Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Recomandare Resort Turcia 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Krilo

Krilo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.01.2015
Salut ! Vreau sa plec in Turcia anul acesta ( cam pe la sf lunii Iunie) si habar n-am incotro sa ma indrept ! Suntem cuplu(-ri, posibil) fara copii , vrem distractie in principiu , animatie ,hotel curat si modern,plaja si restaurante a la cart gratuite . Cautam ultra all , ca sa scapam de-o grija . Buget undeva la 1.500 e max / cuplu, cu avionul. Sper ca am dat toate detaliile necesare :)  merci !

#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Realizezi ca daca te duci in Turcia restul tarile din europa (cel putin) cu iesire la mare o sa ti se para o gluma proasta? :D

#3
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 Krilo, on 07 ianuarie 2015 - 02:41, said:

Salut ! Vreau sa plec in Turcia anul acesta ( cam pe la sf lunii Iunie) si habar n-am incotro sa ma indrept ! Suntem cuplu(-ri, posibil) fara copii , vrem distractie in principiu , animatie ,hotel curat si modern,plaja si restaurante a la cart gratuite . Cautam ultra all , ca sa scapam de-o grija . Buget undeva la 1.500 e max / cuplu, cu avionul. Sper ca am dat toate detaliile necesare Posted Image  merci !

Pai, n-ar trebui sa cauti prin oferte sa vezi cam ce te-ar atrage si dupa aia sa ceri parerea altora ???

#4
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 01.02.2007

 Krilo, on 07 ianuarie 2015 - 02:41, said:

... si restaurante a la cart gratuite . ....

si daca se poate si bacsisul sa fie tot gratuit, nu?
Am cinci sejururi in Antalya, in 3 resorturi diferite si intr-unul singur doar primul a la carte a fost gratuit, restul si toate in celelalte resorturi au fost contracost.

Edited by dacibesti, 07 January 2015 - 09:53.


#5
Krilo

Krilo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.01.2015

 judas, on 07 ianuarie 2015 - 07:46, said:



Pai, n-ar trebui sa cauti prin oferte sa vezi cam ce te-ar atrage si dupa aia sa ceri parerea altora ???


Si daca tot nu ai nimic de spus, nu mai bine nu scrii nimic?

#6
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 07.02.2008
Ori maresti suma, ori te rezumi la mai putin. 1500 , 2 caciuli,  avion, ultra all (asta e o titulatura pe care fiecare resort si o particularizeaza in felul si dupa interesele lui), chiar si 7 zile.... As zice ceva din lantul Papillon ca te ar aranja dar in niciun caz cu charter, trebuie sa te straduiesti mult sa scoti un astfel de pret.

#7
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 Krilo, on 07 ianuarie 2015 - 02:41, said:

Salut ! Vreau sa plec in Turcia anul acesta ( cam pe la sf lunii Iunie) si habar n-am incotro sa ma indrept ! Suntem cuplu(-ri, posibil) fara copii , vrem distractie in principiu , animatie ,hotel curat si modern,plaja si restaurante a la cart gratuite . Cautam ultra all , ca sa scapam de-o grija . Buget undeva la 1.500 e max / cuplu, cu avionul. Sper ca am dat toate detaliile necesare Posted Image  merci !

Noua ne a placut ff mult  AKKA ANTEDON-KEMER,va recomand resortul 100%

#8
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
daca sunteti tineri,clar belek.orice de pe acolo e bun.mai bine renuntati la avion,550 euro de familie mai bine ii cheltuiti pe un drum odihnit.

#9
Krilo

Krilo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.01.2015

 leonktp, on 07 ianuarie 2015 - 23:07, said:

daca sunteti tineri,clar belek.orice de pe acolo e bun.mai bine renuntati la avion,550 euro de familie mai bine ii cheltuiti pe un drum odihnit.

Multumesc pentru raspuns ! Cred ca Belek ramane , mai cautam hotel .. Prefer cu avionul , ca fac mult pe drum , ajungem obositi .

#10
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 Krilo, on 07 ianuarie 2015 - 10:11, said:

Si daca tot nu ai nimic de spus, nu mai bine nu scrii nimic?

Repet, nu ar fi mai bine sa te documentezi putin si cand ajungi la final si nu esti hotarat sa ceri parerea altora ??
Altfel pot aparea intrebari de genul: Vreau sa plec in vacanta, ce ma sfatuiti ??

#11
Krilo

Krilo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.01.2015

 judas, on 08 ianuarie 2015 - 07:42, said:

Repet, nu ar fi mai bine sa te documentezi putin si cand ajungi la final si nu esti hotarat sa ceri parerea altora ??
Altfel pot aparea intrebari de genul: Vreau sa plec in vacanta, ce ma sfatuiti ??


Scrie mai sus ca ne-am hotarat la Belek..ce doresti,tu, sa mai scriu? Am scris despre ce hotel cautam..ce nu e clar?

#12
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 Krilo, on 08 ianuarie 2015 - 13:24, said:



Scrie mai sus ca ne-am hotarat la Belek..ce doresti,tu, sa mai scriu? Am scris despre ce hotel cautam..ce nu e clar?

In Sept 2014 am fost la Papillon Belvil-Belek,studiati l,noua ne a placut ff mult(a fost recomandat de Rott).

#13
Krilo

Krilo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.01.2015
Multumesc mult , dar maine dam avans pentru Adam si Eva . Ca ne ajunge la 1500 cu transport individual , si e pe placul nostru . Mergem si gasca , deci sigur va fi ok.

#14
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 Krilo, on 07 ianuarie 2015 - 23:35, said:

Prefer cu avionul , ca fac mult pe drum , ajungem obositi .
" Ca ne ajunge la 1500 cu transport individual ..... ."

Despre asta vorbeam mai sus. Ai facut acest topic doar ca sa te afli in treaba........

#15
sabino

sabino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.04.2012
Suntem cuplu fără copii şi vrem să plecăm în luna iunie în Alanya. Avem de ales între două resorturi Q Premium şi Granada Luxury.
Vă rugăm dacă puteţi să ne ajutaţi cu informaţii despre cele două resorturi.

Edited by sabino, 17 January 2015 - 13:28.


#16
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Dar de ce ai de ales intre un hotel fara plaja si unul cu plaja din pietre si servicii proaste?? Care este ideea, avand in vedere ca in zona sunt peste 100 de hoteluri de 5*?

#17
sabino

sabino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.04.2012
Este foarte greu sa aleg din multitudinea de oferte.
Am vrut transport cu avionul si pret sejur de maxim 1500 euro.
Referitor la cele doua hoteluri acestea au fost alese unul pentru sezlongurile minunate de la piscina, iar celalalt pentru imaginile cu pontonul.
Pentru aceasta m-am hotarat sa cer informatii de la cei care poate au fost acolo.

#18
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 sabino, on 18 ianuarie 2015 - 10:39, said:

Este foarte greu sa aleg din multitudinea de oferte.
Am vrut transport cu avionul si pret sejur de maxim 1500 euro.
Referitor la cele doua hoteluri acestea au fost alese unul pentru sezlongurile minunate de la piscina, iar celalalt pentru imaginile cu pontonul.
Pentru aceasta m-am hotarat sa cer informatii de la cei care poate au fost acolo.

Sabino,am un sfat pt tine daca mi permiti,nu te grabi,studiaza toate resorturile din jur,Andox are dreptate,e pacat sa bati atata drum si sa faci plaja pe un ponton .Iti recomand zona Side.Vacanta placuta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate