai mici decat cele propuse de tine.
In ce loc te-ai gandit sa deschizi ?

#31
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 10.02.2011

 adialexa, on 09 ianuarie 2015 - 13:03, said:

As vrea sa imi deschid o clatitarie tip restaurant cu o investitie de 80.000 euro.

Afacerea ar fi in Iasi, tot un oras plin de studenti. Se tot face referire la acel pret de 14 lei. Intradevar este scump
Foarte scump si foarte mare investitia. Mai bine iti cumperi vreo 2-3 spatii si le inchiriezi, ca iesi mai in castig.

Fa-ti un calcul serios si vezi cat de costa toata ivestitia de la detinerea spatiului si autorizatii pana la servetele sau pungi, cheltuielile lunare cu chiria, utilitatile, consumul de gaz, angajatii, impozitele, amenzilePosted Image de care oricum nu scapi, nu se prea merita. Plus ca o sa-ti vina toata lumea pe cap, in special de la protectia consumatorului. Poate ar merge mai bine o patiserie unde ai putea sa vinzi diverse ( branzoici, cornuri etc- in general produse cu ulei presat nu rafinat ) si la preturi imbatabile de 1,5-2 lei , nu bombe de 14 leiPosted Image.

#32
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Pretul ales are un mare impact asupra viitoarei afaceri, asa ca mai gandeste-te la pret ... totusi e Romania, nu vestul Europei

#33
adialexa

adialexa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.01.2015
Ok, multumesc pentru toate raspunsurile voastre, voi face weekendul acesta un studiu de piata si probabil voi incepe cu ceva mai mic pentru a testa piata pe bune. Un chiosc mobil probabil :)

#34
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
in constanta e asta http://tanbien.ro/
cred ca le merge binisor ...desi nu prea inteleg de ce
eu o data am luat de la ei (delivery) si nu au fost pe gustul meu.... personal n-am sa-i mai deranjez.

Edited by bubalus, 09 January 2015 - 17:23.


#35
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 adialexa, on 09 ianuarie 2015 - 14:54, said:


Afacerea ar fi in Iasi, tot un oras plin de studenti. Se tot face referire la acel pret de 14 lei. Intradevar este scump insa ar exista si alte feluri la 10 sau 9 lei cu sunca, mozzarela si ciuperci.

Multumesc.

Mai era o clatitarie prin copou, nu stiu cum merge. Parerea mea e ca daca nu deschizi la palas, poti sa te lasi pagubas.

#36
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ar trebui sa mearga afacerea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate