Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cricovului Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
834 replies to this topic

#811
MidnightSparkle

MidnightSparkle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.03.2016
Pai omul ala mai sus intreba de blocul alb ...ce legatura are Cricovului Residence ??

#812
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai sa intrebe pe forumul lui... Aici e vorba de cricov nu!?

Chiar astept sa vad cum trateaza justitia acest caz, pana la final!

#813
endlessly

endlessly

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.03.2016
Haaaaooooos - noi discutam de blocul alb p+5 ^^ @ cricovului 23 - aparent si cu acesta are o pb domnul acela cu vila dintre blocuri

 MembruAnonim, on 25 aprilie 2016 - 18:25, said:

Pai sa intrebe pe forumul lui... Aici e vorba de cricov nu!?

Chiar astept sa vad cum trateaza justitia acest caz, pana la final!


As fi facut, dar cautand dupa cricovului il gasesc doar pe acesta, sry - oricum  ceea ce ma interesa are legatura si cu ce se intampla in cricovului (blocul mare)

#814
MidnightSparkle

MidnightSparkle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.03.2016
Domnul ala are probleme cu toti care construiesc in zona... dar la el nu se uita ca nu a respectat autorizatia :)))

#815
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Pana la urma cine a castigat procesul???

#816
fokushima

fokushima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.05.2015
http://portal.just.r...

a pierdut dezvoltatorul .nu se vede daca a facut sau nu recurs.

Edited by fokushima, 06 July 2016 - 03:01.


#817
TOXIC-HAZARD

TOXIC-HAZARD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016
Salutare! As vrea si eu niste pareri pe cat posibil obiective, cu bune, cu rele. a celor care deja locuiesc in acest bloc. Amanunte de genul cum e sa stai efectiv in el , costuri, probleme posibil aparute pe parcurs la apartamente, pareri concrete despre calitatea lucrarii, etc, ar fi binevenite.
Fokushima & co, poti sta chill ca am citit tot pe aici, deci nu e nevoie de insirarea cuvantului litigiu la nesfarsit , ca observ ca apari la aproape fiecare postare, mai ceva ca blocurile noi in Prelungirea Ghencea.

#818
florencecarmen

florencecarmen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2017
Buna ,

As vrea si eu cateva pareri legate de acest complex. Sunt interesata de un apartament de 2 camere si am fost deja la vizualizare (un apartament la etajul 1 cu vedere spre cricovului si cel de la parter care are curte). Probabil multi dintre voi v-ati mutat deja in bloc si sunt interesata de ceva opinii. Eu nu sunt decisa daca sa optez pentru cel cu curte de la parter sau cel de la etajul 1.
Va multumesc mult,
Orice parere conteaza

#819
bogdandobre87

bogdandobre87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2017
Va salut, am facut o vizionare acum cateva saptamani si mi-a placut foarte mult un apartament. Problema este ca prin programul prima casa nu pot sa cumpar acest apartament din cauza litigiului pe care il au, are cineva idee ce s-a mai intamplat? Din ce am vorbit cu doamna care mi-a prezentat apartamentul, am inteles ca la sfarsitul lunii lucrurile se vor rezolva, dar din ce am vazut pe portal se pare ca au pierdut procesul... ideea este ca in maxim 3 luni eu trebuie sa ma duc la banca cu antecontractul si ma gandeam ca poate ma ajuta cineva cu mai multe detalii despre proces, daca lucrurile sunt ok sau nu, eventual cei care sunt deja proprietari in acest bloc si ma pot ajuta cu cateva raspunsuri. Multumesc!

#820
Darkraider91

Darkraider91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2017

 bogdandobre87, on 20 martie 2017 - 18:45, said:

Va salut, am facut o vizionare acum cateva saptamani si mi-a placut foarte mult un apartament. Problema este ca prin programul prima casa nu pot sa cumpar acest apartament din cauza litigiului pe care il au, are cineva idee ce s-a mai intamplat? Din ce am vorbit cu doamna care mi-a prezentat apartamentul, am inteles ca la sfarsitul lunii lucrurile se vor rezolva, dar din ce am vazut pe portal se pare ca au pierdut procesul... ideea este ca in maxim 3 luni eu trebuie sa ma duc la banca cu antecontractul si ma gandeam ca poate ma ajuta cineva cu mai multe detalii despre proces, daca lucrurile sunt ok sau nu, eventual cei care sunt deja proprietari in acest bloc si ma pot ajuta cu cateva raspunsuri. Multumesc!

Salutare,

Si eu sunt interesat de acest complex.
Exista vreun update in legatura cu litigiul? Si eu doresc sa acizitionez un apartament de 2 camere prin credit.

Multumesc.
O zi buna

Update: Am sunat la ei si mi-au spus ca nu au o data estimativa pentru rezolvarea problemelor insa ca vor posta pe site imediat dupa. Mi-au precizat ca poate sa dureze o luna-doua insa nu e nimic sigur.

Edited by Darkraider91, 02 May 2017 - 10:49.


#821
geopalade

geopalade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.11.2004

 Darkraider91, on 02 mai 2017 - 10:20, said:

Salutare,

Si eu sunt interesat de acest complex.
Exista vreun update in legatura cu litigiul? Si eu doresc sa acizitionez un apartament de 2 camere prin credit.

Multumesc.
O zi buna

Update: Am sunat la ei si mi-au spus ca nu au o data estimativa pentru rezolvarea problemelor insa ca vor posta pe site imediat dupa. Mi-au precizat ca poate sa dureze o luna-doua insa nu e nimic sigur.
Eu am inteles ca in hotarirea nr. 792 din 08feb2016 instanta a anulat cele trei autorizatii de construire si cele doua hotariri de consiliu local;
Cererea de recurs a fost admisa la judecare in data de 18nov2016, cerere care a fost respinsa in data de 20dec2016 prin hotarire definitiva;
Nu reiese daca hotarirea de respingere a cererii de recurs este si irevocabila;
In caz ca nu este revocata atunci dezvoltatorii au pierdut definitiv procesul.

#822
bubu03

bubu03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.06.2015
casa reclamantului Broasca pare ca este pregatita de demolare.. aveti idee ce se intampla? :)

#823
valiradu76

valiradu76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.05.2010
Se pare ca rwclamantii si.au retras plangerile

Si toate sentintele anterioare au fost anulate

http://portal.just.r...48024&id_inst=2

#824
catarad

catarad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2008
Care este situatia la zi a litigiului? Autorizatia de constructie a fost revalidata?

#825
dragos3000

dragos3000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 30.12.2016
Vreo veste aici? Mai sunt apartamente, se pot achizitiona prin credit?

#826
valiradu76

valiradu76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.05.2010

 dragos3000, on 02 octombrie 2018 - 09:59, said:

Vreo veste aici? Mai sunt apartamente, se pot achizitiona prin credit?
In urma cu vreo 3 saptamani mai erau. Nu stiu daca se pot cumpara cu credit sau nu dar presupun ca se poate.

#827
CrysTALeX_09

CrysTALeX_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.09.2009
S.a mutat cineva?
Pareri? Nemultumiri ceva?

#828
valiradu76

valiradu76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.05.2010

 CrysTALeX_09, on 26 noiembrie 2018 - 00:24, said:

S.a mutat cineva?
Pareri? Nemultumiri ceva?
Bineinteles. Sunt oameni mutati in bloc de aproximativ 2 ani. Eu m-am mutat in primavara. Blocul e vandat aproape integral. In urma cu o luna si ceva mai erau cateva apartamente la vanzare. Asadar daca vreti sa cumparati va sfatuiesc sa va hotarati pana nu se vinde tot. Blocul e construit f ok iar preturile apartamentelor sunt foarte convenabile tinand seama ca blocul este amplasat practic in oras (acces la ratb in 3-4 minute si in viitor la metrou in 7-8 minute) ci nu pe centura sau undeva gen prelungirea ghencea. Va sfatuiesc sa mergeti la o vizionare sa vedeti despre ce este vorba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate