Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

recomandare seif

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Groot, on 07 ianuarie 2015 - 00:44, said:



Seiful desi este mic, este incredibil de greu. Are 32 de kilograme. Te deseleaza daca incerci sa fugi cu el. Si are si gauri speciale pentru prins cu dibluri in beton.



Eu mi-am spus parerea mai sus, un singur lucru as observa 32 kg? Posted Image  Au furat astia ATM-uri in doi insi ....

#20
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Parerea ta a fost trecuta cu vederea. Life sucks.

#21
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Un seif nu este tinut in casa numai pentru hoti. Pastrezi in seif ceasuri scumpe, bijuterii, bani...etc, obiecte ce pot atrage atentia musafirilor sau uneori mai primesti in casa prieteni care vin cu alti amici sau cupluri care sunt intr-o relatie de putin timp.

Caz real:  a venit la mine un prieten bun insotit de o fata pe care a cunoscut-o in urma cu 4-5 zile. Am luat cina impreuna, am vazut un film  dupa care ei au plecat. A doua zi trebuia sa merg la o nunta si prietena mea nu reusea sa isi gaseasca o bratara mai valoroasa pe care nu o poarta zi de zi si evident primul lucru la care ne-am gandit a fost...(a gasit-o pana la urma)

Deci concluzia este ca mai bine ai un seif in casa si depozitezi acolo banii si obiectele mai valoroase decat sa stai stresat atunci cand ai musafiri sau muncitori in casa gen: electrician, instalalor, zugrav care din 3 in 3 ore te trimite la cumparaturi ca ii trebuie te miri ce burghiu sau adeziv...il las in casa sa isi vada de treaba lui si eu ma duc linistit la magazin fara sa imi fac griji ca poate imi umbla prin casa, poate baga ceva in buzunar.

#22
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006
citind cele scrise mai sus, concluzia mea este ca un seif este fff bun si opreste 90% din furturi. Nimic nu este infailibil si nu trebuie avuta falsa senzatie de securitate totala daca avem un seif.
Hai sa fim seriosi: gainarii de cartier nu vin cu flexul dupa ei sa dea 2h la flex in miezul zilei. Nici nu stiu sa-l foloseasca.

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007

 Groot, on 07 ianuarie 2015 - 00:44, said:

Seiful desi este mic, este incredibil de greu. Are 32 de kilograme. Te deseleaza daca incerci sa fugi cu el. Si are si gauri speciale pentru prins cu dibluri in beton.
32 de kile nu cred ca deseala decat un somalez lihnit.
un sac obisnuit, de faina, de exemplu, are 50 de kile, pe la tara am intalnit si saci de grau imensi, ca aveau 70 de kile. si ii duci si pe aia, nu zic, injuri printre dinti pe ala de i-a umplut, dar sunt carabili.

#24
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
daca il prinzi in beton.e ok.chiar mi se pare ok varianta de seif care a postat-o colegul de forum pe partea cealalta.nu va imaginati ca va calca pragul Ocean's 11 sau 12 sau 13.aia au alte tinte.dar decat sa fac depozit la banca pt 10k euro pentru care sa platesc impozite, comisioane cacaturi + sa stie statul ce fac, mai bine dau 200 de euro pe un seif de genul si tin banii acasa.

#25
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

 Groot, on 07 ianuarie 2015 - 00:44, said:

Pe asta mi l-am cumparat eu:

http://www.amazon.co...words=safe yale

Este inclusiv fire resistant la 1000 de grade timp de o ora. Adica daca ai documente in el, rezista in incendiu timp de o ora.

Il am de mai mult de 2 ani, bateriile tin incredibil de mult, le-am schimbat preventiv.

Se deschide strict electronic, cu cod, primeste coduri multiple, se poate seta astfel incat daca ai cod de 4 cifre sa bagi la misto 8 cifre, iar daca in alea 8 sunt cele 4 corecte, seiful se deschide. Asta e pentru smecherii care vor sa afle cate caractere are codul dupa numarul de piuituri.

In caz ca bateriile se consuma, exista doua borne externe pentru o baterie de 9V. Se cupleaza provizoriu, se deschide seiful dupa care se inclocuiesc bateriile.

Seiful desi este mic, este incredibil de greu. Are 32 de kilograme. Te deseleaza daca incerci sa fugi cu el. Si are si gauri speciale pentru prins cu dibluri in beton.

Iar bolturile de la incuietoare sunt ascunse. Dai cu flexul minim o ora daca vrei sa il deschizi. Chiar daca balamalele sunt exterioare, taierea lor nu rezolva nimic. Ba dimpotriva, consuma timpul spargatorului. Bolturile de inchidere sunt pe doua laturi ale usii (stanga-dreapta) si sunt ascunse. Ca sa deschizi usa trebuie sa tai ambele balamale externe plus cele 4 bolturi interne. Dar ce zic eu o ora, minim 2 ore dai cu flexul in el, suficient cat sa te auda toti vecinii.

Una peste alta sunt extrem de multumit. Dai un ban dar stai in fata. Avand in vedere ca la orice moment tin in el minim de 10 ori suma platita pe seif, mi se pare ca merita.

Mi-as cumpara si eu acest seif. Am citit insa intr-un review ca se monteaza doar de podea nu si de perete. Nu are gauri pe spate si pt. montarea pe perete?

#26
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Doar in podea. Probabil din cauza ratingului de rezistenta la foc timp de o ora nu vrea producatorul sa il instalezi mai sus decat podeaua.

Eu mi-am facut un mic dulap pe comanda astfel incat sa fie mascat seiful.

Daca il prinzi cu ancore speciale de beton nu il mai scoti de acolo decat cu pickamerul.

Edited by Groot, 09 January 2015 - 19:17.


#27
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Io mi-as cumpara un seif din ala de 30 de kile pe care l-as umple cu ciment si l-as tine la vedere. Vine hotu', il fura si se chinuie ca prostu' sa-l deschida o zi intreaga, in timp ce banii mei ar fi ascunsi sub parchet.

#28
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Si eu caut un seif mic de apartamanet, dar ceva mult mai ieftin, pana in 250 de lei.Ce si de unde sa iau?

#29
zoloft

zoloft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 19.02.2005
De la benzinărie

#30
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Dedeman

#31
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Selgros

#32
gezahofi

gezahofi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 05.08.2011



#33
gezahofi

gezahofi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 05.08.2011
Am lărgit găurile inițiale de 6 mm la 12, am adăugat câteva sa fie 6 in spate 6 in jos si 4 in laterale . Am pus plasa de Buzău in cofrag, sudat de alte 4 conexspanuri, am pus un polistiren de 5 cm peste usa astfel încât sa acopere colțurile seifului pana la marginea ușii sa nu poți face pârghie cu dalta sau ranga , in poziția din poza nu poți tăia balamalele cu flexul ca nu ai poziție . Apoi am turnat beton concentrat , a si crăpat la uscare însă daca  dai ci ciocanul sau târnăcopul s-ar scântei si doar i-l zgarii . Singurul lucrul la care nu ne am gândit era sa nu luam unul ieftin de la Dede. După un an de utilizare zilnică s a stricat mecanismul ......  Am lucrat doua zile sa l curat si mi am belit mâinile si fata de la cioburile de beton. Flexul de piatra se strica după un cm- doi.

Anteriorul a fost furat la o spargere, nu era betonat doar prins in diblurile de 6/50 din chitul de montaj si a făcut stimatul pârghie cu o ranga, l a smuls si l a luat cu totul. Întâmplarea a făcut ca in seara respectiva tipul care a făcut închiderea la firma a luat cu el acasă banii ca a uitat cheile acasă ( era fără cifru) așa ca Hoții in loc de 400 milioane de lei vechi au luat doua kile de fise ptr aparatul de cafea si câteva cotoare de chitanțiere de mâna ...

#34
hyno

hyno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.11.2008
Buna. Cine stie de unde se poate cumpara acest produs?
YALE YFM/420/FG2/B.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fwz7eyWSZLM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
bineinteles de la noi, in tara.
Mersi.

Edited by hyno, 24 September 2019 - 11:44.


#35
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,080
  • Înscris: 20.12.2007
Yale aparține de Assa Abloy care are la noi birourile și fabrica pe bvd Păcii în București.
Dacă vrei mai multe info poți sa vorbești și la magazinul asta de la intersecția Regina Maria/str. 11 iunie. Are o reclama cu Yale și proprietarii sunt cei mai instalatori de încuietori și seifuri, lucrez cu ei de ani de zile.

Edited by Kokoshmare, 24 September 2019 - 22:36.


#36
hyno

hyno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.11.2008
Mersi de informatii Kokoshmare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate