Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Aparat de muls

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
narcisbucatariu

narcisbucatariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.08.2014
Stiu ca poate s-a mai discutat despre acesta tema, dar sincer nu am gasit prea multe aici pe forum. Si domnul Horia zicea unei persoane ca sa isi cumpere ori un aparat fabricat in tara, ori unul bine vandut in tara, pt a gasi piese de schimb. Ok .. asta am inteles, dar eu nu stiu mai nimic despre aparatele de muls. Care e mai bun, care e mai ieftin, care consuma mai putin curent, etc. As vrea sa imi cumpar unul .. momentan am 2 vaci, dar in decursul anului intentionez sa imi mai cumpar cel putin inca 2, la anul tot asa. Deci ideea e ca vreau sa ma extind. Deci nu vreau neaparat unul care sa mulga 2 vaci odata (cu 2 posturi se numeste, din ce am vazut). Pentru ce am acum, imi e de ajuns unul care sa mulg vacile pe rand. Si ieftin. Pt ca banii care i-as face anul asta trag sa imi iau 2 vaci bune, sau 3 daca reusesc. Deci aparatul de muls ar fi asa un supliment.

Deci ce imi recomandati? La ce lucruri trebuie sa ma uit? Ce trebuie sa aiba, ce nu trebuie sa aiba?
In Suceava sau Botosani stie cineva un magazin cu aparate de muls? Eu habar n-am.

#2
lorangelo

lorangelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.09.2011
eu am cumparat aparat de muls cu 4 posturi de la firma AGROSEZ din brasov si mi la trimis in dorohoi prin curier. au si accesorii in caz de nevoie

Edited by lorangelo, 06 January 2015 - 20:39.


#3
narcisbucatariu

narcisbucatariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.08.2014
Eu ma raportez la unul cu un post sau maxim 2 posturi. Ce imi poti spune despre el? Cum functioneaza? Esti multumit de el? Pret? Ce sfaturi imi poti da despre aparatele de muls?

#4
viorel1309

viorel1309

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.07.2012
buna eu am un aparat de muls sezer cu un post momentan mulg 4 vaci cu el e foarte ok cand am cumparat aparatul nu am fost asa hotarat de marca sa imi cumpar dar eu zic ca am facut o alegere buna sa ai grija ce cumperi un prieten si a cumparat aparat cu doaua posturi milkai sau asa cv nu merge asa bn si a avut cv probleme cu el al meu e marca turceasca dar e renumita firma de unde lam cuparat e din craiova sper ca nu fac reclama ramane la alegerea ta ce marca iti doresti
ps. neaparat sa fie cu tanc de vacum nu in cadru sunt mai slabe asa mi sa spus si mie si cu vas de inox nu aluminiu bafta.

#5
narcisbucatariu

narcisbucatariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.08.2014
Cand l-ai luat si cat te-a ajuns? Am auzit ca ( , ) cauciucurile alea trebuie sa fie in functie de marimea mamelelor si plus ca se rup foarte repede..

#6
viorel1309

viorel1309

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.07.2012
buna am aparatu de un an ma costat 2395 ron am primito prin curierat e gratis adica asa a fost atunci nu am avut probleme cu ea pana acum dar foarte mare grija la inghet eu am patit zilele trecute a inghetat bazinu ala de vacum face condens in timpul functionari are sub bazin o chestie nu stiu cum sa ii zic e din cauciuc pe acolo se scurge apa provenita de la condens si era inghetat pana am descoperit ce e problema aparatu functiona dar nu facea presiune in rest foarte multumit sunt de ea.
ps. cred ca si alti colegi au aparate de muls sa ne spuna ce probleme au intampinat cu ele?

#7
narcisbucatariu

narcisbucatariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.08.2014
Viorel ti-am trimis un PM. Nu am postat aici sa nu fac reclama.

#8
ioansuciu82

ioansuciu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 15.09.2013
buna,. am un aparat sezer cu un post , fara tanc de vacum, de vreo 10 ani. sint foarte multumit de el nam avut probleme, si pretul e pe undeva la 2000 lei. il folosesc la 4, 5, capete.

Attached Files



#9
AlexandruCTIN

AlexandruCTIN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.02.2015
Salutare,
Cred, fara doar si poate ca sunt multe tipuri de aparate pe piata romaneasca, majoritatea sunt import Turcia pentru ca acestea sunt accesibile la pret si mai peste tot poti gasi piese de schimb pentru ele. Sunt unii pe piata care vor sa dea impresia ca le au din alte parti, dar ele de fapt sunt tot turcesti pentru ca, ma repet acestea sunt cele mai accesibile la pret. Daca ma insel, am rugamintea sa ma contraziceti! Vreau sa stiu care sunt mai eficiente si durabile: cu tanc de vacuum, fara, cu cadru vopsit sau nevopsit si daca binevoiti sa veniti si cu argumente ca sunt interesat. Merci!

#10
massey595

massey595

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 27.01.2015
As dori sa imi cumpar o mulgatoare dar nu stiu absolut nimic despre ele... am gasit asa ceva (http://www.agrosez.r...154/ro/product/).
Stiti ceva despre acest model?
A mai cumparat cineva mulgatoare de la agrosez brasov?

#11
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Buna, am o mulgatoare cumparata din Ucraina si s-a uzat paletul de grafit si nu mai mulge complet .
Aveti idee de unde as putea cumpara aceasta piesa ?

Edited by bbogdanmircea, 04 September 2016 - 14:10.


#12
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Poate prin targuri, pe la ucraineni, sau direct de la fabrica care o produce.

#13
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Ok, aveti idee daca exista vreo procedura prin care se pot taia paleti mai mari ca si dimensiuni ptr a se potrivi cu pompa mea ?
M-am uitat pe site la firma din Brasov si au vreo 3 tipuri dar nici unul nu e la fel ca dimensiuni, mai este un site care are foarte multe modele de paleti de grafit dar tot asa nimic nu se potriveste, insa ar fi un tip care daca il tai in doua as face 2 bucati ca ai mei .

#14
CiprianSz

CiprianSz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.02.2017
Buna ziua,
Daca este cineva posesor de mulgătoare Ruris Făgăraș 702 550 w, poate să îmi spună ce dimensiuni exacte au palatele de garfit.

Mulțumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate