Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#7291
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

View Postsenzanome, on 28 decembrie 2017 - 13:04, said:

@cypryan1 Am renuntat sa citesc comentariul tau pana la capăt, deoarece a inceput sa ma doară capul. Probabil de la cum chinui saraca limba romana. Dar ti-am inteles ideea. Windows 10 mobile a avut si inca are niste bug-uri enervante, probabil din cauza cărora Microsoft a renunțat sa mai lanseze smartphone-uri cu acest OS. Chiar si cu aceste bug-uri, Windows 10 mobile nu este un OS rau, pe care inca il folosesc. De Black Friday mi-am luat un Sony Xperia X, pe care il folosesc ... pe post de mp3 player, asta deoarece (inca) nu am reusit sa ma obișnuiesc cu Android OS. Sa stii ca si Android-ul are bug-uri si multe din aplicațiile pentru acest OS sunt neoptimizate. Din aceasta cauza, inca folosesc vechiul Lumia 640 LTE.
Imi pare rau ca asa credeti despre mine in legatura cu lb. romana, am scris repede si de pe telefon, chiar nu am stat sa vad cum a iesit in urma scrisul, odata ce am stat aproape 3 ani pe WP apoi pe WM ca sa era moda ...am stat ca mi-a placut si mi-ar fii placut si acum daca OS-ul evoula,  Poate ptr unii nu ar fii contat sau nu conteaza ..dar sa stai cu un telefon care nu avea implementat functia de vibrare in timp ce careva te suna era penibil si enervant, si multe alte lispuri fata de ceea ce trenuia la un O|S normal, unii spun ca ce-de la WP erau la inceput si tot cautau pe suze dintre cele mai penibile, au mai dreso in ultimul timp cand au venit cu WM 10  ...cu acele tile-uri, bara de scrool in de sus in os...ceea ce ptr era inovator dar la concurenta era demult aceste functii banale.
Pacat ca se misca foarte bine, multii developerii au renuntat la a mai dezvolta aplicatiile lor, multi le-au oprit si le-au scos din store=ul lor, pana la urma am renuntat la minunatul meu telefon Nokia 950 la care in cam duc dorul cateodata, acum sunt pe Android si este foarte Ok , acum androidul numai e acel OS care sa se chinuie .

#7292
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Geaba a apărut un nou update la windows 10 mobile, dacă mintile crețe de la micros..t nu s-au gândit mai inainte....unde pisici să se downloadeze pe telefoanele LOR cu spatiul intern de doar 8gb, in care există deja 3.5 gb ocupat cu actualul so, 2.3 gb de bloatware (aplicații proprii ms care nu se pot muta pe sd card), pe lângă care userul mai are un 2-300 mb de la calendar and email (ca doar nu se așteaptă ca utilizatorul să își stearga emailurile utile pentru un kkt de update).
Blowing mind, ce mai.

Edited by Sommerby, 06 January 2018 - 09:59.


#7293
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
A aparut updateul si pe W10m. Parca am vazut ceva 83,25MB in viteza, nu am stat sa citesc.

Edited by danghetau, 06 January 2018 - 10:02.


#7294
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Unii cred ca o simpla actualizare de securitate si remediere bug-uri este un nou sistem de operare si-ti trebuie zeci de GB liberi!

#7295
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Unii chiar bat câmpii.
Update-ul cere spațiu de stocare la jumatea instalării, după ce il downloadeaza (temporar pentru instalare) desi am liber peste 900 mb.
Attached File  wp_ss_20180106_0001.png   88.21K   40 downloads
Încet cu aberațiile când nu știți despre ce este vorba

Quote

2018-01 Actualizare pentru Windows 10 Version 1703 pentru dispozitive Phone bazate pe arm
Sunt disponibile actualizări, dar avem nevoie temporar de spațiu pentru a le descărca. Eliminați câteva lucruri de care nu aveți nevoie acum și vom încerca din nou.

Edited by Sommerby, 06 January 2018 - 11:59.


#7296
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Iar altii habar n-au ca trebuie (conform instructiunilor Microsoft) sa ai intotdeauna 2 GB de memorie liberi.

Edited by breitner, 06 January 2018 - 12:04.


#7297
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Arătă-mi oficial unde scrie că trebuie să aibă utilizatorul liberi 2 gb liberi pe superspațiul de 8 gb pus la dispoziție de microshit inself pe propriile telefoane, cand doar din so existent plus Bloatware-ul lor (aplicațiile windows care nu pot fi mutate si nici dezinstalate) esti aproape de limita maxima a spațiului"generos" pus la dispoziție de chiar producătorul sistemului de operare chiar pe propriile telefoane!!
In continuare scrii aberații si utopii amice, la fel cu aplicațiile care nu există in magazin, dar de care "utilizatorul nu are nevoie" in secolul 21, la fel si acum!!

Edited by Sommerby, 06 January 2018 - 12:09.


#7298
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nu trebuie sa-ti arat decat adresa site-ului oficial. Cat citesti te priveste personal.
Din moment ce merg actualizarile la majoritatea utilizatorilor care au facut "artificii" pentru a trece la Redstone 3 (Fall Creators a primit oficial doar 650 (care are memorie interna 16GB), 950 (si XL), Elite x3, Idol 4S si inca vreo 2 care au memorie interna suficienta) inseamna ca problema este doar la felul cum ai gestionat memoria telefonului.
Multi si-au marit memoria virtuala la 1 GB fara sa tina cont ca nu vor mai avea spatiu liber (marirea la 512 Mb erasuficienta).

Edited by breitner, 06 January 2018 - 12:18.


#7299
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View PostSommerby, on 06 ianuarie 2018 - 11:51, said:

Unii chiar bat câmpii.
Update-ul cere spațiu de stocare la jumatea instalării, după ce il downloadeaza (temporar pentru instalare) desi am liber peste 900 mb.
Attachment wp_ss_20180106_0001.png
Încet cu aberațiile când nu știți despre ce este vorba

Deci după downloadul update ului oficial (aprox 700 mb se poate face diferenta cu spațiul initial mai sus postat inainte de download update) pus la dispoziție de însuși microshit pentru telefonul facut chiar de ei cu 8 gb spatiu intern, rămân 200 mb pe care nu are cum sa se instaleze acest update.

Asta pe un spatiu unde exista doar so propriu si aplicațiile proprii microshit care nu pot fi nici mutate pe sd card, nici dezinstalate!!!!   lumia 640lte vorbim de telefoane făcute ei pentru sistemul propriu de operare OFICIAL cu update-rile OFICIALE aferente trimise tot de ei !!!
Attached File  wp_ss_20180106_0002.png   89.13K   35 downloads
Mesajul e limpede:

Quote

Sunt disponibile actualizări, dar avem nevoie temporar de spațiu pentru a le descărca. Eliminați câteva lucruri de care nu aveți nevoie acum și vom încerca din nou.
MS face un telefon cu sistem propriu de operare, pentru care pune 8gb pentru sistem de operare si update-uri la el fără minimum de spatiu pentru propriile update-uri si propriile aplicații nedezinstalabile si ne-mutabile de pe acelasi spatiu "generos" de 8 gb.

Edited by Sommerby, 06 January 2018 - 12:43.


#7300
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Dar despre ce telefon e vorba? Nu stiu daca toate au putut trece oficial pe W10, eu avand Lumia 950 nu am dificultati dar ma intreb oare nu din cauza asta sunt probleme?
Stiam ca doar seria x50 care are nativ W10 e ocolita de probleme, nu stiu restul cum au trecut la W10, oficial sau cu artificii.

#7301
zooty

zooty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.02.2013
Lumia 950

Attached Files



#7302
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostSommerby, on 06 ianuarie 2018 - 12:26, said:

..................
MS face un telefon cu sistem propriu de operare, pentru care pune 8gb pentru sistem de operare si update-uri la el fără minimum de spatiu pentru propriile update-uri si propriile aplicații nedezinstalabile si ne-mutabile de pe acelasi spatiu "generos" de 8 gb.

1. Microsoft nu face ci a facut telefoane.
2. Telefoanele cu memorie interna 8 GB au fost pentru sistemul de operare Windows Phone 8.1 (nu e vina Microsoft ca nu ti-ai reinnoit telefonul).
3. Update la Windows Phone 8.1 nu mai exista.
4. Aplicatiile "nedezinstalabile" nu ocupa atat de mult spatiu ca sa nu se poata face o actualizare de catre cei care au trecut la windows 10 mobile (ci "balariile" gen Facebook (exista alternativa mai buna care ocupa spatiu mai putin) care ocupa mult spatiu).
5. Dovada ca se poate actualiza si pe 640 (8 GB memorie interna) in curand (se instaleaza acum pe un telefon de teste).
6. Inteleg ca esti frustrat (din cauza telefonului) dar revizuiesteti limbajul.

Attached Files



#7303
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
1. Lumia 640 este un produs oficial care a venit cu Window 8 si a primit tot OFICIAL update 10 acum peste 1 an de zile!!. Update-ul in cauza este pentru Windows 10 valabil instalat oficial de catre WINDOWS (telefon nominalizat pe lista de windows 10 mobile!!)
Da click pe site-ul oficial microsoft, nu mai scrie utopii aici

Quote

Telefoane și dispozitive ce pot face upgrade la Windows 10
Lumia Icon, 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 1 GB, 636 1 GB, 638 1 GB, 430, 435, BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q, MCJ Madosma Q501

2. Toate update-urile primite de orice telefon fie pe android, windows, ios sunt OFICIALE, atat timp cat vin OTA pe telefonul/marca respectiva (nu este downloadat de mine de pe vreun site, nici nu e de pe insider!!)

Edited by nick5roo, 06 January 2018 - 13:58.


#7304
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
Facut update lumia 640 lte ds. versiune so:10.0.15254.158

#7305
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostSommerby, on 06 ianuarie 2018 - 13:49, said:

1. Lumia 640 este un produs oficial care a venit cu Window 8 si a primit tot OFICIAL update 10 acum peste 1 an de zile!!. Update-ul in cauza este pentru Windows 10 valabil instalat oficial de catre WINDOWS (telefon nominalizat pe lista de windows 10 mobile!!)
Da click pe site-ul oficial microsoft, nu mai scrie utopii aici


2. Toate update-urile primite de orice telefon fie pe android, windows, ios sunt OFICIALE, atat timp cat vin OTA pe telefonul/marca respectiva (nu este downloadat de mine de pe vreun site, nici nu e de pe insider!!)
3. daca tu incerci sa ne jignesti facandu-ne pe toti idioti cand ai screenshot-urile albastru/alb pe negru in fata cu cifrele ocupate de BLOWTWARE-ul windows 2.22 gb de date miscare and shit, filme and tv sau Muzica groove (incredibil cum nu e permis sa dezinstalezi/muti mizeriile astea de aplicatie care au 50 mb, respectiv 70 mb desi nu le folosesc niciodata!!!)  etc, DOAR ALE LUMIA higlights, ,moments, creative and shit=microsoft made (aplicatii proprii lor fara posibilitate de dezinstalare sau mutare pe card!!) iti zic ca situatia este invers!

Aceasta actualizare este pentru Windows 10 Mobile Redstone 3 (ceea ce n-a primit 640 niciodata oficial).

Edited by nick5roo, 06 January 2018 - 15:33.


#7306
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
@dan33: Este exact la zi.

Edited by danghetau, 06 January 2018 - 14:02.


#7307
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Cine stie cunoaste!

Edited by breitner, 06 January 2018 - 14:04.


#7308
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Dacă vă mai inflamați, aplic regulamentul!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate