Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

LG G Flex 2

- - - - -
  • Please log in to reply
271 replies to this topic

#19
cristiandrei1975

cristiandrei1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 09.07.2009
Il am eu. Luat de le olx sigilat cu un pret no comment! Primele impresii: frumos, puternic (poate cel mai puternic in momentul de fata), camera foarte buna, display foarte placut, desi e varianta cu 2gb ram nu are pic de lag, foarte bun GSM. Acestea sunt plusurile. Ca minus pot sa spun ca bateria nu tine mai mult decat cea de pe G3, adica foarte putin. Dar, poate, dupa cateva cicluri de incarcare-descarcare o sa ii mai creasca autonomia.

#20
cristiandrei1975

cristiandrei1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 09.07.2009
Azi a venit un nou update de soft. Imbunatatiri ptr display, acumulator (chiar era necesar) si aplicatii.

#21
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Partea proasta e ca am văzut telefonul si la 1600 pe olx. 810 Snapdragon.
Autonomia e varza, la nivelul lui G3.

Edited by kritponyte, 21 April 2015 - 18:56.


#22
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 15.10.2007
Tu iar vorbesti de pe planeta aia a ta....superman

#23
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Așa e. E avion.  Bateria tine.

#24
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Posesor de Flex 2 de cca 1 luna. In general multumit, foarte multumit de partea audio care este net superioara nu numai Flex 1 dar si multor alte telefoane 'cu pedigree' (SG Note 3 spre exemplu), ma asteptam la mai bine pe parte de acumulator, dar pana la urma nu este chiar un dezastru (in zilele aglomerate o scot la capat pana seara, fara incarcare suplimentara pe timpul zilei). Ce ma deranjeaza insa este lipsa functiei Smart screen - sau poate nu am dibuit-o eu?

#25
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011
Se încălzește tare? Dacă da, ajunge să intre în protecție pe căldurile astea?

#26
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Activeaza daydream

#27
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Azi am achizitionat un LG G FLEX 2  de pe Quick Mobile la pretul de 1700 lei, varianta de 3 GB RAM si 32 GB memorie interna. Credeti ca este o alegere buna? (Au fost reduceri de la 25.000 RON la 17.000 RON, acum s-a epuizat stocul). Pe mine unul ma incanta specificatiile tehnice, acum nu stiu cum se comporta in mod real telefonul. Luni urmeaza sa imi primesc comanda,

#28
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.04.2008
Azi  a fost și  varianta cu 16 GB la 1 300 lei tot la Quick mobile.

#29
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Celor care cumpărați de la QM va doresc multa bafta sa nu vi se strice telefonul. Dacă ajungeți sa aveți nevoie de service (care este asigurat chiar de  cei de la QM)  aveți (ne) șansa să intrați în probleme.  Eu am avut un LG g flex luat de la ei și...  Puteți găsi detalii pe topicul 'quickmobile serioși sau nu'.  Bafta!

#30
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014

View PostTraianRR, on 29 august 2015 - 16:24, said:

Celor care cumpărați de la QM va doresc multa bafta sa nu vi se strice telefonul. Dacă ajungeți sa aveți nevoie de service (care este asigurat chiar de  cei de la QM)  aveți (ne) șansa să intrați în probleme.  Eu am avut un LG g flex luat de la ei și...  Puteți găsi detalii pe topicul 'quickmobile serioși sau nu'.  Bafta!
Încurajator!

#31
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014

View PostAiRdr0p, on 28 august 2015 - 17:29, said:

Azi am achizitionat un LG G FLEX 2  de pe Quick Mobile la pretul de 1700 lei, varianta de 3 GB RAM si 32 GB memorie interna. Credeti ca este o alegere buna? (Au fost reduceri de la 25.000 RON la 17.000 RON, acum s-a epuizat stocul). Pe mine unul ma incanta specificatiile tehnice, acum nu stiu cum se comporta in mod real telefonul. Luni urmeaza sa imi primesc comanda,
Să ne spui și nouă cum e.Eu l-am pus în cos la 1300, dar trebuia să fie roșu :-) nu negru. L-am ratat.Varianta 2GB.

Edited by teleki, 31 August 2015 - 15:59.


#32
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Salut! Am achizitionat un lg g flex 2 de pe quick mobile, dar telefonul este setat pe o varianta pt Asia. Nu am nici functia "Smart Stay". Cum pot face software-ul sa fie pt EUROPA?

#33
Baobao

Baobao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 24.08.2015
Auzi, daca este pe varianta din Asia poti utiliza SIM european?

#34
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
da

am niste aplicatii chinezesti...adica vad pana si televizor din china.

Stie cineva cum il pot comuta pe europa?! Nu am nici functia smar stay...

#35
AiRdr0p

AiRdr0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.08.2015
Am rezolvat. Nu este telefonul pe care il doream. AM o varianta de 32 gb cu 2 gb ram in situatia in care eu am achizitionat una de 32 gb cu 3 gb ram. Teapa si la informatiile de pe site, teapa si la produs, teapa la tot. Nici macar nu este functional cu europa. Nu mai cumparati de la Quick Mobile, sunt niste hoti de cea mai joasa speta si niste nemernici.

#36
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Trebuia sa intrebi de ei (sau chiar sa cauti pe forum, ca gaseai subiectul dedicat magazinului Quickmobile.ro) si nu mai beneficiai de o teapa cam scumpa din partea lor.

Acum nu mai ramane decat sa returnezi produsul si sa faci sacrificii pe altarul pasaricii de fonta in speranta ca iti vor returna banii platiti pe el. Dar nu-ti pune prea mari sperante in asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate