Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

De ce refuza americanii viza pt un copil?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 Karhu, on 07 ianuarie 2015 - 11:19, said:


Daca autoritatilor americane le-ar fi frica de treaba de mai sus, majoritatea minorilor ar fi respinsi pt ca, vezi Doamne, sunt susceptibili de a intra sub incidenta legilor amintite.
Mai degraba cred ca l-au respins pt ca nu ar fi calatorit cu parintii.
nu am dat un verdict. Am enuntat o posibilitate. Nu eu l am respins.

 PSC, on 07 ianuarie 2015 - 12:01, said:

Mie nu-mi place faptul că, deşi suntem aliaţi prin organizaţia numită NATO, suntem trataţi ca ultimii oameni atunci când e vorba ca un român să ajungă acolo, indiferent pentru ce.
De fapt, tendinţa asta se manifestă peste tot în lume; atâta timp cât eşti turist, ca român eşti tratat cuviincios. Dacă însă vrei să te stabileşti în ţara respectivă, indiferent cum se numeşte, ţi se bagă beţe-n roate până se rup spiţele.
E o alianta militara care nu s ar fi facut niciodata daca nu ar fi avut EI un mare interes in regiune.
Restul e cancan politic. Prin urmare, in afara de declaratii bombastice la zile aniversare, ii doare n cur de noi...

#20
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

 lex404, on 07 ianuarie 2015 - 12:30, said:

Alte cazuri, nu sunt. Ideea la ei e: ai 90 de zile in care poti sta acolo ( nu sunt garantate, nu sunt un drept. Daca nu ai cu ce dovedi la sosire ca ai unde sta si sa te intretii bye bye si cale-ntoarsa catre Romania ). Daca stai peste viza, in ziua 91-95 te-au gasit = interdictie 10 ani. Totul biometric pana si in cel mai satesc port cu legaturi externe.
corect, mie la intrare mi-a pus viza 6 luni de sedere, eu totusi zic ca sistemul e bun, cu toate ca la inceput am fost respins de 2 ori, poate rata de acordare e cam mica, dar asta e...ei decid, sunt suprasaturati de toate natiile si daca e sa fim corecti si noi de gandim pe cine lasam in casa si pe cine nu...asta e, cine are mecla de america se duce, cine nu, se plimba prin europa(unde n-a facut magarii bineinteles)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate