Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Instalare OSX Lion pe macbook pro late 2006

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Detin acest macbook pro. Am achizitionat 4GB ram si un ssd Kingston V300 128GB pe care le-am montat in el. Am incercat sa bootez un dvd cu lion dar nu vrea, il invarte si apoi il da afara (ecranul ramane alb). Am incercat sa fac un card minisd (card reader) cu lion. Tot la fel, daca apas C ramane alb, daca apas option apare un folder cu semnul intrebarii. Discul cu 10.6 il booteaza normal. Din ce vad la specificatii ar trebui sa mearga pana la lion 10.7.5. Care sa fie problema?

#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Am instalat 10.6.8 de pe dvd apoi am dat upgrade la lion. Asa a mers. Nu stiu de ce nu a vrut sa booteze deloc lion.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Probleme cu disk-ul optic.
Cred ca poti pune si 10.8 cu MLPostFactor

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Nu cred, nu bootează cu lion nici de pe usb. Unitatea de dvd citește fără probleme discurile. O să încerc aș fi bucuros să meargă ML.

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Am incercat cu ML Post Factor si nu booteaza. De fapt nu booteaza nimic de pe usb, daca apas option imi apar doar partitiile de pe ssd. Booteaza doar dvd-ul cu 10.6.8 altceva nu vrea. Chiar ciudat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate