Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

mutarea unui site pe un domeniu nou transfera si page rank-ul?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
CiprianCosmin

CiprianCosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 29.07.2014
Am un site cu un google page rank destul de bun. Vreau sa mut acest site pe un alt domeniu si sa-l re-branduiesc. Stiu ca update-ul nu s-a facut deja de peste un an. Intrebarea mea este daca fac redirect 301 sau de alt tip se transfera si page rank-ul? Stiu ca page rank-ul nu mai este un indicator atat de important, insa ma intereseaza totusi daca se pastreaza page rank-ul sau nu. Multumesc.

#2
Thorin_OakenShield

Thorin_OakenShield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 01.01.2015
page rankul este asociat domeniului si nu conținutului acelui domeniu. Deci domeniu nou = page rank 0

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Foloseste Migration Tool din WMT + redirect 301.

#4
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011

View PostCiprianCosmin, on 08 ianuarie 2015 - 22:57, said:

Am un site cu un google page rank destul de bun. Vreau sa mut acest site pe un alt domeniu si sa-l re-branduiesc. Stiu ca update-ul nu s-a facut deja de peste un an. Intrebarea mea este daca fac redirect 301 sau de alt tip se transfera si page rank-ul? Stiu ca page rank-ul nu mai este un indicator atat de important, insa ma intereseaza totusi daca se pastreaza page rank-ul sau nu. Multumesc.


Daca schimbi domeniul, pagerank-ul nu se transfera. In schimb poti sa faci un redirect de la vechiul domeniul catre noul domeniu si asa iti poti "muta" vizitatorii pe noul domeniu.

#5
lupanu1

lupanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 30.05.2008
Salut,

Google nu mai tine cont de Page Rank, de asemenea nu va mai exista update de page rank.

Poti face un redirect 301 pentru a salva traficul pe care-l ai deja pe domeniul vechi :)

Edited by lupanu1, 16 March 2015 - 10:49.


#6
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View Postlupanu1, on 16 martie 2015 - 10:47, said:

Salut,

Google nu mai tine cont de Page Rank, de asemenea nu va mai exista update de page rank.


si atunci cum voi mai sti pe ce siteuri sa-mi fac backlinkuri de calitate? :D Adica, cum mai pot verifica siteurile care sunt vazute bine de tata gogu?

#7
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006

View PostAlleXyS1, on 22 martie 2015 - 11:12, said:

si atunci cum voi mai sti pe ce siteuri sa-mi fac backlinkuri de calitate? Posted Image Adica, cum mai pot verifica siteurile care sunt vazute bine de tata gogu?

mi-a placut asta: "backlinkuri de calitate" :))

fara suparare dar un site bun nu are backlinkuri de calitate, este bun si atat. Ca scriu altii buni despre tine din alte domenii bune si eventual te ridica este altceva dar sa ai un site prapadit sa cersesti un backlink de la cei mari sa ursi si tu cateva pozitii sau pentru un trafic de 15 oameni in plus nu mi se pare un seo bun ..

#8
vicol

vicol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.08.2007
Salut,
instaleaza woirdpress, fa-ti un PBN, si pastreaza tot pentru tine :)

#9
jagdtiger

jagdtiger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.08.2014

View PostAlleXyS1, on 22 martie 2015 - 11:12, said:

si atunci cum voi mai sti pe ce siteuri sa-mi fac backlinkuri de calitate? Posted Image Adica, cum mai pot verifica siteurile care sunt vazute bine de tata gogu?
Google nu a mai facut update la page rank din decembrie 2013. Page rankul conteaza, insa nu cel pe care-l vedem noi(decembrie 2013) ci acela pe care-l foloseste Google si nu e public. Momentan nu poti masura page rank-ul unui site. Exista Domain Authority si Page Authority de la Moz, care incearca sa stabilieasca rank-ul unui site.

#10
gxxxg

gxxxg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.06.2007
Salut, am o intrebare: la schimbarea denumirii site-ului (din distributiemobila.ro - exactmach in nume de brand www.drimus.ro) trebuie sa schimb url-ul backlinkurilor sau este suficient sa le las pe 301?
Multumesc.

#11
lupanu1

lupanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 30.05.2008

View Postgxxxg, on 29 aprilie 2015 - 12:53, said:

Salut, am o intrebare: la schimbarea denumirii site-ului (din distributiemobila.ro - exactmach in nume de brand www.drimus.ro) trebuie sa schimb url-ul backlinkurilor sau este suficient sa le las pe 301?
Multumesc.
Salut,

Poti face un redirect 301, in felul acesta vei transfera toata autoritatea linkurilor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate