Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Asus ZenFone 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6058 replies to this topic

#5905
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Salutare ce parere aveti de smarphone ihunt, cubot? Eu am avut o experienta total total neplacuta cu Allview mi-au trecut prin mana 3 telefoane de ale lor si o tableta, iar support update software actualizari stau praf. Am un ze500kl diferenta de la cer la pamant

#5906
Jely25

Jely25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 25.02.2006

View Postgbobod, on 14 martie 2017 - 16:21, said:

sal,
Am un Asus zenfone 2 551ml, care de ceva timp, dupa ce eu tastez ceva, incepe haotic sa tasteze singur. De cateva ori am trimis mesaje aiurea. A mai patit cineva asa ceva?
I-am facut resetare la setarile din fabrica, dar aceeasi problema. Nu e permanenta, dar cand apare e foarte deranjanta.
Multumesc

O problema derivata din cea de mai sus este ca acum nu ma mai intreaba de pe ce sim vreau sa initiez apel, foloseste direct sim 1 ca implicit. M-am uitat in setarile "cartela sim duala", dar nu am descoperit nimic.
Si eu am aceeasi problema zen 2! tu ce ai facut sa scapi de ea? Se poate rezolva in service? Eu dupa ce a inceput sa mi faca asa i am cumparat folie protectie ecran dedicata si i am instalat CM antivirus, n a mai facut o perioada de vreo saptamana si acum iar a inceput sa faca...culmea ca mi face asa exact cand mi e lumea mai draga si am nevoie sa sun :( Al meu e luat de la Emag de la resigilate si am garantie standard care expira in iul 2018. Nu stiu ce sa fac..sa i contactez pe cei de la E mag, am  vreo sansa sa i faca ceva sau mai rau il strica?

#5907
gbobod

gbobod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.08.2013
Daca vrei sa apelezi la garantie, sfatul meu e sa mergi direct la service-ul autorizat. In final tot acolo va ajunge. Ia in calcul faptul ca poti pierde absolut toate informatiile de pe el.

#5908
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Am cerut un raspuns la ASUS si mi-lau dat:
Salut! Nu avem o dată oficială deocamdată, dar estimarea curentă este că până la finalul lunii Septembrie toate seriile ZenFone3 vor primi upgrade la Android 7 Nougat.Nu credem ca dispozitivele din gama ZenFone2 vor primi update la Android 7 ci, doar la cele din gama ZenFone3 Multumim.


#5909
corbitzu

corbitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.07.2005
Haha, au spus "nu credem"... ca sa nu ucida speranta si sa-si asume p()lele...

#5910
Trutulica

Trutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 27.06.2016
Idem pe zenf 2 folosit de copil. Adică tasteaza singur si se mai blochează. Si după revenirea la setarile din fabrica la fel.

#5911
puiutzii

puiutzii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2004

View Postgbobod, on 14 mai 2017 - 15:14, said:

Daca vrei sa apelezi la garantie, sfatul meu e sa mergi direct la service-ul autorizat. In final tot acolo va ajunge. Ia in calcul faptul ca poti pierde absolut toate informatiile de pe el.

experienta personala, fara garantie... toate datele pierdute. e o pb cu touch-ul, vezi postul #5751

#5912
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Salutare, pt viitor pt ce telefoane optati pe viitor? Sincer nu ma surprind modelele zenfone 3 si asta care il am nu am avut probleme cu el. Sunt curios cum vor fi si cand se vor lansa modelele zenfone 4. Numai bine!

#5913
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Si eu sunt in impas.

#5914
link82

link82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 23.01.2008

View PostBucharestRider, on 23 mai 2017 - 10:49, said:

Salutare, pt viitor pt ce telefoane optati pe viitor? Sincer nu ma surprind modelele zenfone 3 si asta care il am nu am avut probleme cu el. Sunt curios cum vor fi si cand se vor lansa modelele zenfone 4. Numai bine!

eu cred ca spre asta ma indrept....
http://www.emag.ro/t...k/pd/DYH6R3BBM/

#5915
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012
Pe mine m-a dezamăgit total. Asus nu fac telefoane filabile. NU voi mai cumpăra telefoane de la ei. Poate m-au pierdut ca client pentru totdeauna și pe alte sectoare la care sunt lideri

#5916
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Pe tine,pe mine nu

#5917
corbitzu

corbitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.07.2005
Sincer eu m-as orienta spre Zoom sau Max in viitor, dar numai dupa ce se fac mai ieftine putin... Pacat ca nu mai sunt procesoarele Intel, in rest mai astept... Cu siguranta voi merge pe linia Asus...

#5918
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Si eu sunt multumit de el.

#5919
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007
Încă sunt mulțumit de el.Posted Image

#5920
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Vai mama,ce i au facut ?
Attached File  Screenshot_20170529-142407_1.jpg   46.13K   47 downloads

#5921
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Salut baietii, astazi i-am dat un factory reset la al meu ze500kl. Nu am nici o problema cu el. Apoi cand sa vad ca aplicatia Clean Master nu merge actualizata si nu o gaseste. Asta instalata de asus in tel.
Cand m-am dus in magazin play, am vazut ca astia de la Clean Master au facut o versiune Little si inca o versiune Master, adica 2 versiuni si cea instalata in tel e prea veche:)) Oricum am dezinstalat-o si am ramas doar cu CM Antivirus Master care isi face treaba f bine.
Probabil ati intampinat problema asta si voi. Au anuntat la stiri ca google lanseaza in 2028 android GO asta pt modelele vechi cu 512,1gb ram. "De copii" cum spunea la tv. Ce parere aveti? :)

La inceputul lui 2018, scuze

#5922
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Atat timp cat inca se gasesc in comert telefoane cu 512 mb, mi se pare o chestie buna.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate